Wielki piłkarz, trener 1-ligowca

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Czw 21:57, 31 Maj 2007 Temat postu: Przymiarki transferowe i sparingi - lato 2007/08

1.Dziś na obiektach Cracovii przy ulicy Wielickiej 101, trenował młody 21-letni zawodnik Ueverton da Silva. Brazylijski piłkarz wziął udział w treningu rezerw.

Ostatni sezon zawodnik spędził w Bundeslidze austriackiej w drużynie SC Rheindorf Altach. Jesienią 2006 roku rozegrał jeden mecz ligowy.

2. 30 czerwca wygasa aktualny kontrakt Tomasza Wacka z Cracovią. Kibice "Pasów" nie muszą mieć jednak żadnych powodów do zmartwień, bowiem zawodnik przedłużył o rok obowiązującą umowę. - To będzie już dziewiąty sezon w barwach Cracovii - przyznaje Wacek.

- Niezmiernie się cieszę, że w dalszym ciągu będę mógł reprezentować barwy Cracovii. Z klubem związany jestem od bardzo dawna, pokochałem go i naprawdę jest mi tu bardzo dobrze - mówi Tomasz Wacek.

W tym sezonie podopieczni trenera Stefana Majewskiego uplasowali się na czwartym miejscu. Zawodnik wierzy, że nowe rozgrywki przyniosą jeszcze więcej radości kibicom Cracovii.

- Mamy dobrą drużynę, która prawdopodobnie zostanie wzmocniona w letnim okienku transferowym. Liczę na to, że będzie to jeszcze lepszy sezon i że powalczymy o sukcesy zarówno w Orange Ekstraklasie, jak i w Pucharze Polski - wyjaśnia 30-letni defensor.

Nowa umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2008 roku.

PostWysłany: Pią 20:49, 01 Cze 2007 Temat postu:

Trener "Pasów" Stefan Majewski powiedział w piątek Brazylijczykowi João Paulo, że nie widzi go w składzie w przyszłym sezonie.

Czy odejdzie także Paweł Wojciechowski? - Najpierw zawodnik musi mi powiedzieć, czy ma ofertę gry w innym klubie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby tak po prostu miał dostać kartę na rękę - oznajmił Majewski. Z Piotrem Banią trener będzie rozmawiał w poniedziałek. Jak twierdzi, nie ma pośpiechu, bo piłkarze mają ważne kontrakty do końca czerwca.

Natomiast 21-letni Brazylijczyk Ueverton da Silva, występujący ostatnio w austriackim SC Rheindorf Altach, a krótko testowany przez "Pasy", wróci do Krakowa, gdy pierwszy zespół przyjedzie z tournée po USA, i będzie przez tydzień trenował z drużyną. Wtedy też zapadnie decyzja, czy zostanie zakontraktowany w Cracovii. Trwają rozmowy z polskimi piłkarzami. Ale trener zdradza jedynie plany, co do młodych zawodników. - Jeżeli ruszy Młoda Ekstraklasa, szybko wzmocnimy się 4-5 piłkarzami z niższych lig, których mamy na oku od dłuższego czasu. Zmieniamy nastawienie, teraz będziemy szukać 14- i 15-latków - mówi Majewski. Młoda Ekstraklasa to planowana liga dla piłkarzy do lat 21 - spotkania miałyby być rozgrywane dzień po meczu tych samych drużyn w Orange Ekstraklasie.

PostWysłany: Sob 11:44, 02 Cze 2007 Temat postu:

Pewnie chodzi o Joao Paolo. W Górniku był wiodącą postacią, a teraz już się o nim zapomniało. Może dlatego że dwa lata temu właśnie Craxie strzelił dwa piękne gole Smile Wojciechowski też był z Górnika kupiony. Widać że nasi byli piłkarze są niczego warci...

PostWysłany: Sob 12:30, 23 Cze 2007 Temat postu:

Piłkarze Cracovii nie dali rady drużynie Chicago Fire i przegrali na stadionie Toyota Park w Chicago 0:1. Był to pierwszy mecz podopiecznych trenera Stefana Majewskiego w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Hucznie zapowiadany pojedynek między drużynami Cracovii oraz Chicago Fire nie zawiódł oczekiwań organizatorów – na trybunach stadionu Toyota Park zasiadło blisko szesnaście tysięcy kibiców, z czego zdecydowaną większość stanowiła miejscowa Polonia! Ubrana na biało-czerwono od początku stworzyła świetną atmosferę dopingując zespół „Pasów”!

