44%
 44%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 9

PostWysłany: Nie 12:59, 30 Wrz 2007 Temat postu:

Fajna wypowiedź Sikory. Ten chłopak zawsze jest u nas witany brawami. Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo mamy 7 miejsce Smile Teraz trzeba wygrać z Sosnowcem.

Wojtas1922 napisał:
Dawid jak można mieć żal do sędziego za niesłuszną czerwoną kartkę dla Brzęczka, a widziałeś w ogóle te sytuacja..??

Brzęczek powiedział że to był spóźniony wślizg, no to nieźle go spóźnił skoro Majewski musiał bo faulu opuścić boisko na chwile !!

No i jeszcze jedna sytuacja przy naszym karnym! Tam Sikora był chyba sam na sam próbował minąć Sławika a on go zahaczył Sikora się przewrócił i był karny to za taką sytuację też powinna być czerwona !

A faul na Brzęczku kiedy to chwile wcześniej Majewski walnął z łokcia w twarz Brzęczka ?? Wtedy on powinien wylecieć i do faulu na nim by nie doszło !

PostWysłany: Nie 15:24, 30 Wrz 2007 Temat postu:

Słyszeliście wypowiedź Hajty? Ponoć nieźle zwyzywał sędziów i dziennikarzy. Ciekawe czy teraz panowie z magazynu OE będą wytykać że nas oszukali, bo jeśli my wygramy poprzez błąd sędziego to wszystkie pismaki mówią że Górnik sobie to załatwił z sędziami, gdy my jesteśmy pokrzywdzeni to nawet o tym nie wspominają. I tak zapewne będzie i tym razem...

Wojtas1922

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 1655

PostWysłany: Nie 15:39, 30 Wrz 2007 Temat postu:

Hajto w wypowiedzi pokazał że nie ma za grosz szacunku do Nas kibiców w Grodzisku!

"Kogo się bał, jeśli na mecze przychodzi tu pięćset osób? Nie można z meczu robić dożynek, tak jak dożynkami są niektóre kluby na peryferiach- pieklił się Hajto."

Tak jak napisał mój kolega na stronie KSD - Tyle że te peryferie to siła Polskie piłki ligowej i europejskiej !! Gdzie są Wisła Legia Lech europejskich pucharach ??

Wisła przegrywała z Tibilisi i Valerenga, Lech w Intertoto z mołdawskim zespołem a Legia po 45 minutach zakończyła swój udział w pucharach !!

Tak naprawdę to tylko ta wiocha gdzie wszyscy nie wiedzą gdzie jest (Gdzie jest ta gmina, gdzie jest ta wieś...- tak Górnik śpiewał) walczy dla Polski w pucharach. Przegrywa po walce z takimi zespołami jak Bordeux(czy jakoś tak) Lens, a tu cały czas nikt nie ma do Grodziska szacunku !!

A my swoje: Dyskobolia Ole !!! Very Happy

PostWysłany: Pon 0:14, 01 Paź 2007 Temat postu:

Jeśli chodzi o szacunek piłkarski to jak najbardziej. Kibicowsko 0 (słownie zero) szacunku. Jeśli cię nie interesuje aspekt kibicowski to nadal podziwiaj swoich piłkarzyków i módl się żeby Drzymała u Was został, bo już niedługo z PUEFA będziecie się musieli przekwalifikować na 3 ligę.

PostWysłany: Pon 10:50, 01 Paź 2007 Temat postu:

Z tego co czytam to było bardzo ciekawie na boisku. Do przerwy 0-1, czerwona jedna, druga kartka i zrobiło się 3-1. Czytam na razie tylko wypowiedzi kibiców z Zabrza i Grodziska, fajnie jakby opisał to też ktoś neutralny, kto widział te wszystkie kontrowersje. Gratuluję wygranej!

DawidKSG

Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Pon 11:42, 01 Paź 2007 Temat postu:

Kilka artykułów z różnych gazet:

Górnik przegrał w Grodzisku, choć wcale nie musiał przegrać. O wyniku w ogromnym stopniu zdecydowali słabi arbitrzy.
To był mecz, w którym głównymi bohaterami nie byli piłkarze. Dwóch sędziów (w przerwie Konrad Bobkiewicz z Poznania zastąpił Mariusza Podgórskiego z Radomia) podjęło skandaliczne decyzje. Najpierw Podgórski wyrzucił z boiska za dyskusję bramkarza Górnika Borisa Peskovicia, potem Bobkiewicz podyktował karnego z kapelusza. - Nie byłem faulowany - przyznał po meczu kolejny "aktor" Adrian Sikora. (Gazeta Wyborcza)

