Wielki piłkarz, trener 1-ligowca

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Nie 0:59, 26 Sie 2007 Temat postu: 1liga: GKS Bełchatów - Odra Wodzisław Śląski (02.09.07)

GKS Bełchatów 3-1 Odra Wodzisław Śląski
Dawid Nowak 34, Janusz Dziedzic 52, Tomasz Jarzębowski 85 - Jakub Grzegorzewski 54 (k)

Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 16. Marcin Kowalczyk, 6. Edward Cecot, 15. Dariusz Pietrasiak, 7. Maciej Stolarczyk (73, 3. Rafał Grodzicki) - 23. Tomasz Wróbel, 8. Tomasz Jarzębowski, 5. Paweł Strąk, 10. Łukasz Garguła (71, 20. Patryk Rachwał), 80. Janusz Dziedzic - 17. Dawid Nowak (81, 9. Carlos Yaír Costly Molina).

Odra: 1. Paweł Linka - 15. Marcin Kokoszka, 16. Jacek Kowalczyk, 9. Marcin Malinowski, 33. Dariusz Dudek - 7. Jan Woś (59, 11. Damian Seweryn), 23. Bartosz Hinc, 5. Jacek Kuranty (71, 6. Marcin Nowacki), 20. Jakub Biskup - 19. Tomasz Świerzyński (46, 24. Arkadiusz Aleksander), 18. Jakub Grzegorzewski.

żółte kartki: Tomasz Wróbel, Carlos Yaír Costly Molina - Jakub Biskup, Bartosz Hinc.

sędziował: Marek Mikołajewski (Ciechanów).

ŁYSY napisał:

niee rób sobie jaj ok Very Happy Very Happy Very Happy Cool Cool Rolling Eyes Rolling Eyes

Brawo GKS za wygraną

DawidKSG

Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Nie 20:10, 02 Wrz 2007 Temat postu:

Dyskobol napisał:

O co ci chodzi ?? Napisał GKS wygrał 3:1 !! Wink Co do tematu to brawo dla GKS-u w końcu !!

PostWysłany: Pon 9:21, 03 Wrz 2007 Temat postu:

Dobrze dla GieKSy, że w końcu 3 punkty, bo by spadli w tabeli.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Pon 10:30, 03 Wrz 2007 Temat postu:

Piłkarze GKS Bełchatów powoli wracają do dawnej dyspozycji. Nie udała się pucharowa przeprawa przez Dniepr, ale powiodła się ligowa przez Odrę. Cenna jest wygrana wicemistrzów Polski i odzyskanie dawnej skuteczności.

Trener Orest Lenczyk wystawił do bramki bełchatowskiej drużyny Łukasza Sapelę. Piotr Lech dostał wolne po słabym występie w pucharowym meczu z Dnipro i nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Rezerwowym Sapeli był Krzysztof Kozik.

Do Bełchatowa przyjechali wczoraj dobrzy znajomi. Drużynę Odry prowadzi trener Mariusz Kuras (powiedział przed meczem, że Bełchatów to jego miasto), a w środkowej linii zespołu gości wystąpili Bartosz Hinc i Jacek Kuranty.
W 8 minucie potwierdziło się, że Łukasz Sapela to bramkarz z dużym bagażem szczęścia. Po rożnym Dariusz Pietrasiak pozwolił na strzał głową Dariuszowi Dudkowi, ale piłka trafiła w słupek bramki Sapeli.

Bliżsi objęcia prowadzenia byli goście, choć to bełchatowianie mieli przerwać złą passę gry bez gola w ekstraklasie. Po bramkach Costly'ego w 19 i Jacka Popka w 39 minucie meczu z Koroną na inaugurację ligi, piłkarze GKS nie zdobyli bramek w następnych spotkaniach z: Widzewem, Zagłębiem Lubin, Groclinem i Wisłą. Niestety, w pierwszej połowie nie zanosiło się na gola dla bełchatowian. Odra cofnęła się, broniąc dostępu do własnej bramki, natomiast gospodarze nie potrafili przeprowadzić składnej akcji.

W 34 minucie bełchatowianie pokazali jednak klasę. Dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Marcin Kowalczyk, ograł rywala i dośrodkował wprost do Dawida Nowaka, który uprzedził Marcina Malinowskiego i z kilku metrów strzelił do siatki. Seria 444 minut gry bez gola została przerwana. Nowak potwierdził, że jest dobrym egzekutorem, pokonał bramkarza Dnipro, teraz wpisał się na listę strzelców w ekstraklasie.

Skutecznym piłkarzem powinien być też Janusz Dziedzic. W 52 minucie Jacek Kuranty stracił piłkę w środku pola, przechwycił ją Tomasz Wróbel i podciągnął pod pole karne gości. Dośrodkował wprost do Janusza Dziedzica, który efektownym wolejem strzelił drugiego gola.

Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, Dariusz Pietrasiak podczas interwencji w polu karnym kopnął Jakuba Biskupa i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Jakub Grzegorzewski i pokonał Łukasza Sapelę.

Znów zrobiło się niepewnie. Bełchatowianie byli lepsi, ale ich wygrana nadal nie była przesądzona. W 65 minucie dobrze zza pola karnego uderzył Tomasz Wróbel, ale Paweł Linka obronił. Bliżsi gola byli jednak goście. W 65 minucie po akcji Jakuba Grzegorzewskiego i strzale Jakuba Biskupa piłka trafiła w poprzeczkę bramki Łukasza Sapeli.

Odra była jednak zbyt słaba, by zagrozić drużynie trenera Oresta Lenczyka. Gole dla bełchatowian co prawda nie padały, ale widać było, kto dyktuje warunki na boisku. Kropkę nad i postawił w 85 minucie Tomasz Jarzębowski. Efektowną asystę zaliczył wówczas Carlo Costly. Na prawej stronie boiska ograł Marcina Malinowskiego, wszedł w pole karne, poczekał na doganiającego go Malinowskiego, po raz kolejny zmylił go zwodem i zagrał na 18 metr do Tomasza Jarzębowskiego. Jarza dokładnie przymierzył i strzelił nie do obrony. Był to dwusetny gol bełchatowian w ekstraklasie.

Po meczu trener powiedzieli:
Mariusz Kuras (Odra Wodzisław): - W dzisiejszym spotkaniu na pewno podjęliśmy walkę i gdy udało nam się doprowadzić wynik do 2:1 uwierzyłem, że może coś się udać, możemy doprowadzić do remisu. Natomiast GKS wykorzystał wszystkie swoje szanse, jakie miał po naszych błędach i dlatego przegraliśmy 3:1. Pierwszą połowę zagraliśmy jednak konsekwentnie i mimo, że nam to może nie zawsze wychodziło staraliśmy długo utrzymać się przy piłce. W drugiej części spotkania GKS poszedł do przodu, nasze akcje nabrały tempa, ale niestety na przeszkodzie stał słupek lub poprzeczka. Uważam jednak, że Bełchatów wygrał zasłużenie.

Orest Lenczyk (GKS Bełchatów)
: - Pewną niewiadomą było dla nas nie tylko to jak zagramy, ale jak będziemy poruszać się na boisku, bo zrobiono nam „niespodziankę”, nie dając szansy odpocząć nawet 72 godziny. Chciałem pochwalić zawodników, że pod względem przygotowania fizycznego po meczu z Dnipro, nie pogubili się na tyle, żeby nie dać sobie rady z Odrą Wodzisław. Drużyna gości na pewno nie przyjechała do Bełchatowa przegrać, ponieważ było widać zaangażowanie w grę, co niewątpliwie było ich mocną stroną. Zwycięzców się nie sądzi, mamy dwa tygodnie na to żeby się odpowiednio przygotować, ale nie będą to przygotowania, które jeszcze bardziej by zespół zmęczyły. Pragnę też przypomnieć, że dzisiejszy mecz był już 11. spotkaniem GKS w obecnym sezonie i wyrazić szacunek dla zawodników, którzy grali i to wytrzymali.

PostWysłany: Pon 18:23, 03 Wrz 2007 Temat postu:

hehehe Bo NAJLEPSZA JESTTTTTTT NAJLEPSZA JESTTTTTTTTTTTTT NASZA GIEKSAAAAAAAAAAAAA NAJLEPSZA JESTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT Very Happy hej Very Happy

PS . POzdrawiam wszystkie dzieci bawiace sie w szkołe !!! Very Happy w szczegolnosci KOmarkow ! YO

Brawo GKS Smile
Wynik do przewidzenia, mam nadzieję, że GKS zacznie wreszcie piąć się w ligowej tabeli Smile

Wojti
Piłkarz B-klasy

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 68

Skąd: Opole

PostWysłany: Czw 15:16, 06 Wrz 2007 Temat postu:

Brawo dla GKS-u! Mam nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej i GKS zacznie wygrywać swoje meczyki:D

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / GKS Bełchatów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)