Początek spotkania to wzajemne badanie sił obu drużyn. I choć to Chicago Fire osiągnęło lekką przewagę to jednak pierwszy strzał na bramkę oddała Cracovia. W 8. minucie szczęścia próbował Piotr Bania uderzając mocno zza pola karnego. Piłka leciała jednak zbyt blisko środka bramki i tym samym golkiper „Strażaków” Jon Busch nie miał problemów z interwencją.

Gospodarze pierwszą sytuację bramkową stworzyli sobie po kwadransie gry i od razu mogli, a może nawet powinni strzelić gola. Po składnej akcji Calen Carr stanął sam na sam z Marcinem Cabajem, jednak nie zdołał go pokonać! W 19. minucie uderzał Dariusz Pawlusiński, ale obok bramki.

Dalsze minuty pierwszej połowy to niezwykle równorzędny pojedynek. Zarówno piłkarze Chicago, jak i Cracovii oddawali strzały na bramkę, jednak bez większych „fajerwerków”. Dopiero w 37. minucie piłka wpadła do siatki. Do siatki „Pasów”. Po faulu Tomasza Wacka (za co ujrzał żółtą kartkę) piłkę na osiemnastym metrze ustawił sobie Diego Gutierrez i uderzył na bramkę Cabaja. Tor lotu piłki zmienił jeszcze Willian Oliveira, czym zaskoczył interweniującego „Wąskiego”. 1:0!

Po straconej bramce piłkarze „Pasów” próbowali jeszcze przed przerwą odrobić straty, ale ten zamiar nie powiódł się. Co więcej szansę na drugiego gola miał Oliveira, lecz jego strzał w 41. minucie wybronił Cabaj. Cztery minuty później sędzia zakończył pierwszą połowę.

W przerwie meczu trener Stefan Majewski zdecydował się na dwie zmiany – Jacka Wiśniewskiego zmienił Piotr Giza, z kolei między słupkami pojawił się Sławomir Olszewski, który wszedł w miejsce Marcina Cabaja.

Początek drugiej połowy to seria fauli z obu stron. Pierwszy strzał w tej części meczu oddali zawodnicy gospodarzy, a konkretnie Oliveira. W 49. minucie strzelec bramki uderzył zza pola karnego, jednak wysoko ponad poprzeczką. Było to już czwarte uderzenie tego piłkarza na bramkę „Pasów”! W odpowiedzi w 56. minucie z około dwudziestu metrów strzelał Pawlusiński, ale uczynił to bardzo niecelnie. Chwilę później popularny „Plastik” opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Paweł Szwajdych.

Wprowadzony po przerwie Olszewski po raz pierwszy interweniował w 65. minucie meczu. Na jego bramkę szarżował Carr, stanął z nim oko w oko, jednak popularny „Olsza” wygrał ten pojedynek! Sześćdziesiąt sekund później doszło do kolejnej zmiany w drużynie „Pasów” - Bartłomiej Dudzic wszedł w miejsce Marcina Bojarskiego.

Sytuacja Carra wprowadziła sporo ożywienia w poczynania obydwu stron. W 69. minucie Bania stanął przed doskonałą okazją – uderzył mocno i precyzyjnie, jednak Busch jakimś cudem wybronił jego strzał! Dla odmiany chwilę później było gorąco pod bramką Cracovii. Olszewski znowu musiał spróbować swych sił w pojedynku jeden na jeden i znowu wyszedł z niego zwycięsko! Tym razem szczęścia próbował Chat Barrett. W 71. minucie na boisku pojawił się Karol Kostrubała (zmienił Piotra Banię), a osiem minut później Mateusz Jeleń (za Arkadiusza Barana).

W 85. minucie powinna paść bramka wyrównująca. Giza znalazł się na szesnastym metrze i zdecydował się na prostopadłe podanie do Dariusza Kłusa. Ten stanął przed doskonałą szansą, ale w ostatniej chwili interweniujący obrońcy powstrzymali go. Defensywny pomocnik „Pasów” przewrócił się, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego!

