Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Galerie  :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj  :: Rejestracja


TRANSFEROWE HITY 2006r.

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Ligi zagraniczne
Autor Wiadomość
Torcida Górnik
Mistrz Świata
Mistrz Świata



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1582
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 0:49, 01 Sty 2007 Temat postu: TRANSFEROWE HITY 2006r.

Przejście Ukraińca Andrija Szewczenki z AC Milan do Chelsea Londyn to najbardziej spektakularny piłkarski transfer 2006 roku w Europie.
Barwy klubowe zmienili także inni znani zawodnicy - Holender Ruud van Nistelrooy, Niemiec Michael Ballack czy Islandczyk Eidur Gudjohnsen.

Pierwsze wzmianki o możliwym przejściu Szewczenki do Anglii pojawiły się na początku maja. Prezes Milanu, Silvio Berlusconi potwierdził, iż jeden z najlepszych napastników świata zamierza opuścić San Siro. Ukrainiec jako oficjalny powód swoich planów podał, iż jego żona jest Amerykanką i znacznie lepiej czułaby się na Wyspach Brytyjskich, natomiast syn chciałby uczęszczać do angielskiej szkoły.

REKLAMA
Transfer Szewczenki do Chelsea miał miejsce jeszcze tego samego miesiąca. Kontrakt z klubem należącym do rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza podpisano na cztery lata, a jego wartość opiewała na 45 mln euro, co jest rekordem w historii premier league. Obecnie sporo się mówi, iż przejście to było niewypałem, bowiem ukraiński piłkarz nie jest tak skuteczny jak w Milanie, ale po jego stronie nadal stoi właściciel Chelsea, który darzy dużą sympatią zdobywcę Złotej Piłki w plebiscycie magazynu "France Football" w 2004 roku.

Chelsea w tym roku dokonała jeszcze jednego poważnego wzmocnienia. W londyńskim zespole od lata gra Michael Ballack, lider niemieckiej reprezentacji i przez kilka lat "mózg" Bayernu Monachium. Co ciekawe, angielski klub nie musiał nic płacić za niemieckiego rozgrywającego, bowiem kontrakt Ballacka z bawarską drużyną wygasł w czerwcu tego roku. Umowę z londyńskim zespołem podpisano na trzy lata.

Na duże zakupy w tym roku zdecydował się także Real Madryt, którego "galaktyczne gwiazdy" już praktycznie wygasły. Karierę zakończył Francuz Zinedine Zidane, Portugalczyk Luis Figo odszedł do Interu Mediolan, Anglik David Beckham stracił formę i usiadł na ławce rezerwowych, miejsca w podstawowym składzie nie miał także Brazylijczyk Ronaldo.

W takiej sytuacji "Królewscy" zdecydowali się sięgnąć po inne wypróbowane nazwiska. Bohaterem letniego okresu transferowego na Półwyspie Pirenejskim był Mahamadou Diarra, który przeszedł z Olympique Lyon do Madrytu za 26 mln euro. 11 mln mniej Real zapłacił za Holendra Ruuda van Nistelrooya, który przez kilka lat był najskuteczniejszym piłkarzem Manchesteru United.

Real wykorzystał także wpadkę Juventusu Turyn, który został latem zdegradowany do drugiej ligi w związku z udziałem we włoskiej aferze korupcyjnej. Szeregi "Białej Damy" zostały przetrzebione odejściem kilku czołowych zawodników, którzy nie wyobrażali sobie dalszej kariery w drugiej lidze włoskiej. Na taki krok zdecydował się m.in. kapitan mistrzów świata Fabio Cannavaro, który za siedem mln euro trafił do Madrytu. Był to strzał w dziesiątkę, bowiem pod koniec roku okazało się, iż Real ma u siebie najlepszego obecnie piłkarza świata, zwycięzcę plebiscytów "France Football" i Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Juventus po degradacji opuściło także ośmiu innych piłkarzy - Landry Bonnefoi przeszedł do FC Metz, Lilian Thuram i Gianluca Zambrotta do Barcelony, Patrick Vieira i Zlatan Ibrahimovic do Interu Mediolan, Emerson do Realu Madryt, Ruben Olivera do Sampdorii Genua i Adrian Mutu do Fiorentiny.

Na spektakularne kontrakty w tym roku nie decydowała się Barcelona, która w maju, wygrywając Ligę Mistrzów, została najlepsza drużyną w Europie i nie musiała szukać wzmocnień. Władze katalońskiego klubu chciały jedynie wypełnić wolne miejsce po Szwedzie Henriku Larssonie, który wrócił do swojej ojczyzny. W jego miejsce "Barca" zakupiła z Chelsea Islandczyka Eidura Gudjohnsena, za którego zapłaciła 12 mln euro i podpisała z nim trzyletnią umowę.

