Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Galerie  :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj  :: Rejestracja

Wielki piłkarz, trener 4-ligowca

Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 2253

Skąd: ZABIERZÓW

PostWysłany: Czw 9:52, 04 Sty 2007 Temat postu: Przygotowania do rundy wiosennej

Dwudziestu trzech zawodników uczestniczyło w pierwszym tegorocznym treningu Górnika Polkowice, inaugurującym przygotowania do rundy wiosennej. Wśród piłkarzy było czterech nowych: Zbigniew Witkowski, Andrzej Rybski, Marcin Zimoń oraz Krzysztof Kaliciak.

Nie było problemu z rozpoznaniem ich podczas zajęć. – Zapomniałem im przekazać, że mają się stawić w czapkach i jako jedyni biegają z gołymi głowami – mówił Dominik Nowak, trener Górnika.

Powrót do II ligi

Kaliciak podpisał trzyletnią umowę, mimo że miał także ofertę z Korony Kielce.

– Wszystko zmierzało tam do tego, że na początku miałbym grać w III-ligowych rezerwach. Nie odpowiadało mi to – powiedział nam.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że polkowiczanie zapłacili za niego Górnikowi Złotoryja 55 tysięcy złotych. 20-latek wrócił do gry w II lidze. Debiutował w niej jeszcze w barwach Zagłębia Lubin, gdy miał 17 lat. Zagrał przez ostatnie 6 minut meczu z ŁKS-em.

Witkowski i Rybski zgodnie oceniają, że trafili do dobrego klubu.

– Nie zastanawialiśmy się. Górnik to przecież stabilna organizacyjnie firma.

Zimoń z kolei przyszedł do drużyny po to, by grać.

– W Cracovii nie miałem na to zbyt dużo szans. Jestem defensywnym pomocnikiem, a tam na tej pozycji rządzi Arek Baran. Świetny zawodnik. Dużo się od niego nauczyłem. Też gram twardo tak jak on, ale nie dostaję tylu kartek – powiedział rosły zawodnik.

Dni niepewności

Po przybyciu Zbigniewa Witkowskiego w klubie jest już dwóch piłkarzy o tym nazwisku.

– Ułatwiliśmy sobie zadanie, nadając im ksywki. Kamil to Wiciu, a Zbyszek został Witkiem – tłumaczył Nowak. Kamil może jednak wkrótce opuścić zespół. Wciąż myśli o nim Zagłębie Lubin.

– Do 15 stycznia wszystko będzie już jasne. Zawodnik, jak i trenerzy Górnika muszą wiedzieć, na czym stoją – zaznaczał Andrzej Szarmach. Słynny napastnik Orłów Górskiego jest menedżerem Kamila i pojawił się na treningu.

Trener Nowak liczy jednak, że jego najlepszy napastnik zostanie w zespole.

– Jeszcze przed treningiem wytyczyłem mu zadanie – 16 goli. A on do mnie: jesienią było 9, więc dam radę. Wtedy powiedziałem mu, że chcę 16, ale na wiosnę. Zaśmiał się. Ale stać go na to. Poza tym, trzeba sobie stawiać wysokie cele.

Tętno 130

Wczorajsze zajęcia polegały wyłącznie na truchcie, na tzw. progu tlenowym.

– A to oznacza, że chłopcy po treningu nie będą mieli żadnych zakwasów – tłumaczył trener Nowak.

Grupę prowadził doświadczony obrońca Rafał Hübscher. Wszyscy mieli biec z tętnem 130, które sprawdzane było za pomocą specjalnych zegarków. Nad zawodnikami czuwał biegający w ogonie II trener Bartłomiej Majewski.

Komar88l

Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 12004

Pomógł: 26 razy

PostWysłany: Śro 17:02, 24 Sty 2007 Temat postu:

Lechia Zielona Góra (2.liga) 0-2 Górnik Polkowice (2.liga)
Andrzej Rybski, Wojciech Górski

Komar88l

PostWysłany: Czw 23:12, 08 Lut 2007 Temat postu:

Górnik Polkowice (2.liga) 1-0 Orlęta Radzyń Podlaski (3.liga)
Wojciech Górski 45 (k)

Orlęta Radzyń Podlaski: Dadasiewicz (46 Krupa) - Gołociński (46 Korneluk), Pietroń, Krystosiak (70 Kępa) - Ślusarczyk (75 Sitkowski), Pliszka (70 Nastulak), Kaczorowski (46 Iwan), Borysiuk, Piotrowicz (60 Troć) - Skorupski (46 Bielak), Panek.
_____

