PostWysłany: Sob 22:35, 15 Mar 2008 Temat postu:

ŁYSY czemu kibice Górnika wyszli z meczu? Nie było mnie i nie wiem.

Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob 22:46, 15 Mar 2008 Temat postu:

Czytałem o jakimś spięciu z ochroną, ale nie wiem dokładnie o co chodziło, a jestem ciekawy? ŁYSY zdaj relację Smile

PostWysłany: Nie 9:44, 16 Mar 2008 Temat postu:

Na początku strasznie długo nas wpuszczają. Potem gdy przechodzą flagi, jeden ślepy ochroniarz numer 320 nie wpuszcza naszej flagi TORCIDA GÓRNIK, na której jest motyw Eddiego z Iron Maiden (paranoja, dla nich każda czaszka jest nazi). Flaga poszła na sam koniec kolejki. Dopiero gdzies w 30 minucie meczu gdy wszyscy juz stoimy na sektorze okazało się że M. nie został z flaga wpuszczony. Wtedy wszyscy opuszczamy ten śmieszny sektor gości. Chcemy z niego wyjść ale ochrona się burzy. Kilku z nas wyszło, ale po chwili zamknęli furtkę. Reszta chłopa się wkurwiła, więc my zaczęliśmy lecieć na bramę i wtedy policja i ochrona z dwa razy gazem pisknęły.. Poczekaliśmy z 15 minut i przyjechały autobusy. Potem jeszcze dwóch od nas policja zgarnęła (przypadkowi ludzie). Koniec.

PostWysłany: Nie 13:30, 16 Mar 2008 Temat postu:

Zanim jednak mecz nabrał rumieńców, z boiska mógł i powinien już po 7. minutach wylecieć Marco Bajic. Pomocnik zabrzan powinien dziękować sędziemu Grzegorzowi Gilewskiemu, że nie pokazał mu dwóch żółtych kartek już w pierwszych fragmentach gry.

Pierwsze zagrożenie pod bramką Borisa Peskovica gospodarze stworzyli w 12. minucie. Po koronkowej akcji całego zespołu i zagraniu Pawła Nowaka do Dariusza Kłusa obronną ręką, tym razem, wyszedł Peskovic. Trzy minuty później piłkarze Cracovii domagali się podyktowania rzutu karnego za faul na Bartłomieju Dudzicu. - Mhm.. yy - tak Dudzic odpowiedział na pytanie, czy wówczas powinna być odgwizdana jedenastak. - Ale druga była już ewidentna. O sytuacji z 56. minuty będzie jednak dalej.

Dudzic miał powody do radości w 19. minucie - po zagraniu Tomasza Moskały kapitalnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał uderzenie na bramkę zabrzan. Piłka odbiła się jeszcze od Michała Pazdana i kompletnie zmyliła Peskovica.

W kolejnej akcji, zdaje się, że znudzony niemiłosierną bezczynnością, bramkarz Cracovii Marcin Cabaj podniósł ciśnienie wszystkim kibicom, kiedy w prostej sytuacji wypuścił piłkę z rąk. Na szczęście dla gospodarzy nie zorientował się w całej sytuacji Piotr Madejski i nie skorzystał z prezentu Wąskiego.

Do końca pierwszej połowy Cracovia posiadała przewagę w polu, ale nie wynikało z niej zagrożenie dla bramki Peskovica. Prawdziwym liderem zespołu był w tym i w innych momentach Karol Kostrubała. Jeżeli reprezentant Polski do lat 21 będzie prezentował taką formę w kolejnych meczach, to na pewno nie będzie mógł tego nie dostrzec asystent Leo Beenhakkera, Adam Nawałka, który pojawia się na trybunach Cracovii przy okazji każdego spotkania w Krakowie.

Kapitalny przegląd pola, mierzone zagrania na kilkadziesiąt metrów oraz świetne zwody - to tylko częściowa charakterystyka Kostrubały w tym meczu.

Na wysoką ocenę pomocnika Pasów nie może nawet zaważyć sytuacja z 52. minuty, kiedy to po prostej stracie właśnie Kostrubały najładniejszą akcję w całym meczu przeprowadził Górnik. Po centrze z lewej strony Jerzego Brzęczka z 5. metrów fatalnie przestrzelił Tomasz Zahorski.

