Piłkarz C-klasy

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 4

PostWysłany: Wto 21:55, 30 Mar 2010 Temat postu:

Sytuacja naprawdę ciekawa, wszystko może rozstrzygnąć się w bezpośrednim pojedynku lidera z wiceliderem. Będzie ciekawie.

pietras1991
Piłkarz 2 ligi

Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 223

Ostrzeżeń: 1/2

PostWysłany: Nie 19:37, 18 Kwi 2010 Temat postu:

Arsenal Londyn, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał na wyjeździe 2:3 (1:0) Wigan Athletic w spotkaniu 35. kolejki angielskiej Premier League.

Zespół Wigan, który w tym sezonie zdołał pokonać Chelsea i Liverpool, także i tym razem okazał się lepszy od drużyny z Wielkiej Czwórki.

Wprawdzie w pierwszej połowie gospodarze dość często docierali pod pole karne Fabiańskiego, ale brakowało wykończenia tych akcji. W zespole Arsenalu raz za razem w pole karne przeciwnika zapuszczał się Theo Walcott, ale bramkę Kanonierom udało się zdobyć dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy.

Świetne podanie pomiędzy obrońców posłał Nicklas Bendtner, piłkę przejął Walcott i pomimo asysty obrońców i interwencji wychodzącego z bramki Chrisa Kirklanda zdołał trafić do siatki.

Fabiański w pierwszej części meczu interweniował dość pewnie, choć w 21. minucie doszło do nieporozumienia z Mikaelem Silvestrem, który zmuszony był wybijać piłkę głową na rzut rożny i miał wyraźne pretensje do naszego reprezentanta za to, że ten nie wyszedł z bramki.

Tuż po przerwie piłkarze Arsene'a Wengera podwyższyli na 2:0. Zagrywał Samir Nasri, strzałem głową Kirklanda pokonał Silvestre.

Gospodarze odpowiedzieli w 80. minucie, kompletnie "rozklepując" obronę Arsenalu. Piłkę na prawej stronie otrzymał niepilnowany Victor Moses i odegrał ją na środek pola karnego, gdzie czyhał Ben Watson, który strzałem w środek bramki nie dał szans Fabiańskiemu, który na dodatek był zasłonięty przez jednego z obrońców.

W końcówce spotkania Kanonierzy przeżywali prawdziwe oblężenie. Najpierw Fabiańskiego uratował stojący przy słupku Nasri, który wybił piłkę zmierzającą do bramki, ale chwilę później nasz bramkarz popełnił fatalny błąd. Fabiański wyskakując do górnej piłki nie zdołał utrzymać jej w rękach, dopadł do niej Titus Bramble i potężnym strzałem głową z bliskiej odległości zdobył gola.

Gospodarze złapali wiatr w żagle i nie rezygnowali. W doliczonym czasie gry, pomimo asysty trzech zawodników Arsenalu, Charles N'Zogbia uderzył spoza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki obok zrozpaczonego Fabiańskiego.

Realizator wychwycił Wengera, który po trzeciej bramce dla gospodarzy złapał się z niedowierzaniem za głowę - jego zespół przegrał "wygrany" mecz.

Nie były to udane urodziny Fabiańskiego, który w niedzielę kończył 25 lat

pietras1991

Posty: 223

PostWysłany: Pon 17:48, 03 Maj 2010 Temat postu:

Piłkarze Hull City mieli już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w Premiership. Po poniedziałkowym meczu wyjazdowym z Wigan Athletic są już pewnym spadkowiczem.

"Tygrysy" prowadziły z Wigan 2:1, ale gol na wagę remisu 2:2 w ostatniej minucie Steve'a Gohouriego przesądził o ich losie. Drużyna Hull City nie ma po tym meczu nawet teoretycznych szans, by wyprzedzić w tabeli West Ham United. "Młoty" tym samym przed ostatnią kolejką mają pewne utrzymanie w Premiership.

W drugim poniedziałkowym meczu Blackburn Rovers zagra z niepewnym jeszcze zajęcia trzeciego miejsca w tabeli Arsenalem.

pietras1991

Posty: 223

PostWysłany: Nie 19:47, 09 Maj 2010 Temat postu:

helsea Londyn wygrała 8:0 (2:0) z Wigan Athletic w spotkaniu 38. - ostatniej w tym sezonie kolejki Premier League i zapewniła sobie czwarty w historii klubu tytuł mistrza Anglii. Didier Drogba "ustrzelił" hat trick i zapewnił sobie tytuł króla strzelców.

Chelsea wystarczyło wygrać spotkanie z Wigan, aby nie oglądając się na wynik meczu Manchester United - Stoke City, zapewnić sobie tytuł mistrzowski.

Piłkarze Carlo Ancelottiego bardzo szybko wybili gościom z głowy marzenia o korzystnym rezultacie na Stamford Bridge. W szóstej minucie spotkania Drogba uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru, spadła pod nogi Michaela Ballacka, który zgrał ją na piąty metr - tam znakomicie znalazł się Florent Malouda i zgrał piłkę klatką piersiową do Nicolasa Anelki, a ten z kilku metrów bez kłopotu umieścił ją w bramce, w tym momencie Chelsea była mistrzem Anglii.

Niespełna pół godziny później było już po meczu. W polu karnym Wigan padł faulowany Frank Lampard, a sędzia podyktował rzut karny i wyrzucił z boiska Gary'ego Caldwella. Do "11" podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie na Stamford Bridge posypały się kolejne bramki. Najpierw znakomite podanie w polu karnym dostał Salomon Kalou, który pomimo asysty obrońców przyjął piłkę i strzelił gola z kilku metrów. Chwilę później przepięknego gola zdobył Anelka. Podawał z prawej strony Branislav Ivanovic, a Francuz uderzył z półobrotu z woleja - piłka jeszcze skozłowała i wpadła w długi róg bramki Wigan