Komentarz "Gazety":
Z polskimi sędziami pierwszoligowymi cały czas jest kłopot. Najpierw większość przez lata była nieuczciwa, teraz większość jest nieudaczna. Oglądam polską ligę od ćwierć wieku, ale nie pamiętam sezonu, w którym tych pomyłek byłoby tak wiele. Sytuacja, w której sędzia przez pomyłkę pokazał Tomaszowi Hajcie czerwoną kartkę, była wręcz kuriozalna. Górnik został w Grodzisku ewidentnie skrzywdzony, zresztą nie pierwszy raz w tym sezonie. Podobnie zresztą jak... rywale Górnika. Śmiem twierdzić, że arbitrzy to największy w tej chwili problem polskiego futbolu. Marzę, że kiedyś będą przynajmniej w połowie tak dobrzy, jak nasi piłkarze. Już to wystarczy, żeby się tak często nie wściekać

» Joker z Poznania
Dwóch sędziów, dwie czerwone kartki i trzecia anulowana, rzut karny z kapelusza i gol w doliczonym czasie gry - taki był bilans dramatycznego meczu Górnika Zabrze w Grodzisku Wielkopolskim. (...)
W 26 minucie kontuzję odniósł Mariusz Podgórski. Pomocy sędziemu udzielił sztab medyczny gospodarzy. Po powrocie do gry arbiter zaczął popełniać błędy. Wreszcie w 35 minucie wyrzucił z boiska Borisa Peskovicia, dając mu drugą żółtą kartkę, tym razem za niesportowe zachowanie.
- Boris zapytał sędziego, czy nie widział faulu Rockiego na Papeczkisie. To pewnie kolejny "elektryczny" arbiter, któremu nie można nic powiedzieć, więc wyrzucił nam bramkarza - opowiadał Tomasz Hajto.
Pomimo osłabienia i doliczenia do pierwszej połowy aż sześciu minut zabrzanie schodzili do szatni z zapasem jednego gola. Na drugą połowę wyprowadził ich już techniczny arbiter Konrad Bobkiewicz, który zastąpił kontuzjowanego Podgórskiego. I - jak się okazało - ten na co dzień trzecioligowy sędzia rodem z pobliskiego Poznania, odegrał w tym spotkaniu rolę jokera, czyli osoby przesądzającej o wyniku meczu. Bobkiewicz najpierw pokazał czerwoną kartkę Jerzemu Brzęczkowi za faul na środku boiska na Radosławie Majewskim, który był rewanżem za otrzymane wcześniej i zlekceważone przez sędziego uderzenie łokciem w twarz, a potem podyktował dla Groclinu rzut karny po zderzeniu Mateusza Sławika z Adrianem Sikorą. Sam napastnik gospodarzy przyznał, że taka decyzja sędziego była dla niego zaskoczeniem.
- Myślę, że werdykty, które podjąłem były prawidłowe i nie wypaczyłem wyniku meczu - oświadczył pewnym głosem Bobkiewicz. (Dziennik Zachodni)

» Stracili gole po stracie piłkarzy
Groclin wygrywa, gdy rywale dostają czerwone kartki. Mecz w Grodzisku prowadziło aż dwóch głównych arbitrów. I każdy z nich wyrzucił z boiska jednego piłkarza Górnika.
- Nie chcę komentować decyzji sędziów. Mogę tylko powiedzieć, że nas, trenerów, takie mecze kosztują wiele nerwów i zdrowia - komentował trener Górnika Zabrze Ryszard Wieczorek. - I czasami po takich meczach tracimy posadę.
Po spotkaniu w Wielkopolsce nikt jednak do szkoleniowca Górnika nie powinien mieć pretensji. Goście stracili dwie bramki dopiero po tym, jak stracili dwóch piłkarzy. W pierwszej połowie sędzia Podgórski wyrzucił z boiska Peskovicia. W przerwie kontuzjowanego arbitra zastąpił sędzia techniczny Konrad Bobkiewicz. On z kolei pokazał czerwoną kartkę Brzęczkowi. I dopiero wtedy gospodarze poradzili sobie z Górnikiem. Tak jak w niedawnym meczu Pucharu Polski z Jeziorakiem, kiedy ledwie 2:1 pokonali kończącego mecz w siedmioosobowym składzie Jezioraka Iława. (Super Express)

