Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 5238

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią 16:01, 07 Gru 2007 Temat postu:

A ja w Typerze na Forum Bochum jako jedyny dałem przegraną BVB. A jesli chodzi o buków to chyba już nigdy nie zatypuję meczu z udziałem żółto-czarnych. Nigdy nie wiadomo co się trafi.

P.S. Quentin, pokaż ten kupon w dziale bukmacherskim Wink

cola_11111

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 4897

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Pią 23:04, 07 Gru 2007 Temat postu:

Borussia Dortmund rozgromiła Arminię Bielefeld 6:1 w jedynym piątkowym meczu 16. kolejki Bundesligi. Jakub Błaszczykowski rozegrał bardzo dobre spotkanie i miał duży udział przy dwóch pierwszych bramkach.

Z kolei napastnik gości Artur Wichniarek z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu, po dobnie zresztą jak cała jego drużyna.

Błaszczykowski został ustawiony na pozycji prawego obrońcy. Nie przeszkodziło mu to jednak w inicjowaniu groźnych akcji. W 13. minucie pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów i po szybkiej wymianie piłki z Florianem Kringe dośrodkował z prawej strony w pole karne. Futbolówkę przejął Tinga i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Arminii.

Polak rozpoczął także akcję, po której padła druga bramka dla Borussi. W 19. minucie crossowe podanie otrzymał Mladen Petrić. Mocno kopnął piłkę w pole bramkowe spod końcowej linii i ta odbiła się od nóg Markusa Schulera, wpadając do siatki ku rozpaczy obrońcy Arminii.

W 41. minucie goście wyprowadzili kontratak, po którym na bramkę Borussii szarżował Artur Wichniarek. Polak już składał się do strzału, ale Sebastian Kehl wybił mu piłkę spod nóg.

Słabiutko grająca Arminia otrzymała trzeci cios tuż po przerwie. Petrić celnie główkował po wrzutce Dede z lewego skrzydła. Borussia za to rozgrywała świetną partię i kolejne bramki wisiały na włosku. 8 minut później Valdez wykorzystał rzut karny, a w 61. minucie Kringe celnym strzałem wykończył kolejną centrę i było już 5:0.

Nie minęło 7 minut, a Jakub Błaszczykowski gratulował Giovanniemu Federico strzelenia szóstej bramki (ładne uderzenie z 20 metrów przy kompletnie bezradnej obronie Arminii).

Goście zdobyli honorowego gola po koszmarnym błędzie bramkarza Borussi.

Spotkanie na Signal Iduna Park obejrzało 78000 widzów.

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 6:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Tinga (13.), 2:0 Schuler (19. samobójcza), 3:0 Petrić (47.), 4:0 Valdez (55. z karnego), 5:0 Kringe (61.), 6:0 Federico (67.), 6:1 Kirch (81.).

Tuh

Posty: 5238

PostWysłany: Sob 9:15, 08 Gru 2007 Temat postu:

No kto by przypuszczał ? Muszę przyznać że Borussia ładnie grała (oglądałem ten mecz z siorą, która miała 6 powodów do radości Very Happy). Bramki padały jedna po drugiej, BvB robiło po prostu co chciało! Kuba zaliczył w tym meczu asystę i jego występ można zapisać jako udany, ale kiedy on wreszcie strzeli??? Mimo wysokiej porażki Arminii, bardzo mnie rozbawił błąd Weidenfellera, który miał już piłkę w rękach i puścił ją pod nogami Laughing.

Dziś Bochum także musi wygrać, żeby sobie Borussia nie myślała, że może być przed nami Very Happy.

Tuh

Posty: 5238

PostWysłany: Sob 20:49, 08 Gru 2007 Temat postu:

W tej kolejce Bundesligi mieliśmy mnóstwo niespodzianek:

Bayern-Duisburg 0-0

Kandydat na mistrza zawiódl kompletnie! Nie potrafił pokonać u siebie słabiutkiego Duisburga, nie pomogła nawet czerwona kartka dla gracza gości. Po prostu blamaż.

HSV-Energie 0-0

Kolejna wtopa. HSV mogło wyjśc na lidera, gdyby pokonało ostatnie (!!) w tabeli Energie Cottbus. Gospodarze oddali znacznie więcej strzałów, ale goście mieli mnóstwo szczęscia i bramkarza w formie.

