fufulus

Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 872

Skąd: Z pokoju :))

PostWysłany: Śro 15:23, 31 Sty 2007 Temat postu: MŚ piłkarzy ręcznych 2007 - Polska w półfinale!!!!!

Polscy piłkarze ręczni w ćwierćfinale mistrzostw świata, rozgrywanych w Niemczech, pokonali Rosję 28:27 i w półfinale zagrają z Danią. Jest to największy sukces naszych szczypiornistów od 25 lat!
Oto tytuły z dzisiejszej prasy:

Przegląd Sportowy: Szmal na medal, piękny sen trwa
Polska w półfinale MŚ. Cóż to było za spotkanie, cóż za radość. Choć Rosjanie nie prowadzili ani raz, ten mecz nie był dla kibiców o słabych sercach. Bohaterem naszego zespołu był Sławomir Szmal.

Gazeta Wyborcza: Polacy w półfinale MŚ!
Nieprawdopodobny horror w Hamburgu! Po fantastycznym meczu Polacy pokonali Rosję 28:27 (16:14) i są w najlepszej czwórce mistrzostw świata!

Rzeczpospolita: Polska w półfinale
Polacy po dramatycznym meczu pokonali Rosję 28:27. Sławomir Szmal obronił pięć rzutów karnych. Jutro półfinał z Duńczykami.

Dziennik: Polacy pokonali Rosję i będą walczyć o medal
Tym meczem żyła cała sportowa Polska. Nasi piłkarze ręczni grali w Hamburgu o półfinał mistrzostw świata. I udało się! Podopieczni Bogdana Wenty po dramatycznej końcówce pokonali Rosjan 28:27 i awansowali do czołowej czwórki turnieju.

Dziennik Polski: Polacy pokonali Rosjan
Polska awansowała do półfinału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W ćwierćfinale podopieczni Bogdana Wenty pokonali wczoraj Rosję 28:27 (16:14).

Gazeta Krakowska: Znów lepsi od Rosjan
Polscy piłkarze ręczni robią furorę podczas finałów mistrzostw świata. Wczoraj szczypiorniści wzięli przykład z siatkarzy i pokonali Rosję. Kapitalne spotkanie rozegrał Sławomir Szmal.

SuperExpress: Rzuciliśmy wielką Rosję na kolana
Wielki sukces polskich szczypiornistów. To, o czym do niedawna marzyli jedynie najwięksi optymiści, stało się faktem. Podopieczni Bogdana Wenty są wśród czterech najlepszych drużyn świata. Medal jest tuż, tuż!

PostWysłany: Śro 18:26, 31 Sty 2007 Temat postu:

Polscy siatkarze pokazali nam światową klasę a teraz czas na piłkarzy ręcznych którzy nie mają najgorszego składu, piloty w ręke i kibicujemy przed własnymi telewizorami POLSCE!

PostWysłany: Śro 19:24, 31 Sty 2007 Temat postu:

Nie znam się na piłce ręcznej, ale przewiduję 2. miejsce znając nasze "szczęście" ;] Czyli powtórka z siatkówki, że się tak wyrażę...

PostWysłany: Śro 19:42, 31 Sty 2007 Temat postu:

hehe, no to czekam z niecierpliwoscia na ME w Piłce noznej bo bedzie trzeba chociarz 2 miejsce zajac. Razz a pilkarze reczni - zagraja w finale i niewiele przegraja. czyli 2 miejsce

PostWysłany: Czw 22:52, 01 Lut 2007 Temat postu:

No to tak jak większość typowała - bedzie 2.miejsce Very Happy Wygrana po cięzkich bojach i 4.dogrywkach z Danią dała nam awans do finału :]

Tak wielkie brawa ;D
Boje sie troche meczu z Niemcami bo jak wygramy to zdrozeja czesci do mojego Golfa ;p

fufulus

Posty: 872

PostWysłany: Pią 6:50, 02 Lut 2007 Temat postu:

1 lutego 2007, 20:00, Hamburg - Color Line Arena
Polska - Dania 36:33 (30:30, 26:26, 15:14) po 2 dogrywkach

Polska: Szmal, Weiner - Krzysztof Lijewski 1, Kuchczyński 1, Jachlewski 1, Tkaczyk 6, Bielecki 8, Wleklak 1, Bartosz Jurecki 3, Jurasik 4, Michał Jurecki 3, Kuptel, Tłuczyński 3/3, Marcin Lijewski 4.

Dania: Hvidt, Henriksen - Boesen 7/1, Leegaard 4, Jorgensen, Jensen 1, Rasmussen, Christiansen 7/1, Madsen 3, Knudsen 3, Stryger 5, Oechsler, Noddesbo, Boldsen 3

Widzów: 13 050 (komplet)

Sędziowali: Breto/Huelin (obaj Hiszpania)

Kary: Polska - 10, Dania - 12 min.

Czerwona kartka: Marcin Lijewski (80. - za trzecią karę dwuminutową).

Dodam jeszcze wynik drugiego półfinału:

Niemcy - Francja 32:31 (27:27, 21:21, 11:12) po 2 dogrywkach

Komar dla Twojej informacji - tam nie było czterech dogrywek!! tylko dwie. Każda była 10-minutowa i składała się z dwóch 5-minutowych połów

Mecz jak dla mnie zacięty ale do pewmego momentu. Polacy bardzo dobrze grali do 43 minuty. Dopiero wtedy zaczęły się schody i cudem uratowaliśmy remis (Bielecki strzelił gola na kilkanaście sek. przed końcem meczu). Pierwsza dogrywka wyszła znowu na remis ale to z głupoty Duńczyków. Co chwilę w defensywie faulowali a my graliśmy opieszale. Dopiero w drugiej połowie drugiej dogrywki Polacy się obudzili (stąd taki wynik) i pokazali na co ich stać.

PostWysłany: Pią 8:05, 02 Lut 2007 Temat postu: