Ekstraklasa: Cracovia - Polonia Bytom (03.10.08)

Będzie remis
16%
 16%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 6

PostWysłany: Pon 14:58, 29 Wrz 2008 Temat postu: Ekstraklasa: Cracovia - Polonia Bytom (03.10.08)

Mecz drużyn z dołu tabeli. Cracovia w spotkaniu ze Śląskiem pokazał się z lepszej strony niż w poprzednich meczach, Polonia zaś odbiła sie od dna wygrywając z Górnikiem 2:0. Ciężko wytypować wynik tego spotkania ale wydaje mi się że Cracovia jest w stanie w piątek Polonię pokonać. Stawiam 1:1 ze wskazaniem na gospodarzy.

PostWysłany: Wto 15:23, 30 Wrz 2008 Temat postu:

Faktycznie, nie jest to łatwy mecz do obstawienia, nie widzę tutaj faworyta. Na pewno własne boisko będzie dodatkowym atutem dla Krakowian. Postawię tym razem na bezbramkowy wynik!

Riddick

Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 666

Skąd: Poznań/PYRLANDIA

PostWysłany: Wto 21:29, 30 Wrz 2008 Temat postu:

No i znowu się zgadzam z wami. Trudny mecz do obstawienia Confused Ale jak dokładniej przeanalizować to wychodzi mi, że troszeczkę większe szanse na zwycięstwo ma Cracovia. Stawiam 2-1 dla Pasów jestem pokemon

fufulus

Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 872

Skąd: Z pokoju :))

PostWysłany: Wto 22:52, 30 Wrz 2008 Temat postu:

Mnie się wydaje że spore szanse ma właśnie Bytom
Ostatnio mnie zaskakuje i jestem zdolny postawić na bezbramkowy remis ze wskazaniem na gości

Alonso90

Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 969

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Wto 22:59, 30 Wrz 2008 Temat postu:

1-3 dla Bytomian.. Cracovia w tym sezonie nic nie pokazuje.. Dla mnie druzyna do spadku..

PostWysłany: Śro 14:16, 01 Paź 2008 Temat postu:

Szkoda że nie ma Miszcza już z nami, teraz na pewno zacząłby znowu jechać po Rumcajsie Wink Jego czarna wizja powoli zdaje się sprawdzać (czyt. Cracovia spadnie).

Maxi King

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Czw 13:53, 02 Paź 2008 Temat postu:

Stawiam na Cracovie może jesst teraz w słabszej dyspozycji ale gra ze słaba Polonią! i jeszcze u siebie! 2:0 dla Pasów!

PostWysłany: Pią 15:13, 03 Paź 2008 Temat postu:

ZAPOWIEDŹ MECZU CRACOVIA - POLONIA BYTOM

Gdyby nie wygrana Polonii w ostatnim spotkaniu, ten mecz mógł decydować o losie jednego bądź drugiego szkoleniowca. Teraz też będzie decydował, ale tylko prawdopodobnie o losach Stefana Majewskiego. Jeśli skład wyekspediowany przez "Doktora" przegra, to nie zostanie on raczej dłużej na funkcji szkoleniowca Pasów.

Piątek, 3 października

CRACOVIA - POLONIA BYTOM (20:00)

CRACOVIA

Sytuacja w drużynie:
Szczęśliwy remis, po pięknym golu Pawła Nowaka z pewnością na chwilę oddali ciemne chmury, zgromadzone nad piłkarzami Pasów i sztabem szkoleniowym. Jednak ten mecz będzie kluczowy. Rywal gra w kratkę, więc ze spokojem jest do ogrania.

Nie zagrają:
Ogromne problemy Pasy mają w defensywie. Za czerwoną kartkę musi pauzować Przemysław Kulig, natomiast urazy doskwierają: Piotrowi Polczakowi, który ma kontuzjowaną łękotkę, oraz Semjonowi Miloseviciowi.