Jakby nie było... Zawsze to zwycięztwo Wink

Komar88l

PostWysłany: Śro 23:39, 14 Lut 2007 Temat postu:

Warta Poznań (3.liga) 1-0 Górnik Polkowice (2.liga)
Paweł Posmyk 18

Warta Poznań: Tyrajski (46 Radliński) - Cudny, Steinke (55 Wrzesiński), Jankowski, Otuszewski – Iwanicki, Lewandowski, Najewski (65 Bzdęga), Napierała (42 Ngamayama) – Magdziarz (70 Urbaniak), Posmyk (55 Piosik)

Górnik Polkowice: Szymański (Szmatuła) - Kocot, Owczarek, Konieczny, Żmudziński, Górski, Wacławczyk, Ba, Rybski, Januszewski, K.Witkowski. W II połowie grali także: Z.Witkowski, Hübscher, Zimoń, Salamoński, Kaźmierczak, Kaliciak.

warciarz
Piłkarz okręgówki

Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 108

Skąd: Poznań - Debiec

PostWysłany: Pią 12:57, 16 Lut 2007 Temat postu:

Jak widac po winiku i doniesien moich kumpli ktorzy byli na meczu widac że piłkarze Warty dali porządna lekcje piłkarzom Górnika. a niedługo takie spotkania jak to z Górnikiem beda w lidze. Ponizej podaje opis tego meczu :

Kolejny mecz sparingowy piłkarze Warty rozegrali na sztucznej trawie boiska w Grodzisku Wielkopolskim z II–ligowym Górnikiem Polkowice.
Mecz zakończył się zwycięstwem Warty 1 – 0. Zwycięską bramkę zdobył w 18 minucie spotkania Paweł Posmyk, który po celnym podaniu Rafała Napierały zwodem minął bramkarza Górnika Sebastiana Szymańskiego i celnie strzelił do bramki.W 20 minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili piłkarze Warty: Napierała celnie podał w polu karnym do Tomasza Lewandowskiego, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Górnika.W I połowie piłkarze z Polkowic nie mogąc dojść do dogodnych sytuacji bramkowych próbowali zaskoczyć naszego bramkarza dwukrotnie strzałami z dystansu: najpierw w 33 minucie strzelał Paweł Żmudziński, a w 35 minucie Pape Samba Ba, ale w obydwu przypadkach Norbert Tyrajski pewnie bronił.Pierwsze 20 minut drugiej połowy było nadal wyrównane. W końcowych minutach spotkania zaznaczyła się przewaga piłkarzy z Polkowic, którzy energicznie dążyli do wyrównania, jednak piłkarze Warty umiejętnie się bronili i nie dopuścili do straty gola.

za [link widoczny dla zalogowanych]

Komar88l

PostWysłany: Śro 21:46, 21 Lut 2007 Temat postu:

Jarota Jarocin (3.liga) 1-3 Górnik Polkowice (2.liga)
Bramka dla Górnika: Adam Łagiewka

Torcida Górnik
Mistrz Świata

Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1582

PostWysłany: Śro 22:06, 21 Lut 2007 Temat postu:

Powiem tylko że wynik jest dobry, Górnik nie pokazuje swoich umiejętności w lidzę i nie wiem co powiedzieć o tym sparingu!

Komar88l

PostWysłany: Sob 9:42, 24 Lut 2007 Temat postu:

Górnik Polkowice (2.liga) 2-0 Unia Janikowo (2.liga)
Pape Samba Ba 32, Krzysztof Kaliciak 78

Unia Janikowo: Wróbel (61 M.Ciesielski) - Szeremet (61 Pawlak), Bekas, Szwed, Drajer (61 Warczachowski) - Staniszewski, Jacek (61 Morou), Mysiak (61 T.Ciesielski), Wilk (61 Młodzieniak) - Tyc, Nowosielski.

Komar88l

PostWysłany: Śro 0:13, 21 Mar 2007 Temat postu:

Arka Nowa Sól (3.liga) 0-6 Górnik Polkowice (2.liga)
Krzysztof Kaliciak 3, 27, Andrzej Rybski 33, Ariel Sworacki 64, Wojciech Górski 79, Paweł Żmudziński 89

(Mecz charytatywny na rzecz poważnie kontuzjowanego Nowakowskiego)

PostWysłany: Śro 15:07, 21 Mar 2007 Temat postu:

Powiem że Polkowice zaczynają wreszcie grac porządnie w piłkę. Może nie mają wymagających rywali ale jednak to są zwycięstwa. Z taką grą spokojnie utrzymają się w drugiej lidze. Gratulacje!!!

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Górnik Polkowice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)