» Sędziowie w rolach głównych
Groclin Dyskobolia w niezwykłych okolicznościach pokonał Górnika Zabrze 3-1. Spotkanie prowadziło dwóch arbitrów. W przerwie kontuzjowanego Mariusza Podgórskiego zastąpił sędzia techniczny z Wielkopolski - Konrad Bobkiewicz, który także był opatrywany w 69 min przez lekarza. Obydwaj pokazali dwie czerwone kartki gościom. Przez ostatni kwadrans, a z doliczonym czasem przez 19 minut, Górnik grał w dziewiątkę. Wymarzony był dla gości - wspieranych przez grupę około 300 kibiców – początek meczu. (...)
Sobotni mecz obserwował selekcjoner Leo Beenhakker, jednak zamiast podziwiać klasę piłkarzy musiał oglądać wpadki sędziów. Pierwszą w 6 minucie. Na bramkę Górnika szarżował Piotr Rocki. Przed sobą miał już tylko Borisa Peskovicia, którego minął. Został wówczas sfaulowany przed polem karnym przez bramkarza Górnika. Sędzia ukarał go żółtą kartką, choć mógł czerwoną. (...)
Bardzo wiele działo się w 34 minucie. Po akcji gospodarzy, zakończonej niecelnym strzałem Piotra Piechniaka, Pesković zrugał arbitra. Miał pretensje o to, że ten nie zauważył faulu Rockiego na jego koledze. Wówczas sędzia pokazał mu żółtą kartką, drugą w meczu. Pesković opuścił boisko, zmienił go Mateusz Sławik. (...)
Grający w dziesiątkę Górnik mądrze się bronił. Do kuriozalnych wydarzeń doszło w 73 minucie. Zastępczy arbiter główny ukarał żółtą kartką za faul Tomasza Hajtę. Był jednak przekonany, że w podobny sposób piłkarz był ukarany już w I połowie. Uniósł więc w górę czerwoną kartkę. Po dyskusjach dał się przekonać i pozostawił na boisku stopera Górnika. Dwie minuty później i tak usunął z boiska kolejnego zawodnika gości – Jerzego Brzęczka. Absolutnie słusznie, po faulu na Majewskim. Tyle, że krótko przed tym zdarzeniem sędzia nie zauważył powalenia w walce o piłkę, na murawę kapitana Górnika przez Ivanovskiego. (Sport)

» Dwóch sędziów, żadnego porządku (Dziennik Polski)

T.G.K.
Reprezentant Polski

Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 401

Skąd: \G/liwice

PostWysłany: Pon 14:02, 01 Paź 2007 Temat postu:

Witam.Liczylem na remis w Groizsku Sad .Jednak mam dziwne przeczucie ze tezn mecz byl ustawiony:(.Moze jakis plan zeby spuscic Górnika.Pozdrawaim Włąsciwa czrsc Gliwic Smile .Narcida.

PostWysłany: Pon 16:56, 01 Paź 2007 Temat postu:

Po oglądnięciu i przeanalizowaniu wszystkich powtórek dochodzę do wniosku że polskie sędziowanie jest na poziomie najgorszym w historii. Może nie trzeba było karać tych wszystkich sędziów za korupcję, przynajmniej teraz miał kto sędziować. Ma ktoś zdjęcia naszej oprawy?

PostWysłany: Pon 18:41, 01 Paź 2007 Temat postu:

Brawo Hakto za wypowiedź po meczu w magazynie na TVN!

PostWysłany: Wto 0:02, 02 Paź 2007 Temat postu:

Hajto trochę przesadził obrażając dziennikarza radia Jedynka po tym jak ten zapytał się kulturalnie o faul na Brzęczku...

PostWysłany: Wto 14:56, 02 Paź 2007 Temat postu:

To przez emocje. Wszyscy zgodnie podkreślają że sedziowie pozbawili Górnika 3 punktów. Gdyby nie te kompromitujące błędy bylibyśmy na 5 miejscu a my przeciez mamy zamiar walczyć w czołówce w tym sezonie.

Wojtas1922

Posty: 1655

PostWysłany: Wto 16:16, 02 Paź 2007 Temat postu:

Oglądając skrót meczu stwierdzam że pomylili się tylko przy karnym, tam faulu nie było moim zdaniem ! No i jak mówicie że Majewski czy tam Ivanovski uderzył Brzęczka to tak widocznie jest, ale niech Brzęczek nie mówi potem że to był spóźniony wślizg !!

PostWysłany: Wto 16:37, 02 Paź 2007 Temat postu:

Gdyby Pesković nie zszedł to nie byłoby dla was żadnej bramki, a na pewno nie po strzałach po jakich one padły. Sławik zawalił przy pierwszej i trzeciej taka prawda. Mam nadzieję że rewanż będzie nasz Wink

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Dyskobolia Grodzisk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)