Taktyka:
Parę stoperów tworzyć będzie prawdopodobnie para: Michał Karwan oraz Łukasz Tupalski. Z prawej strony defensywy zagra Sławomir Szeliga. Wydawało się, że nie zagra kontuzjowany Dariusz Pawlusiński, ale udało się go przywrócić do zdrowia i ostatecznie wystąpi przeciwko bytomianom.

Warto zwrócić uwagę na:
Pawła Nowaka - bramki dla Pasów zdobyli w tym sezonie, tylko pomocnicy, w tym właśnie Nowak. We Wrocławiu lewy pomocnik wystąpił na nietypowej pozycji ofensywnego pomocnika. W tym spotkaniu prawdopodobnie wystąpi w roli rozgrywającego.

POLONIA

Po wysokich porażkach 0:4 z Polonią Warszawa oraz 1:4 z Odrą Wodzisław, wreszcie przyszła wygrana i to w spotkaniu ważnym dla kibiców, bo derbowym z Górnikiem Zabrze 2:0. To na pewno poprawiło humory w drużynie.

Posypał się środek obrony bytomskiego zespołu. Kontuzjowani są: Mateusz Kamiński, Jakub Dziółka oraz Tomasz Owczarek. Na szczęście po pauzie za czerwone kartki powracają Jacek Broniewicz i Marcin Komorowski.

Taktyka:
Środek obrony stworzy pewnie para stoperów: Jacek Broniewicz i Radoslav Kral, choć niewykluczony jest występ na tej pozycji Adriana Klepczyńskiego. W ataku pewne miejsce ma Jakub Zabłocki, a obok niego zagra pewnie Grzegorz Podstawek.

Jakuba Zabłockiego - jeszcze niedawno zawieszano go w prawach zawodnikach w Koronie Kielce. Nie wytrzymał tej atmosfery i przeniósł się do Polonii Bytom, gdzie gra bardzo dobrze i to dzięki niemu w dużej mierze poloniści pokonali Górnika w ubiegły weekend.

Futbol.pl

Riddick

Posty: 666

PostWysłany: Sob 11:03, 04 Paź 2008 Temat postu:

CRACOVIA KRAKÓW 0-1 POLONIA BYTOM

Bramka: 0:1 Grzegorz Podstawek (22)

Żółte kartki: Cracovia - Marcin Krzywicki, Michał Karwan; Polonia - Jakub Zabłocki, Adrian Klepczyński

Cracovia - Marcin Cabaj - Sławomir Szeliga, Michał Karwan, Łukasz Tupalski, Marek Wasiluk - Bartłomiej Dudzic (63. Tomasz Baliga), Dariusz Kłus, Paweł Nowak, Dariusz Pawlusiński - Marcin Krzywicki (71. Dawid Dynarek), Tomasz Moskała (46. Kamil Witkowski)

Polonia - Michał Peskovic - Peter Hricko, Adrian Klepczyński, Jacek Broniewicz, Walerij Sokolenko - Jacek Trzeciak, Rafał Grzyb, Mariusz Przybylski, Hubert Jaromin (84. Marek Bazik) - Jakub Zabłocki (65. Marcin Komorowski), Grzegorz Podstawek (77. Michał Zieliński)

Sędzia: Piotr Pielak (Warszawa)
Widzów: 1 500 Confused

PostWysłany: Sob 11:33, 04 Paź 2008 Temat postu:

RELACJA Z MECZU CRACOVIA - POLONIA BYTOM

To chyba koniec Stefana Majewskiego w Cracovii. W ten weekend mijają dokładnie dwa lata jego pobytu w Pasach. Wydaje się, że klub z ulicy Kałuży tą porażką zakończy współpracę z "Doktorem". Jedynego gola w 24. minucie strzelił Grzegorz Podstawek, choć ten sam zawodnik, mógł zdobyć i drugą bramkę, lecz w 68. minucie nie wykorzystał karnego.

