Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 476

Skąd: Niebieskie Katowice

PostWysłany: Sob 21:42, 11 Paź 2008 Temat postu:

Już w sobotę o godzinie 15:30, spotkanie grupy B pomiędzy Polonią Bytom a Odrą Wodzisław Śl. zainauguruje 4. kolejkę Pucharu Ekstraklasy. W tej samej grupie emocji zapewne nie zabraknie w Zabrzu, gdzie w niedzielę o 20:00 Górnik zmierzy się z Ruchem. Spotkanie to transmitowane będzie w Polsacie Sport. W grupie A ciekawie zapowiada się mecz przyjaźni we Wrocławiu, pomiędzy Śląskiem a Wisłą Kraków. W grupie C lider z Gdyni zagra z GKS-em Bełchatów o pierwsze miejsce, natomiast we wtorek o 20:30 kolejkę zakończy derbowy pojedynek Legii z Polonią.

Harmonogram 4. kolejki Pucharu Ekstraklasy:

Sobota:
15:30 Polonia Bytom - Odra Wodzisław Śl. (B)

Niedziela:
16:00 Cracovia - Piast Gliwice (A)
17:00 Arka Gdynia - GKS Bełchatów (C)
17:30 Śląsk Wrocław - Wisła Kraków (A) Transmisja w Polsacie Sport
20:00 Górnik Zabrze - Ruch Chorzów (B) Transmisja w Polsacie Sport

Poniedziałek:
18:00 Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź (D)

PostWysłany: Wto 21:22, 18 Lis 2008 Temat postu:

Nasi to też charakterek mają, wyciągnąć z 2-0 na 2-3 Wink..
widzów:200
następny argument iż ten puchar jest niepotrzebny.

gisz89

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 543

Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 20:05, 25 Lis 2008 Temat postu:

Ruch awansuje z 1 miejsca w grupie Górnik odpada!!!

PostWysłany: Wto 22:37, 25 Lis 2008 Temat postu:

To było wiadome że Odra zremisuje z Ruchem. Richat ma sporo żalu do Górnika więc teraz chciał go pogrążyć. Szkoda bo do 86 minuty Odra prowadziła co dla Górnika, który wygrał 2:0 z Polonią na wyjeździe oznaczało awans. Szkoda, że nie będzie już takich fajnych wyjazdów.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 26 marca, 18:00
GKS Bełchatów 1-1 Legia Warszawa 20 lutego, 18:00 (700)
Odra Wodzisław Śląski - Piast Gliwice 24 marca, 18:00
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 25 marca, 18:00

Pierwsze mecze tych drużyn:)

gisz89

Posty: 543

PostWysłany: Śro 20:27, 25 Mar 2009 Temat postu:

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe 2-1 (2-0) Śląsk Wrocław w pierwszej odsłonie ćwierćfinałowego dwumeczu w Pucharze Ekstraklasy. Dwie bramki dla Ruchu zdobył Marcin Zając, a dla gospodarzy Kamil Biliński.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna gości, wychodząc na prowadzenie w 10. minucie za sprawą Marcina Zająca. Pomocnik Ruchu otrzymał diagonalne podanie od Krzysztofa Nykiela, minął Vladimíra Čápa oraz Mariusza Pawelca i oddał strzał z 16 metrów, którego nie był w stanie obronić Wojciech Kaczmarek. Blisko kolejnej bramki dla Niebieskich było w 20. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Ariela Jakubowskiego uderzał głową Martin Fabuš, ale strzał obronił nogami bramkarz gospodarzy. Nie mieli szczęścia w 24. minucie zawodnicy Śląska. Najpierw piłkę po uderzeniu zza pola karnego Remigiusza Sobocińskiego odbił Matko Perdijić, doszedł do niej Marek Gancarczyk, ale trafił w poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później prawoskrzydłowy Śląska próbował ponownie, tym razem futbolówka trafiła w słupek. Dekoncentrację przeciwnika wykorzystał Ruch minutę później. Marcin Nowacki przelobował obrońców, kreując sytuację sam na sam z bramkarzem dla Zająca, który wykorzystał ją i strzelił drugiego gola. Dwa razy groźnie z dystansu uderzał Sebastian Mila: w 36. minucie futbolówka przeleciała tuż obok bramki, sześć minut później strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz.