Z każdą minutą ataki Cracovii były coraz groźniejsze (przez niemalże całą drugą połowę krakowianie mieli zdecydowaną przewagę), jednak zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu. Jeszcze w samej końcówce miało miejsce ogromne zamieszanie pod bramką Buscha, które jednak nie przyniosło wyrównania (chwilę wcześniej Paweł Wojciechowski zmienił Tomasza Wacka).

Cracovia przegrała z Chicago Fire 0:1.

CHICAGO FIRE (USA) – CRACOVIA 1 : 0 (1 : 0)

1:0 - Oliveira 37'

Żółte kartki: Carr, Robinson - Wacek, Skrzyński.

Chicago Fire: Busch - Brown, Carr, Soumare, Gutierrez - Barret, Monteiro (86' Franks), Plotkin, Oliveira (74' Banner) - Segars, Robinson (64' Curtin).

Cracovia: Cabaj (46' Olszewski) – Wacek (89' Wojciechowski), Skrzyński, Radwański – Kłus, Wiśniewski (46' Giza) – Pawlusiński (56' Szwajdych), Baran (79' Jeleń), Nowak – Bojarski (65' Dudzic), Bania (71' Kostrubała).

PostWysłany: Sob 15:08, 23 Cze 2007 Temat postu:

Wiesz w Chicago mieszka w pizdu ludzi w tym wielu Polaków, wiadome więc było że trochę ludzi sie tam pojawi Smile

PostWysłany: Sob 16:12, 30 Cze 2007 Temat postu:

To prawda, jest teraz piłkarzem z kartą w dłoni. Ciekawe gdzie teraz przejdzie...

PostWysłany: Sob 16:19, 30 Cze 2007 Temat postu:

Już dzwonię do trenera Odry Wink Szukamy naspastnika i taki by się przydał :] Na pierwszą ligę jest już wg mnie za słaby i też nie podpisywałbym z nim nowego kontraktu.

PostWysłany: Sob 18:26, 30 Cze 2007 Temat postu:

Górnik Wieliczka (3.liga) 1-2 Cracovia
Bartłomiej Piszczek 78 - Tomasz Moskała 25, Ueverton da Silva 60

Cracovia: Sławomir Olszewski (46 Marcin Cabaj) – Tomasz Wacek (46 Paweł Wojciechowski), Łukasz Skrzyński, Krzysztof Radwański – Ueverton da Silva, Dariusz Kłus, Karol Kostrubała (58 Mateusz Jeleń), Paweł Nowak, Dariusz Pawlusiński (46 Paweł Szwajdych) – Tomasz Moskała, Kamil Witkowski (58 Bartłomiej Dudzic).

widzów: 1000.

Dyskobol

Posty: 4943

PostWysłany: Sob 20:27, 30 Cze 2007 Temat postu:

Widać zmiany w składzie Cracovi po przeszłym sezonie i to napawa optymizmem Wink

PostWysłany: Nie 11:07, 01 Lip 2007 Temat postu:

No i widac że ten Silva jest naprawde cos wart. Myślałem że to kolejny "świetny" czarnoskóry piłkarz, a jednak sie okazuje że Craxa może mieć z niego pożytek.

PAKER
Piłkarz C-klasy

Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 8

Skąd: z dupy

PostWysłany: Nie 11:24, 01 Lip 2007 Temat postu:

Na pierwszą ligę jest już wg mnie za słaby i też nie podpisywałbym z nim nowego kontraktu.

Widzew Łódź 4-2 Cracovia
Mariusz Solecki 5, 75, Gracjan Sobczak 6, Piotr Grzelczak 88 - Kacper Tatara 85, Bartłomiej Dudzic 90

Widzew Łódź: Hładowczak (84 Kaniecki), Ł.Broź, Szeliga, Kursa, Jarmuż (84 Lewandowski), Rackiewicz, Sawala, Sobczak, Turek (70 Zwoliński), Sokalski (46 Grzelczak), Solecki (84 Kowalczyk).

Cracovia: Olszewski, Pankys, Rzucidło, Uszalewski, Wojciechowski (65 Tatara), Cebula (46 Dudzic), Goncarz (46 Jeleń), Giza, Pawlusiński, Bojarski, Moskała.

W spotkaniu sparingowym dwóch pierwszoligowców Widzew pokonał Cracovię 4-2 (2-0).

źródło: widzew.pl / [link widoczny dla zalogowanych]

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Cracovia Kraków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)