Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Galerie  :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj  :: Rejestracja

Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1582

PostWysłany: Wto 23:15, 21 Lis 2006 Temat postu: Boruc zatrzymał ManU!!!

Źródło- [link widoczny dla zalogowanych]

Wielki dzień Artura Boruca! Polak obronił w 90. minucie rzut karny i Celtic Glasgow pokonał u siebie Manchester United 1:0 w meczu piątej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Kolejną drużyną, która zapewniła sobie awans do 1/8 finału jest AC Milan. "Rossoneri" uczynili to mimo wyjazdowej porażki w Atenach z tamtejszym AEK.

Boruc spisał się rewelacyjnie, bo nie dał sobie strzelić gola przez gwiazdy "Czerwonych Diabłów" Wayne'a Rooneya czy Cristiano Ronaldo. Na miano bohatera meczu polski bramkarz zasłużył za interwencję w 90. minucie. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Thomasa Gravesena sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Luis Saha. Boruc w świetnym stylu obronił strzał napastnika ManU!

Żurawski niestety nie strzelił gola, a na dodatek nie pokazał nic wielkiego i w 49. minucie został zmieniony przez Shauna Maloneya.

Menedżer "The Bhoys" miał jednak w swojej talii Shunsuke Nakamurę - specjalistę od stałych fragmentów gry. Japończyk w 81. minucie popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Ten gol i fenomenalna obrona Boruca zapewniły gospodarzom zwycięstwo, ale też sprawiły, że szanse awansu do kolejnej fazy elitarnych rozgrywek są jak najbardziej realne.

Oprócz Celtiku i ManU z walki o fazę pucharową Champions League nie rezygnuje Benfika Lizbona. Portugalczycy nie dali szans FC Kopenhaga wygrywając 3:1 (3:0). Do siatki gości trafiali Leo i Fabrizio Miccoli (dwukrotnie). Autorem honorowego gola dla FC Kopenhaga był Marcus Allback.

Ostatnia kolejka w tej grupie zapowiada się niezwykle interesująco. Celtic zmierzy się na wyjeździe z FC Kopenhaga, a Manchester United podejmować będzie Benfikę Lizbona.

Bardzo skomplikowała się sytuacja w grupie G, w której aż trzy zespoły mają nadal szansę na awans do "16". Po wtorkowych meczach w tabeli prowadzą - z 10 punktami na koncie - FC Porto i Arsenal Londyn.

Porto jako pierwsze w tym sezonie Ligi Mistrzów pokonało CSKA Moskwa i to w stolicy Rosji! Podopieczni Jesualdo Ferreiry wygrali 2:0. Goście objęli prowadzenie na stadionie Lokomotiwu już po 120 sekundach gry. Szybką kontrę zainicjował Lisandro Lopez i świetnie obsłużył dośrodkowaniem Ricardo Quaresmę, któremu nie pozostało nic innego jak trafić do siatki. Wynik spotkania na 2:0 dla ekipy z Porto ustalił w 61. minucie Lucho Gonzalez, popisując się efektownym strzałem z 16 metrów. Dla pomocnika portugalskiego zespołu było to trzecie trafienie w bieżących rozgrywkach Champions League.

Niespodziewanie trudno przyszło natomiast zwycięstwo "Kanonierom", którzy pokonali na Emirates Stadium Hamburger SV 3:1 dopiero dzięki trafieniom Emmanuela Eboue oraz Julio Baptisty w ostatnich siedmiu regulaminowych minutach gry.

AEK Ateny po zwycięstwie nad AC Milan (1:0 po bramce Julio Cesara w 32. minucie) awansował na drugie miejsce w grupie E, wykorzystując niewątpliwe potknięcie OSC Lille. Drużyna z Ligue 1 zaledwie zremisowała bowiem na własnym stadionie z Anderlechtem Bruksela 2:2.