Hannover-Werder 4-3

Werder to kolejny kandydat na mistrza. Niestety, nie sprostał Hannoverowi 96. Wprawdzie prowadził 1-0, ale jeszcze do przerwy Gospodarze zdobyli 3 gole. Po przerwie Werderowi udało się wyrównać, ale gol na 4-3 odebrał im nadzieje chociażby na punkt.

Stuttgart-Wolfsburg 3-1

Przynajmniej mistrz nie zawiódł. Przy stanie 2-0 goście strzelili wprawdzie gola, ale bramka na 3-1 wyraźnie ich uciszyła.

Eintracht-Schalke 2-2

Schalke było zdecydowanym faworytem tego meczu, tymczasem to gospodarze pierwsi zdobyli gola! Wicemistrz Niemiec wyrównał w 78. minucie, jednak już za chwile było 2-1. Tylko cud uratował Schalke punkt.

Bochum-Karlsruher 2-2

Z tym meczem wiązałem nadzieje na 3 punkty. Wprawdze KSC, jak na beniaminka radzi sobie świetnie, to ostatnio miał gorszą passę. W 18 minucie Bochum wyszło na prowadzenie po golu Stanislava Śestaka. Słowak wykorzystał podanie od Marcina Mięciela i dał powody do radości kibicom VfL. Jednak nie minęło 10 minut a było już 1-1. Hajnal niestety wyrównał. Po przerwie oba zespoły atakowały, jednak to goście zdobyli gola. Freis wpakował piłkę do siatki i pojawił się klopot. Jednak 3 minuty później rewelacyjny Sestak doprowadził do wyrównania. Był to jego ósmy gol w tym sezonie, co ciekawe, żadnego nie strzelił na wyjeździe. W sumie to nie jest źle, gdyż Bochum będzie miało spokojne święta, nawet jak przegra z Hansą Rostock (oby nie) za tydzień.

Weteran

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1304

PostWysłany: Nie 20:53, 09 Gru 2007 Temat postu:

VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 3:1 (1:0)
Bayern Monachium - MSV Duisburg 0:0 (0:0)
Hamburger SV - Energie Cottbus 0:0 (0:0)
VfL Bochum - Karlsruher SC 2:2 (1:1)
Hannover 96 - Werder Brema 4:3 (3:2)
Eintracht Frankfurt - Schalke Gelsenkirchen 2:2 (0:0)
Bayer Leverkusen - FC Hansa Rostock 3:0 (1:0)

[Stanislav Sestak 8

Taaak, ten młody człowiek zawojuje Bundesligą :d...

PostWysłany: Wto 16:03, 19 Lut 2008 Temat postu:

Hm Bundesligą się w ogóle nie interesuje ale widzę że Luca Toni był chyba najbardziej udanym transferem Bayernu w tym sezonie. Ribery też gra świetnie, Bayern w końcu na szczycie ligi.

VFL
Piłkarz C-klasy

Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 12

PostWysłany: Pon 8:14, 14 Lip 2008 Temat postu:

Każdy człowiek na świecie o tym wie ze w bundeslidze panuje Bochum VFL!!!

Tuh

Posty: 5238

PostWysłany: Pon 12:12, 14 Lip 2008 Temat postu:

Szkoda tylko że "panujemy" tylko w naszym kibicowskim środowisku... musi minąć jeszcze dużo czasu aby Bochum wlączylo się w walkę o wysokie cele...

PostWysłany: Pon 13:59, 14 Lip 2008 Temat postu:

Orientujecie się jak tam z chuliganką w Niemczech? Wiem tylko że ekipy ze wschody bija na ryj te popularne firmy. Dajcie jakieś info, w końcu w tym siedzicie.

VFL

Posty: 12

PostWysłany: Pon 14:08, 14 Lip 2008 Temat postu:

Heh na zadymy mozna liczyc zawsze na meczach derbowych Bochum - Schalke, Bochum - BVB sa to nasze kosy i najwieksze w niemczech. Tam ludzie nie patrza gdzie sa czy to stadion czy tez jakas ulica tylko sie nawalaja jak popadnie