Cztery minuty później stadion Cracovii oszalał po raz drugi. W dziecinny sposób Tomasza Hajto ograł Dudzic i pognał prosto w pole karne zabrzan. Po interwencji Mariusza Magiery, sędzia Gilewski nie miał wątpliwości - faul i rzut karny dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Dariusz Pawlusiński.

Następny kwadrans to zdecydowana przewaga Cracovii, która nie chciała chyba psuć widowiska i dobić rywala. Doskonałe okazje w tym czasie marnowali Kamil Witkowski i Nowak.

Górnik w tym czasie stworzył sobie tylko jedną klarowną okazję. Gola kontaktowego nie zdobył jednak Tomasz Moskal, który zmarnował świetne zagranie Zahorskiego. Nie chciał strzelić Górnik - strzeliła Cracovia. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Karol Gregorek. Peskovic zdołał jeszcze sparować futbolówkę na poprzeczkę, ale wobec dobitki nadbiegającego Przemysława Kuliga był bez szans.

Jeżeli ktoś myślał, że Górnik będzie dążył do zdobycia honorowej bramki - srogo się zawiódł. To Cracovia mogła i powinna zdobyć czwartego gola, ale z najbliższej odległości fatalnie spudłował Kłus.

Dudzic, Kostrubała, Nowak - tak wygląda trójka zawodników Pasów, która była w sobotnie popołudnie nie do zatrzymania dla Górnika. Jeżeli do tego grona dodamy prawie bezbłędnych Pawlusińskiego i Kłusa, to wniosek może nasunąć się jeden - Cracovia może i powinna być groźna dla każdego kolejnego rywala. - Dla nas to zwycięstwo jest bardzo komfortowe. Oddaliliśmy się od strefy spadkowej i w następnych meczach możemy grać na luźie. Zobaczymy, jak wypadniemy za tydzień na tle Groclinu - powiedział po zakończeniu spotkania Paweł Nowak. Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na mecz Cracovii z niepokonanym w tym roku (cztery zwycięstwa z rzędu) Groclinem Grodzisk Wielkopolski.

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 3:0 (1:0)
1:0 - Dudzic 19'
2:0 - Pawlusiński (k.) 57'
3:0 - Kulig 84'

Cracovia: Cabaj, Kulig, Polczak, Tupalski, Radwański, Pawlusiński, Kłus, Kostrubała, Nowak, Dudzic (64' Witkowski), Moskała (79' Gregorek).

Górnik: Pesković, Danch, Hajto, Pazdan, Magiera, Brzęczek, Bajić (46' Moskal), Zahorski, Gierczak, Madejski, Jarka.

Żółte kartki: Dudzic (Cracovia) oraz Bajić, Gierczak (Górnik).

Sędzia: Grzegorz Gilewski (Warszawa).

Widzów: 3500 (gości 300 - w przerwie opuścili stadion)

Najlepszy zawodnik Cracovii: Karol Kostrubała/Bartłomiej Dudzic/Paweł Nowak.

Najlepszy zawodnik Górnika: nikt.

Najlepszy zawodnik meczu: Karol Kostrubała.
___________

Łysy, ten sektor chcieliście opuścić w ramach "protestu" związanego z niewpuszczeniem tej flagi?

Ostatnio zmieniony przez Komar88l dnia Nie 14:14, 16 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Miszczu_KSC

Posty: 3050

PostWysłany: Nie 14:59, 16 Mar 2008 Temat postu:

Znowu frekwencja zaniżona... Co prawda nie było mnie na meczu bo jestem chory ale widziałem zdjęcia i 3000 było na sektorze C gdzie jest młyn. Ze 4.5tys było przynajmniej + 300 Górnik.
A co do ochrony/policji to u nas traktuje się tak również naszych kibiców. Zawsze przychodzę pół godziny przed meczem, a wchodze przed samym gwizdkiem. Jeszcze teraz jak znowu przychodzi dużo ludzi to rozumiem, ale kiedyś jak było 2tys to też tak było. Kiesyś moja starsza przyszła ze mną na mecz (Very Happy) i jej przeszukali torebke i nie pozwolili perfum wziąć, potem patrze a na meczu koleś miał 0.5l wódki Laughing dobrze że nam flag nie zabraniają wnosić...

PostWysłany: Nie 15:54, 16 Mar 2008 Temat postu:

Tak, to był protest, będziemy się odwoływać i żądać zwrotów kosztów.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Cracovia Kraków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)