Przed wtorkowymi meczami sytuacja w grupie E, jeśli chodzi o awans do następnej rundy LM, była jasna. Do fazy pucharowej awans zapewniły sobie ekipy Realu Madryt i Olympique Lyon. Dla Steauy Bukareszt i Dynamo Kijów pozostała walka o miejsce premiowane grą w Pucharze UEFA.

Na Santiago Bernabeu Real podejmował OL. Dla "Królewskich" to spotkanie było okazją do rewanżu za porażkę we Francji (0:2). Rewanż udał się tylko połowicznie podopiecznym Fabio Capello, którzy zremisowali 2:2 (1:2). W 11. minucie nie popisał się jeden z głównych kandydatów w zdobycia "Złotej Piłki" Fabio Cannavaro. Mistrz świata popełnił błąd z którego skorzystał John Carew. Napastnik OL pokonał Ikera Casillasa i tym samym zdobył swoją 25 bramkę w europejskich pucharach.

Cannavaro wyraźnie nie miał swojego dnia. Włoski defensor miał też swój udział przy stracie drugiej bramki przez "Królewskich". Po faulu Cannavaro w 31. minucie na Carew sędzia Terje Hauge z Norwegii podyktował rzut wolny dla Francuzów. Dośrodkowanie Juninho Pernambucano wykorzystał Malouda i było już 2:0 dla gości.

Dopiero w końcówce pierwszej części meczu okazję do radości mieli kibice gospodarzy za sprawą gola zdobytego przez Mahamadou Diarrę.

Na kolejną okazję do fety fani "Królewskich" czekali do 83. minuty. Wówczas niezawodny ostatnio Ruud van Nistelrooy doprowadził do remisu. Holenderski napastnik ma już na koncie 47 goli w Lidze Mistrzów. Van Nistelrooy mógł zostać bohaterem meczu i przesądzić o zwycięstwie gospodarzy. W 89. minucie po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny. Sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Uderzenie Holendra obronił jednak Gregory Coupet.

Posty: 1582

PostWysłany: Wto 23:16, 21 Lis 2006 Temat postu:

Wierzyłem w Artura, chłopak ma uzdolnienia bramkarskie, BRAWO.

Komar88l

Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 12004

Pomógł: 26 razy

PostWysłany: Wto 23:19, 21 Lis 2006 Temat postu:

Brawo Borucco Exclamation Pięknie! Także w niego wierzyłem, to nr.1 w Polsce na tej pozycji! Świetnie, w końcu usłyszała o nim cała Europa Cool Celtik awansował, więc będzie miał jeszcze szanse się pokazać.
PS:Chelsea chciała Kowalewskiego, teraz chce Fabiańskiego... Może lada moment na liście życzeń znajdzie się Boruc? Wink

PostWysłany: Pią 16:39, 24 Lis 2006 Temat postu:

Przed Borucem jeszcze kawał gry ,więc sądze,że będzie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i ,że będzie grał w najlepszych klubach. Very Happy

Zibi
Piłkarz C-klasy

Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 7

PostWysłany: Nie 21:52, 10 Gru 2006 Temat postu:

Witam.
Ostatnia wiadomość to Boruca (ma odejść do Premiership) ma zastąpić Fabiański .
Jestem ciekaw czy to jest prawda , bo Boruc jest jeszcze młody i przyszłościowy , a Celtik znów ogłąda się za bramkarzem rodem z Polski!

PostWysłany: Pon 11:45, 11 Gru 2006 Temat postu:

Eh, mnie tam się nie podobało, że obronił karnego... musiałem martwić się o losy Manchesteru do ostatniej kolejki... na szczęscie ManU wyszło z grupy i to na 1. miejscu...

PostWysłany: Pon 14:02, 11 Gru 2006 Temat postu:

No właśnie! I gdy się o tym dowiedziałem to maiałem ochotę mu nogi powyrywac... wiecie skąd... SmileSmileSmile

Wojtaldo

Posty: 1230

PostWysłany: Pon 15:07, 11 Gru 2006 Temat postu:

HeH ja też ale już się pogodziłem Very Happy ważne że ManU wyszedł z grupy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Europejskie Puchary Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)