Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 16 maja, 14:45
Lech Poznań - Lechia Gdańsk 15 maja, 20:00
Legia Warszawa - Polonia Bytom 16 maja, 17:45
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 17 maja, 14:45

Posty: 670

Pomógł: 10 razy
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pon 14:58, 11 Maj 2009 Temat postu:

Wydaje mi się, że Odra w Zabrzu zagra na 110%. Wieczorek to pamiętliwy facet i wydaje mi się, że zrobi wszystko, żeby spuścić Górnika do 1 ligi, a przy okazji zapewni Odrze kolejny sezon w Ekstraklasie. Tomek Moskal pewnie też da z siebie wszystko, bo w Zabrzu z niego szydzono, a ostatnio jest "w gazie". Do Zabrza wybiera się też dosyć liczna grupa sympatyków OW pociągiem specjalnym. Zobaczymy. Mój typ 2:2 bramki dla Odry Moskal i Korzym (może się w końcu odblokuje)

PostWysłany: Pon 15:42, 11 Maj 2009 Temat postu:

Taki wynik będzie równoznaczny z naszym spadkiem więc wierzę w zwycięstwo, choć nie łudzę się, będzie bardzo ciężko.

PostWysłany: Wto 1:46, 12 Maj 2009 Temat postu:

jesl;i Górnik zagra (jesli mozna to nazwac gra) z Odra tak jak zagral z ŁKs to mamy 3 w plecy i chocby niewiem co nie wierze ze Moskal jest w stanie strzelic bramke:P

PostWysłany: Wto 9:00, 12 Maj 2009 Temat postu:

Teraz każda kolejka będzie niezwykle ciekawa.

Upatruję w niej wygraną Cracovii nad Bełchatowem. GKS po porażce u siebie z Polonią może zapomnieć o tytule, zostały jeszcze tylko jakieś szanse na PUEFA, a gospodarze walczą o życie i są w stanie pokonać rywala. Górnik z Odrą to też ciekawy pojedynek. Stawiałbym na remis, bądź na Zabrzan. Atut własnego boiska to jedno, a środowy mecz w finale PE to drugie. Jaga u siebie myślę, że polegnie z Polonią, Warszawiacy dalej wierzą w europejskie areny. Wisła pewnie pokona ŁKS jeśli tylko go nie zlekceważy, przecież tylko trzy mecze jej zostały do mistrza. Podobnie jest z Legią i Lechem, które myślę, że pewnie pokonają rywali. Nie mogą sobie w takich meczach pozwolić na stratę punktów. Pozostałe dwa mecze (w Gliwicach i Gdyni) to wg mnie loteria Smile

PostWysłany: Czw 11:33, 14 Maj 2009 Temat postu:

No i Moskal raczej nie strzeli nam bramki w sobotę bo razem z Banaszyńskim ze Śląska zostali wczoraj zatrzymani w Wodzisławiu przez CBA Wink PO kim jak po kim a le po Moskalinho się nie spodziewałem. Patrzcie skończyła się afera korupcyjna a Moskal znów strzela gola za golem...

PostWysłany: Pią 17:09, 15 Maj 2009 Temat postu:

Hehe niesamowite Smile To plus dla Was!

A teraz trwa mecz Arki z Ruchem i jest 0:1 po 20. minutach. Bramkarz gości nie stracił więc już gola od ponad 400 minut!

PostWysłany: Pią 21:21, 15 Maj 2009 Temat postu:

TORCIDA Wam nie wybaczy!!!

W dniu dzisiejszym Torcida zawitała na trening zabrzańskich piłkarzy.
Padło parę gorących słów, a każdy z piłkarzy otrzymał okazjonalną koszulkę z hasłem:
"Nie wystarczy tylko biegać, lub trochę się starać ! Z naszym herbem na sercu trzeba ZAPIE*DALAĆ!"

Mamy nadzieję, że wizyta "TORCIDY" zmotywuje piłkarzy na najbliższe trzy mecze!!!

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź).
Żółte kartki: Manuel Arboleda, Robert Lewandowski, Luis Henriquez, Rafał Murawski - Karol Piątek, Krzysztof Bąk.
Widzów 16 000.

Lech Poznań: Ivan Turina - Marcin Kikut, Zlatko Tanevski, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Sławomir Peszko, Tomasz Bandrowski (46. Dimitrije Injac), Rafał Murawski, Jakub Wilk (46. Semir Stilic) - Robert Lewandowski, Hernan Rengifo (90+2. Ivan Djurdjevic).

Lechia Gdańsk: Paweł Kapsa - Krzysztof Bąk, Peter Cvirik (86. Jacek Manuszewski), Hubert Wołąkiewicz, Artur Andruszczak - Piotr Wiśniewski (70. Maciej Kowalczyk), Karol Piątek, Andrzej Rybski (86. Paweł Buzała), Łukasz Surma, Marcin Kaczmarek - Jakub Zabłocki.Spotkanie z animuszem rozpoczęli walczący o mistrzostwo gospodarze. Po oskrzydlającej akcji Sławomira Peszki, Hernana Rengifo w ostatniej chwili we własnym polu karnym uprzedził Paweł Kapsa.

