PostWysłany: Pon 21:38, 22 Mar 2010 Temat postu:

Piłkarz 2 ligi

Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 223

PostWysłany: Nie 19:18, 11 Kwi 2010 Temat postu:

W najciekawszym niedzielnym meczu 32. kolejki ligi francuskiej Olympique Lyon zremisował 1:1 z OSC Lille. Remis w meczu ekip z czołówki wykorzystał AJ Auxerre, które po wygranej 1:0 z AS Nancy zasiadło, przynajmniej na kilka godzin, na fotelu lidera.

Mecz pomiędzy ekipami z Lyon i Lille był bardzo zacięty. Spotkanie obfitało w wiele akcji, w których zawodnicy nie przebierali w środkach. Efektem tego było aż dziewięć żółtych i dwie czerwone kartki pokazanych zawodnikom.

W meczu zawodnicy zdobyli dwie bramki. Wynik meczu otworzył w 62. minucie Pierre-Alain Frau, który przy sporej pomocy obrońcy OL strzelił do bramki gospodarzy. Olympique zdołał wyrównać 9 minut później po golu Crisa. Reprezentant Polski występujący w barwach OSC Lille Ludovic Obraniak cały mecz spędził na ławce rezerwowych. A oto reszta wyników AS Monaco 2:1 (0:1) Valenciennes FC Le Mans UC 2:2 (1:2) Montpellier HSC
RC Lens 3:0 (1:0) US Boulogne
FC Lorient 1:1 (1:1) Stade Rennes Paris Saint-Germain 3:1 (1:0) Girondins Bordeaux
FC Sochaux 0:2 (0:1) AS Saint-Etienne
Toulouse FC 4:0 (1:0) Grenoble Foot 38

pietras1991

Posty: 223

PostWysłany: Sob 21:22, 17 Kwi 2010 Temat postu:

W spotkaniu 33. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej AJ Auxerre pokonał 4:1 (2:0) FC Lorient. Swoją jedenastą bramkę dla Auxerre w tym sezonie strzelił Ireneusz Jeleń. Całe spotkanie w barwach Auxerre rozegrał Dariusz Dudka.

Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie, kiedy podanie Daniela Niculae wykorzystał Dennis Oliech. Dwie minuty później było juz 2:0 - na listę strzelców wpisał się Jeleń, a przy bramce Polaka asystował Benoit Pedretti. Wynik spotkania na 3:0 w 56. minucie podwyższył Valter Birsa.

Goście dalszą część meczu grali w "10", bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę dostał Jeremy Morel. Pomimo tego osłabienia ekipie Lorient udało się strzelić gola honorowego, a jego autorem został w 82. minucie Kevin Gameiro.Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do drużyny gospodarzy - w 89. minucie strzałem z rzutu karnego wynik na 4:1 ustalił Cedric Hengbart. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę dostał Fabien Audard - goście ostatnie minuty grali w "dziewiątkę".

Drużyna Auxerre jeszcze nigdy nie przegrała z Lorient na własnym stadionie.W sobotę o godzinie 21:00 rozpocznie się szlagier 33. kolejki, w którym Girondins Bordeaux zmierzą się z Olympique Lyon. Podopieczni Laurenta Blanca będą mieli okazję na rewanż za porażkę w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

pietras1991

Posty: 223

PostWysłany: Wto 16:26, 27 Kwi 2010 Temat postu:

Wydaje się, że największym rywalem Ireneusza Jelenia w wyścigu po koronę najlepszego strzelca są kontuzje, które Polaka w tym sezonie nie oszczędzały. Rywal numer 1 - kontuzje Polscy kibice jednak liczą, że Polak utrzyma formę strzelecką, a takich meczów jak ten z Toulouse, będzie do końca sezonu jeszcze kilka. Warunkiem oczywiście jest zdrowie czołowego snajpera Auxerre. W klubie z małego miasteczka wszyscy dmuchają i chuchają, by reprezentant Polski znowu nie musiał korzystać z pomocy lekarzy. Taka szczególna ostrożność jasno daje do zrozumienia, jak istotnym ogniwem w zespole Jeana Fernandeza jest polski napastnik. Dość powiedzieć, że jedną trzecią całego dorobku strzeleckiego drużyny, Auxerre zawdzięcza właśnie Polakowi. Z popularnym "Jelonkiem" w składzie ekipa, która wciąż jeszcze ma szansę na mistrzostwo Francji, przegrała tylko jeden mecz - z Grenoble 0:5. Spośród 34 meczów Ligue 1, Jeleń wystąpił tylko w 25. Strach pomyśleć, co by by1. Kevin Gameiro (FC Lorient) 15 goli w 31 meczach (gol co 176 minut)
2. Mamadou Niang (Ol. Marsylia) 15 goli w 28 meczach (gol co 142 minuty)
3. Nene (AS Monaco) 14 goli w 30 meczach (gol co 189 minut)
4. Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) 13 goli w 25 meczach (gol co 158 minut)
5. Melvut Erding (PSG) 13 goli w 27 meczach (gol co 163 minuty)
6. Lisandro Lopez (Ol. Lyon) 13 goli w 28 meczach (gol co 159 minut)

pietras1991

Posty: 223

PostWysłany: Wto 16:28, 27 Kwi 2010 Temat postu:

Ludovic Obraniak, reprezentant Polski grający obecnie w Lille, wkrótce może dołączyć do Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki w Auxerre.

Jak podaje magazyn "France Football", Ludovic Obraniak znajduje się na czele listy życzeń Auxerre w letnim oknie transferowym. Obraniak wielokrotnie podkreślał, że chciałby odejść z Lille. Co go zatrzymuje? Kontrakt, który wiąże go z Lille do czerwca 2011 roku. Z drugiej jednak strony, jeśli Lille chce zarobić na polskim piłkarzu, powinno pozwolić mu odejść, bo później nie dostanie ani grosza.

Obraniak szybko zaaklimatyzowałby się w Auxerre. Po pierwsze, w zespole występują dwaj Polacy - Ireneusz Jeleń oraz Dariusz Dudka. Po drugie, szkoleniowcem drużyny jest Jean Fernandez, który pracował z Obraniakiem podczas jego debiutu w Ligue 1 - w FC Metz w 2002 roku.

Auxerre zamierza się wzmocnić na rozgrywki Ligi Mistrzów i z pewnością zrobi wszystko, by pozyskać Obraniaka.

pietras1991

Posty: 223

PostWysłany: Wto 13:50, 18 Maj 2010 Temat postu:

To był mój najlepszy sezon w karierze. Strzeliłem 14 goli, Auxerre zajęło trzecie miejsce i powalczy o Ligę Mistrzów. Teraz czas na decyzję co dalej. Przed ostatnim meczem byłem pewien na 99 procent, że odejdę. Ale niespodziewanie wskoczyliśmy na podium, a to trochę zmienia sytuację - powiedział "Super Expressowi" Ireneusz Jeleń.

Francuskie media piszą, że Jeleń zarabia w Auxerre 2,4 miliona euro rocznie. To oznacza, że nowa umowa, obojętne czy w Auxerre, czy w innym klubie, zapewni mu rekordowe w polskiej piłce zarobki, przekraczające 3 miliony euro za sezon. Wyprzedzi wówczas dotychczasowego lidera, bramkarza Manchesteru United Tomasza Kuszczaka.

- No i teraz mam dylemat: zostać czy odejść. Auxerre ma mi złożyć nową, jeszcze lepszą ofertę. Kuszą mnie też tym, że wzmocnią zespół, podobno blisko przyjścia jest Ludovic Obraniak. Z jednej strony chciałbym odejść i grać w wielkim klubie, takim, który co rok walczy w Lidze Mistrzów, ale z drugiej... Rodzina czuje się świetnie w Auxerre. Decyzję chcę podjąć najpóźniej do końca maja. Z ilu krajów mam oferty? Z trzech - powiedział Jeleń.