Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1582

PostWysłany: Wto 10:26, 28 Lis 2006 Temat postu: Polska w Półfinale!!!

POLSKA W PÓŁFINALE!!!

W ósmym spotkaniu na mistrzostwach świata, polscy siatkarzy odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem nasi zawodnicy po dramatycznej, wyrównanej walce, pokonali Rosję 3:2 (19:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:11 )
Pierwszy set rozpoczął się od bardzo silnej zagrywki Rosjan, zktórą Polacy nie potrafili sobie poradzić i po chwili przegrywali już 0:4. Taka przewaga utrzymywała się przez cały set. Polacy grali nieskutecznie w ataku, często byli "łapani" na pojedynczym bloku. Rosjanie świetnie bronili i skutecznie atakowali. Set zakończył się porażką Polski 19:25.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany ale na pierwszą przerwę techniczną Rosjanie schodzili prowadząc 8:6. Druga przerwa techniczna to prowadzenie Rosjan już 16:12. Polacy znowu byli nieskuteczni w ataku i nie potrafili powstrzymać ataków Rosjan. Przewaga naszych przeciwników była coraz większa i set zakończył się wynikiem 19:25. Polacy prezentowali się zupełnie inaczej niż w poprzednich spotkaniach, bez wiary w zwycięstwo, charakteru i woli walki.
Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Polaków 3:0, głównie dzięki błędom popełnianym przez naszych przeciwników. Jednak seria błędów Polaków pozwoliła im na odrobienie strat. To jednak nie zdeprymowało naszych siatkarzy, którzy podjęli wyrównaną walkę. To jednak nie wystarczyło i po pierwszej przerwie technicznej Rosjanie prowadzili 8:7. W dalszej części seta Polacy walczyli o odrobienie straty, wykazując większą determinację niż w poprzednich odsłonach. Po raz pierwszy w tym meczu zaświtała nadzieja, że Polacy potrafią powalczyć z Rosjanami. Na drugą przerwę techniczną Polacy schodzili prowadząc 16:14. Większe zdecydowanie w dalszej grze i znacznie poprawiona skuteczność w ataku sprawiły, że Polacy wygrali tego seta 25:22.

Czwarta odsłona na początku była bardzo wyrównana. Polacy nie potrafili jednak utrzymać niewielkiej przewagi i po pierwszej przerwie technicznej nasi przeciwnicy prowadzili 8:7. W dalszej części gry Polakom udało się wypracować kilkupunktową przewagę, głównie dzięki świetnej grze w obronie. Po drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:12. Bardzo dobra gra, szczególnie Grzegorza Szymańskiego pozwoliła na utrzymanie przewagi już do końca seta, którego Polacy wygrali zdecydowanie - 25:20.

W decydującym, piątym secie, walka toczyła się punkt za punkt, a obydwa zespoły wykazały się ogromną determinacją i wolą walki. Nasi zawodnicy wypracowali sobie niewielka przewagę i nie oddali jej do końca, wygrywając tego seta 15:11 i cały niezwykle emocjonujący mecz 3:2, zapewniając sobie w ten sposób miejsce w półfinale.

Polska - Rosja 3:2 (19:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:11)

Polska: Paweł Zagumny (1 pkt.), Mariusz Wlazły (12), Daniel Pliński (11), Łukasz Kadziewicz (16), Michał Winiarski (Cool, Sebastian Świderski (4), Piotr Gacek (libero) oraz Michał Bąkiewicz (1), Piotr Gruszka (7), Grzegorz Szymański (16), Łukasz Żygadło (0);

Rosja: Siergiej Grankin (Cool, Semen Połtawski (19), Aleksiej Kazakow (13), Aleksiej Kuleszow (7), Paweł Abramow (15), Aleksander Kosariew (16), Aleksiej Wierbow (libero) oraz Aleksander Wołkow (2), Stanisław Dinejkin (1), Siergiej Makarow (1).

