Ekstraklasa: Jagiellonia - Polonia Bytom (15.11.08)

Będzie remis
50%
 50%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 4

PostWysłany: Czw 15:51, 13 Lis 2008 Temat postu: Ekstraklasa: Jagiellonia - Polonia Bytom (15.11.08)

Jagiellonia po naprawdę znakomitej serii w lidze w końcu może stracić i gola i punkty. Polonia Bytom jest na pewno drużyna dobrze poukładaną, stać ja na zwycięstwo nad będącą w przeciętnej dyspozycji Jagiellonią. Podopieczni trenera probierza już pokazali np. w ostatnim miejscu że w ich przypadku siódme miejsce jest tylko zasługą punktów, nie gry. Stawiam na 0:1 dla PB.

Ostatnio zmieniony przez Łysy dnia Czw 15:51, 13 Lis 2008, w całości zmieniany 1 raz
Piknik_B
Piłkarz C-klasy

Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 10

PostWysłany: Czw 18:26, 13 Lis 2008 Temat postu: Re: Ekstraklasa: Jagiellonia - Polonia Bytom (15.11.08)

[quote="Łysy"] Podopieczni trenera probierza już pokazali np. w ostatnim miejscu że w ich przypadku siódme miejsce jest tylko zasługą punktów, nie gry.

Ale gra się po to, aby zdobyć punkty!!! Gdyby nie one - nie byłoby aktualnie VII miejsca w tabeli. Polonia W-wa też gra słabo, ale poprzez zdobyte punkty (aktualnie) walczy o tytuł...

A tak w ogóle to na podstawie "Szybkiej Piłki" to aktualnie nie widać w naszej lidze wielu drużyn, z których z gry kibice byliby zadowoleni. Białostoczanie grają skutecznie, od siedmiu meczów nie przegrali, od 432 min nie stracili bramki... Można grać widowiskowo i nie wygrywać, można też ciułać punkty, aby sobie zapewnić byt - i to jest najważniejsze w tej chwili. Górnik grał w Białymstoku efektowniej (ale nie efektywniej) i przegrał.

Aktualnie Polonia B. zbiera lepsze opinie o swojej grze, ma również 17 pkt, dlatego też sądzę, że w tym meczu każdy wynik jest możliwy.

Ostatnio zmieniony przez Piknik_B dnia Czw 18:31, 13 Lis 2008, w całości zmieniany 1 raz

To Polonia Bytom gra bardziej efektownie i na większym luzie
Jest takim "samotnym wojownikiem", który się nie poddaje i wbrew wszystkim robi swoje
- Tylko jest jedno ale.
To Probierz z nimi uratował ekstraklasę dla Bytomia i zna ten zespół jak nikt inny
(to może przeważyć w ostatecznym rozrachunku)
Piłkarze Jagi są świadomi jak bardzo jest to prestiżowy mecz i będą podwójnie zmotywowani

Osobiście będę cieszył się nawet z remisu, ale po ładnym meczu
Bardziej jednak spodziewam się powtórki z rozrywki (oby z takim samym rezultatem jak ostatnio)

Statystycznie rzecz ujmując to Polonia w ekstraklasie jeszcze z nami żadnego punktu jeszcze nie zdobyła ( 2:1 i 1:0 dla Jagi -oba mecze jesienią) Bilans na poziomie drugoligowym : 3-5-5 , bramki 12-15

PostWysłany: Pią 11:35, 14 Lis 2008 Temat postu:

Myk tutaj się z Tobą po części nie zgodzę. To fakt że Probierz jest ojcem ich bytu w ekstraklasie, ale przecież tam nastąpiła spora zmiana kadrowa. Kilku zawodników odeszło do innych klubów (np. Stano do Jagi właśnie). Statystycznie to Wy do środy nigdy z nami nie wygraliście na waszym terenie, jak było 12.11 każdy widziałWink

PostWysłany: Sob 19:35, 15 Lis 2008 Temat postu:

Naprawdę świetny mecz! Emocje w końcówce naprawdę na wielkim poziomie Wink zaczęło się od 1:0 dla Jagi (14 minuta - gol Szymona Matuszka). Potem Jagiellonia panowała na boisku, Polonia wyprowadzała niegroźne kontry. Nagle w końcówce Zrobiło sie 1:2 dla Polonii (Skerla samobój i Zabłocki). Jagiellonia zaczęła jeszcze bardziej atakować i na dwie minuty przed końcem Arifović doprowadził do remisu. Wynik według mnie zasłużony.

Piknik_B

Posty: 10

PostWysłany: Sob 19:42, 15 Lis 2008 Temat postu:

Emocji mnóstwo (szczególnie w II połowie). Paradoks: Jagiellonia zagrała ładniej, niż ostatnio, i 3 punktów nie zdobyła. Dla mnie zasłużyła na zwycięstwo i remis dla Polonii jest dość szczęśliwy. Teraz przed Jagą 3 ciężkie wyjazdy i oby udało się z nich przywieźć jakieś punkty!

Myk

Posty: 96

PostWysłany: Sob 22:01, 15 Lis 2008 Temat postu:

No i wykrakałem
Po dobrym meczu Jagiellonia zremisowała z Polonią Bytom, choć w moim odczuciu była zespołem lepszym. Chwilami piłka chodziła jak po sznurku. Zespół miał ciąg na bramkę rywala
W pierwszej połowie to Jagiellonia panowała na boisku i tylko brakowi zimniej krwi może Polonia zawdzięczać, że nie zeszła z boiska z większym bagażem bramek
Po przerwie mecz się wyrównał. Jaga grała bardziej na dowiezienie wyniku, co się zemściło.
Znów więcej było strat po indywidualnych błędach, na czym korzystali gości, groźnie kontrując
W 78 minucie Skerla strzelając samobója przerwał passę Piotra Lecha bez straty gola ( 439 minut)
Druga bramka dla gości, to typowe dobicie zespołu który był w szoku
Cieszy mnie, że Jagiellonia się podniosła – a nawet w ostatniej minucie przy odrobinie szczęścia mogła wygrać.

Mecz z Polonią był ostatni w tym sezonie w Białymstoku
Ten mecz był również pożegnaniem ultry na środkowej trybunie – Od wiosny przenosiny na łuk (w związku z przebudową stadionu) Zwięczeniem działalności była dwuczęściowa efektowna oprawa i całkiem dobry doping

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 2:2 (1:0)
Bramki: Szymon Matuszek 14, Ensar Arifović 88 - Andrius Skerla 76-sam, Jakub Zabłocki 78.

Jagiellonia Białystok: Piotr Lech - Igor Lewczuk, Andrius Skerla, Pavol Stano, Krzysztof Król - Robert Szczot (71. Mariusz Dzienis), Hermes , Szymon Matuszek, Damir Kojasević (78. Ensar Arifović) - Paweł Zawistowski, Tomas Pesir (65. Dariusz Jarecki).

Polonia Bytom: Michal Peskovic - Peter Hricko, Adrian Klepczyński, Tomasz Owczarek, Marcin Komorowski - Mariusz Przybylski, Hubert Jaromin (71. Janusz Wolański), Marek Bazik, Walerij Sokolenko (59. Jacek Trzeciak) - Grzegorz Podstawek, Michał Zieliński (59. Jakub Zabłocki)

Żółte kartki: Andrius Skerla, Krzysztof Król, Paweł Zawistowski, Pavol Stano, Szymon Matuszek - Peter Hricko.
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa). Widzów 6 500.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Jagiellonia Białystok Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)