Od początku drugiej połowy na placu gry pojawił się Sebastian Dudek, którego kariera jeszcze niedawno stała pod znakiem zapytania z powodu problemów z trzustką. W 47. minucie z rzutu wolnego groźnie uderzył Mila, piłka przeleciała minimalnie ponad poprzeczką. Dziesięć minut później ten sam zawodnik ponownie próbował z rzutu wolnego, ale na wysokości zadania stanął Perdijić. Zdecydowaną przewagę w drugiej połowie miał Śląsk, ale nie potrafił udokumentować tego dogodnymi sytuacjami do zdobycia bramki. Dopiero w 86. minucie gospodarzom udało się zdobyć gola. Kamil Biliński uderzył zza pola karnego i piłka po rykoszecie zatrzepotała w siatce.

25 marca 2009, 18:00 - Wrocław
Śląsk Wrocław 1-2 Ruch Chorzów
Kamil Biliński 86 - Marcin Zając 10, 25

Śląsk: 1. Wojciech Kaczmarek - 3. Piotr Celeban, 16. Jarosław Fojut, 17. Mariusz Pawelec 25. Vladimír Čáp (46, 2. Krzysztof Wołczek) - 9. Marek Gancarczyk, 14. Krzysztof Ulatowski, 11. Sebastian Mila, 8. Remigiusz Sobociński (69, 31. Kamil Biliński), 5. Patryk Klofik (46, 18. Janusz Gancarczyk) - 10. Vuk Sotirović (46, 7. Sebastian Dudek).

Ruch: 30. Matko Perdijić - 29. Ariel Jakubowski, 15. Rafał Grodzicki, 32. Piotr Kieruzel, 8. Krzysztof Nykiel - 9. Marcin Zając, 3. Grzegorz Baran, 11. Marcin Nowacki (87, 36. Maciej Mizgajski), 20. Pavol Baláž (89, 14. Łukasz Janoszka) - 24. Martin Fabuš, 76. Remigiusz Jezierski (35, 19. Artur Sobiech; 90, 33. Dawid Szczypior).

żółte kartki: Mila - Baláž, Grodzicki, Jakubowski, Kieruzel, Sobiech.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 3000.

Sylwetka testowanego zawodnika

Ruch Chorzów:
zawodnik Młodej Ekstraklasy

Dawid Szczypior (30.06.8Cool.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 30 marca o godz. 18:00.

PostWysłany: Śro 21:15, 25 Mar 2009 Temat postu:

Lech raczej odpadł nie moze walczyc na trzech fronatch o ile jest jescze w pucharze polski

MalecZKS

Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 236

Skąd: Gorzów Wielkopolski

PostWysłany: Śro 21:35, 25 Mar 2009 Temat postu:

Oglądałem meczyk w TV. W sumie to mi się podobał. Jak na Puchar to nawet dobry doping WKSu. Pozdrawiam Very Happy

gisz89

Posty: 543

PostWysłany: Śro 22:43, 25 Mar 2009 Temat postu:

Mecz był zajebisty 1 połowa super Ruch 2 połowa lepszy WKS tak obiektywnie

PO tym meczu do grona nie lubianych piłkarzy dołancza MILA

PostWysłany: Śro 22:56, 25 Mar 2009 Temat postu:

Kibiców Ruchu jak śmiem domniemywać nie było. A szkoda bo wyjazdy w tym pucharku sa klimatyczne i nigdzie indziej się takich już nie doświadczy.

gisz89

Posty: 543

PostWysłany: Czw 8:24, 26 Mar 2009 Temat postu:

Łysy napisał:

Byli ale jako inkognito ale bardzo małoSmile Cool Cool środek tygodnia więc by mało osób pojechało na wyjazd ale w półfinałach nadrobimy:)

PostWysłany: Czw 17:43, 26 Mar 2009 Temat postu:

Wiesz pytam się bo słyszałem że macie bojkot PP i PE.

odrzański

Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 670

Pomógł: 10 razy
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw 19:12, 26 Mar 2009 Temat postu:

No to chyba musisz plany o półfinałach odłożyć na przyszły rok bo dzisiaj wam walkower za mecz ze Śląskiem dowalili Wink