Sędziowali: Umit Sokullu (Turcja) i Luciano Gaspari (Włochy).

PostWysłany: Wto 10:57, 28 Lis 2006 Temat postu:

Bardzo fajnie, że awansowali. Chciałem wstać o 7, ale w końcu zasnąłem Razz Po dwóch przegranych setach podnieśli się i roznieśli ruskówVery Happy

kapssel
Piłkarz Ekstraklasy

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 261

PostWysłany: Wto 13:21, 28 Lis 2006 Temat postu:

Jak przegrywali 0:2 to straciłem nadzieje.Ale 3 sety pod rząd z Ruskimi??To jest dopiero wyczyn Very Happy .

Powerka
Wielki piłkarz, trener 4-ligowca

Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 2253

Skąd: ZABIERZÓW

PostWysłany: Wto 14:45, 28 Lis 2006 Temat postu:

Bravo Polacy!! Dzięki za wygraną i za to, że braliście tak wcześnie rano[nie mieliśmy kilku lekcji] Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

PostWysłany: Wto 15:37, 28 Lis 2006 Temat postu:

Świetnie, brawo Exclamation Niestety nie miałem możliwości obejrzenia meczu, ale wiedziałem, że przegrywaliśmy 0-2, ale POLSKA to POLSKA i jedziemy po mistrzostwo!

PostWysłany: Śro 14:38, 29 Lis 2006 Temat postu:

A dziś 3-0 rozgromiliśmy Serbię Exclamation Pięknie, jestem zachwycony!...
Teraz czeka nas półfinał z Bułgarią, drugą rewelacją turnieju.

Powerka

Posty: 2253

PostWysłany: Śro 14:52, 29 Lis 2006 Temat postu:

ja znów dzis przez naszych chłopców nie miałam lekcji Cool Cool
w szkole świętno narodowe wszyscy świetują a lekcji nie ma Cool Cool Cool

mecz of cours oglądałam tak jak połowa sql na świetlicy...także atmosfera była taka jakbyśmy byli w Japonii Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Meczyk ogólnie piękny, ale pod w środku 3 seta to różnie bywało Wink

Cris

Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 2162

Skąd: Bytom

PostWysłany: Śro 15:52, 29 Lis 2006 Temat postu:

Jako, że jestem patriotą ( w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie tak jak niektórzy, reprezentacja odnosi sukcesy i już są niewiadomo jakimi patriotami ) jestem ogromnie dumny z naszych chłopaków. Praca Raula Lozano nie poszła na marne. Zgrupowanie w Spale, mecz towarzyskie, udział w turnieju im. Huberta Wagnera dały możliwość zgrania się "naszych", co widać doskonale po wynikach. Ja liczę na złoto i mam ogromną nadzieję, że medal takiego właśnie szarfu zdobędą nasi siatkarze Wink

PostWysłany: Śro 18:26, 29 Lis 2006 Temat postu:

Oby Panowie, Oby! A ja niesety mialem lekcje ale nauzcyciele w radiu meczu sluchali jestem pokemon

Cris

Posty: 2162

Skąd: Bytom

PostWysłany: Czw 7:51, 30 Lis 2006 Temat postu:

Ja ze względu na długi mecz Polaków z Rosjanami nie poszedłem do szkoły. Ale sami chyba przyznacie, że warto było Smile

MATEUSZXL

Posty: 1009

PostWysłany: Czw 14:15, 30 Lis 2006 Temat postu:

Ja miałem szczeście, bo mecz z Rosją graliśmy, jak szedłem na 13:25:) pozostaje nam czekać do soboty i o 7:00 całym sercem być z Polakami!

PostWysłany: Czw 14:58, 30 Lis 2006 Temat postu:

hmm a nie do piątku? Mecz z Bułgarią jest jutro, całe szczęście, mam na 10:00 do szkoły więc obejrzę!