Dwa znane nazwiska opuściły zimą w tego roku Półwysep Apeniński. 23-letni Antonio Cassano za 5,5 mln euro trafił z AS Roma do Realu Madryt, a 32-letni Christian Vieri zamienił AC Milan na mniej renomowane AS Monaco. Vieri nie zagrzał jednak zbyt długo miejsca we Francji i po pół roku wrócił do Włoch, podpisując kontrakt z Sampdorią Genua. Po miesiącu zmienił jednak znowu klub, przechodząc do Atalanty Bergamo.

Wzmocnień szukał w tym roku Manchester United. "Czerwonym Diabłom" latem udało się pozyskać za 27 mln euro Michaela Carricka z Tottenhamu Hotspur. Anglik został piątym najdroższym zawodnikiem w historii klubu z Old Trafford. Więcej kosztowali tylko Ruud van Nistelrooy, Rio Ferdinand, Juan Sebastien Veron i Wayne Rooney. Zimą Manchester wydał 12,5 mln funtów szterlingów na Francuza Patrice'a Evrę z Monaco i Serba Nemanję Vidicia ze Spartaka Moskwa.

W tym roku na liście życzeń Manchesteru United znalazło się także polskie nazwisko. Trener Alex Ferguson zwrócił uwagę na Tomasza Kuszczaka, który występował w bramce West Bromwich Albion. Na przeszkodzie w wypożyczeniu nie stanął nawet fatalny błąd polskiego bramkarza w czerwcowym meczu towarzyskim Polski z Kolumbią w Chorzowie, w którym Kuszczak puścił gola strzelonego przez bramkarza rywali po tym, jak piłka przeleciała niemal przez całe boisko. W umowie zawarta jest opcja transferu definitywnego, a Polak ma już za sobą debiut w barwach "Czerwonych Diabłów".

Jeden z wielkich nieobecnych finałów mistrzostw świata w Niemczech, Hiszpan Fernando Morientes także w tym roku szukał swojego miejsca. Latem postanowił odejść z Liverpoolu, gdzie nie potrafił odnaleźć skuteczności z czasów swoich występów w Monaco, z którym w 2004 roku doszedł do finału Ligi Mistrzów. Hiszpańskiego napastnika postanowiła zaangażować Valencia, która zapłaciła za niego pięć mln euro.

Miniony rok pokazał, że środkiem płatniczym w piłkarskich transferach nie muszą być euro, funty czy dolary. W lutym Rumun Marius Cioara został sprzedany przez drugoligowy klub UT Arad do zespołu Regal Horia za... 15 kg mięsa. Nowy klub nie był jednak zadowolony z transakcji, bowiem piłkarz odmówił gry i postanowił zakończyć karierę zawodową. Zamierzał przenieść się do Hiszpanii i znaleźć tam pracę w rolnictwie lub przemyśle budowlanym.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Komar88l
Administrator



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 12004
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 12:35, 01 Sty 2007 Temat postu:

Wg mnie największym, tj najbardziej udanym transferem było przejście Van Nistelrooya z MU do Realu Madryt, "Królewscy" znów mają bramkostrzelnego napastnika!
Warto również pamiętać o tym Very Happy :
Cytat:
W lutym Rumun Marius Cioara został sprzedany przez drugoligowy klub UT Arad do zespołu Regal Horia za... 15 kg mięsa

Laughing Laughing Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Moby
Reprezentant Polski
Reprezentant Polski



Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 12:53, 01 Sty 2007 Temat postu:

Powinni go sprzedać za 80kg bo 15kg napewno nie ważył. Laughing Laughing Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wojtaldo
Mistrz Świata
Mistrz Świata



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 1230
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Lewin Brzeski

PostWysłany: Pon 15:00, 01 Sty 2007 Temat postu:

Laughing Ja waże 33kg. Very Happy A tak pozatym to według mnie chyba niewypałem transwerowym to było przejście Szewy do Chelsa

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Komar88l
Administrator



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 12004
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 15:28, 01 Sty 2007 Temat postu:

Tak i wiedziałem, że tak będzie. Szewczenko jest typowym egzegutorem, nie zawodnikiem niezwykle szybkim, walczącym i grającym piękny futbol. We Włoszech gra się nieco inaczej i tam jak najbardziej pasował.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wojtaldo
Mistrz Świata
Mistrz Świata



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 1230
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Lewin Brzeski

PostWysłany: Pon 16:38, 01 Sty 2007 Temat postu:

Nom włochy to inna liga inne kluby. a Anglia to całkiem inny klimat

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rataj
Piłkarz okręgówki
Piłkarz okręgówki



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 17:19, 01 Sty 2007 Temat postu:

Anglia to gra brutalna do konca meczu przez cały mecz sie walczy a Włochy to gra pod publike piekne bramki świetne akcje. Andrij niepasuje w lidze Angielskiej niech wraca do Milanu Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Ligi zagraniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB (C) 2001, 2005 phpBB Group
Theme Retred created by JR9 for stylerbb.net Bearshare
Regulamin