CRACOVIA - POLONIA BYTOM 0:1 (0:1)

JAK PADŁY BRAMKI

0:1 Grzegorz Podstawek 24. (asysta: Jakub Zabłocki)
Bardzo ładna akcja tercetu: Jacek Trzeciak - Jakub Zabłocki - Grzegorz Podstawek. Pięknym podaniem popisał się ten pierwszy. Zabłocki spod linii końcowej podał do Grzegorza Podstawka, a ten dobrze wykończył akcję, zdobywając bramkę.

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI

Trzy minut po pierwszej bramce, Polonia stworzyła znów sobie ładną akcję. Podawał Jakub Zabłocki, a z pierwszej piłki uderzył Grzegorz Podstawek. Tym razem nie udało mu się zaskoczyć golkipera Pasów, który wypiąstkował futbolówkę.

W 39. minucie Cracovia powinna wyrównać. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Dariusz Pawlusiński, w polu karnym znalazł się Tomasz Moskała, który oddał uderzenie głową. Futbolówka jednak przeleciała nad poprzeczką.

W 63. minucie spotkania Jakub Zabłocki przebiegł z piłką 40. metrów i w sytuacji sam na sam posłał piłkę między nogami Marcina Cabaja, jednak turlającą się futbolówkę do bramki wybił Łukasz Tupalski.

Pięć minut później Michał Karwan sfaulował w polu karnym Huberta Jaromina. Sędzia Piotr Pielak wskazał na "wapno". Jednak uderzenie Grzegorza Podstawka obronił Marcin Cabaj, który wyczekał zawodnika gości do końca po czym sparował futbolówkę na słupek.

Kwadrans przed końcem spotkania Marek Wasiluk dośrodkował do Kamila Witkowskiego, ten drugi skierował piłkę do siatki, lecz sędzia odgwizdał spalonego i przerwał tym samym fetę na stadionie przy ul. Kałuży 1 w Krakowie.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE

Fani Pasów mają dość już Stefana Majewskiego, dało się usłyszeć okrzyki "Jutro sobota, Majewski pakuj laptopa" oraz "Każdy to powie, Majewski niszczy Cracovię", a gdy "Doktor" schodził do szatni to pożegnały go głośne gwizdy.

KLUCZOWI ZAWODNICY

Marcin Cabaj (Cracovia)
Mimo wielu wpadek, Cabaj tym meczem udowodnił, że może być mocnym punktem Pasów. Wybronił karnego i parę razy dobrze interweniował.

Grzegorz Podstawek (Polonia)
Napastnik Polonii, zdobył bramkę, choć mógł trzy. Wtedy na pewno końcówka bytomian byłaby o wiele spokojniejsza. Jednak w 68. minucie nie wykorzystał on rzutu karnego.

SYTUACJA PO MECZU

Cracovia
Sytuacja Pasów jest krytyczna, szykuje się na trzęsienie ziemii w Krakowie. W czwartek Cracovia w Pucharze Ekstraklasy rozegra spotkanie derbowe z Wisłą.

Polonia
Drugie zwycięstwo polonistów daje dużą pewność siebie przed następnymi spotkaniami bytomian. Dziesięc punktów to duża zaliczka jak na możliwości finansowe tego klubu.

PostWysłany: Sob 12:03, 04 Paź 2008 Temat postu:

i tak stawiałem Smile. Brawo dla Polonii za zwycięstwo. Cracovia na dnie!!

piotrek1325

Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 590

PostWysłany: Sob 21:07, 04 Paź 2008 Temat postu:

Cracovia to już się zaczyna całkowicie pogrążać...jak sięszybko nie odbiją to będzie z nimi BARDZO ZLE!
Ale to już nie moje zmartwienie Wink

PostWysłany: Sob 21:27, 04 Paź 2008 Temat postu:

Polonia zdobyła kolejne arcyważne punkty. Kto wie czy dzięki dwóm ostatnich niespodziewanym zwycięstwom Polonia się w lidze utrzyma. Cracovia to totalne dno. Razem z Górnikiem i ŁKS na dnie tabeli. Wydaje mi się że tam trzeba coś zmienić bo wątpię że nagle coś zatrybi jak w ub. sezonie.