Kolejne minuty to słaba gra obu drużyn. W 23. minucie bliski zdobycia gola był Andrzej Rybski, ale stojąc na szóstym metrze i mając przed sobą tylko Ivana Turinę, nie trafił w piłkę z półobrotu.
W 40. minucie znakomicie zagrał Rafal Murawski. Reprezentant Polski ładnie ograł dwóch rywali i zdecydował się na strzał, ale piłkę obronił Kapsa. O tym, że była to słaba połowa niech powie fakt, że był to pierwszy celny strzał w tym meczu...

Po zmianie stron Lech przycisnął. Dobre okazje mieli Semir Stilic i Marcin Kikut, ale świetnie bronił Kapsa. Swoją szansę stworzyła także broniąca się przed spadkiem Lechia - ale Maciejowi Kowalczykowi w polu karnym gospodarzy zabrakło zimnej krwi.

W końcówce Lech zepchnął gości do defensywy, atakował coraz groźniej. Rozstrzygającą akcję kibice oglądali w 84. minucie. Rozgrywający znakomite zawody Murawski miękko, nad Kapsą i obrońcami Lechii, dośrodkował w pole karne, dokładnie na głowę stojącego na piątym metrze Roberta Lewandowskiego. Snajper Lecha nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Było to dla niego 14. trafienie w bieżącym sezonie.

Dzięki wygranej Lech zasiadł w fotelu lidera. Nad Wisłą (w niedzielę gra w Łodzi z ŁKS) podopieczni mają dwa punkty przewagi, zaś nad Legią (w sobotę w Warszawie zagra z Polonią Bytom) - trzy. Walka o mistrzostwo jest w tym sezonie bardzo, bardzo pasjonująca.

Ostatnio zmieniony przez pietras1991 dnia Pią 21:41, 15 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pią 21:44, 15 Maj 2009 Temat postu:

W drugim meczu Ruch pokonała na wyjeździe Arkę 2:1.
Nawet nie wiece jak się cieszyłem jak zobaczyłem gola Lewandowskiego Wink

Riddick

Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 666

Skąd: Poznań/PYRLANDIA

PostWysłany: Pią 22:44, 15 Maj 2009 Temat postu: Dobsze

Ogólnie mecz mógł się podobać, był szybki i stał an dość wysokim poziomie. Gol po świetnej akcji Murawskiego Wink
Dobrze bronił Kapsa, ale do tego co w Poznaniu wyczyniał Bodzio W. jeszcze trochę mu zabrakło.
Czego nigdy nie zapomnę - kumple dwa razy musieli mnie z krzesełka podnosić, bo ze śmiechu nie mogłem stać na nogach.
Pierwszy raz jak Zabłocki sam uderzył prawym policzkiem w ramię (chyba) Tanevskiego, a za chwilę leżał "martwy" na ziemi i trzymał się za... lewy policzek Laughing Cool
Po raz drugi jak też Zabłocki biegł z piłką, za nim biegł Arboleda, wystawił rękę, żeby go zatrzymać tyle, że nie zdążył go dotknąć, a Zabłocki już leżał znowu "martwy" na ziemi Wink Very Happy
Żeby jeszcze Wisła i Legia przegrały to humor będzie jeszcze lepszy Laughing

PostWysłany: Sob 9:02, 16 Maj 2009 Temat postu:

Hehe mnie też ucieszyła ta bramka Smile Nie z tego względu, że jakoś wybitnie trzymałem kciuki za Lecha, bo rezultat tego spotkania był mi poniekąd obojętny, ale radość bierze się stąd, że dalej mam 2 kupony w grze Very Happy

Łysy, dobra akcja z tymi koszulkami, może doda to "kopa" piłkarzom, czeka Was dzisiaj niezwykle ciekawy mecz. A wszyscy piłkarze dostali te koszulki i od razu założyli do zdjęcia? Wink

A co do straty pkt przez Legię, czy Wisłę to przyznam, że wszystko jest możliwe. ŁKS gra całkiem fajnie, urwał Legii to i Wiśle może punkty. Z kolei Warszawiacy grają bez Chinyamy, co jest chyba ich największym osłabieniem, bo obronę, czy pomoc można w tym zespole śmiało zastąpić, a z atakiem już jest gorzej.

Bramki: Żuraw 32' (k) - Jezierski 12', Grzyb 21'

Żółte kartki: Scherfchen, Kowalski, Niciński - Adamski, Baran, Jakubowski, Jezierski

Składy:

Arka: Witkowski - Wilczyński, Żuraw, Łabędzki, Kowalski (79' Trytko) - Budziński, Scherfchen, Ulanowski, Ława (66' Wachowicz) - Zakrzewski (56' Moskalewicz), Niciński.
Rezerwowi: Bledzewski, Sokołowski, Płotka, Lubenow.

Ruch: Pilarz - Jakubowski, Grodzicki, Adamski, Brzyski - Grzyb, Baran, Nowacki (58' Janoszka), Pulkowski, Balaz - Jezierski (89' Sobiech).
Rezerwowi: Perdijić, Kieruzel, Mizgajski, Babiarz, Fabusz.

Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa)

Ale ale ale ooooo nasz Ruch Chorzów tylko on!!!!

Tą wygraną mamy większe szanse się utrzymać

Brawo Lech musicie wygrać lige!!!

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Ekstraklasa / Mecze, wyniki, tabela Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)