Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 223

PostWysłany: Pią 10:13, 18 Cze 2010 Temat postu: newsy czerwiec lipec

bakero rzucił prace w Poloni warszawa

Ostatnio zmieniony przez pietras1991 dnia Pią 10:14, 18 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
Legia Warszawa - Cracovia (przełożony na 17 lub 18 sierpnia)

PostWysłany: Wto 14:35, 22 Cze 2010 Temat postu:

Michał Jonczyk i Maciej Bębenek, którzy w poprzednim sezonie bronili barw Sandecji Nowy Sącz, będą teraz grali dla Górnika Zabrze. Obaj podpisali trzyletnie kontrakty.

Michał Jonczyk urodził się 11 marca 1992 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Występuje na pozycji napastnika. W przeszłości grał m.in. w Płomieniu Jerzmanowice oraz zespole Młodej Ekstraklasy Wisły Kraków. Sezon 2009/10 spędził w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz, gdzie rozegrał 26 meczów ligowych i strzelił siedem goli. Jonczyk ma również za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju.

- Cieszę się, że w tak młodym wieku trafiłem do tak utytułowanego klubu i mam nadzieję, że będę mógł się tutaj rozwijać - mówi Jonczyk.

Maciej Bębenek urodził się 22 września 1984 w Krakowie. Jest pomocnikiem. Reprezentował barwy m.in. Kmity Zabierzów, Widzewa Łódź i Polonii Bytom. W zakończonym sezonie w barwach Sandecji wystąpił w 31 spotkaniach I ligi oraz zdobył siedem bramek.

- Mam do tego klubu wielki szacunek i będę starał się pokazać, że potrafię grać w piłkę - wyznaje Bębenek.

Jonczyk w Górniku będzie występował z numerem 9 na koszulce, a Bębenek 7.

PostWysłany: Nie 21:18, 04 Lip 2010 Temat postu: PS: Bunoza za 400 tysięcy euro

Gordan Bunoza trafi do Wisły Kraków na zasadzie transferu definitywnego - podał "Przegląd Sportowy". "Biała Gwiazda" zapłaci za 22-latka z NK Karlovac 400 tysięcy euro.

- Bunoza ostatni raz na treningu w Karlovacu był we wtorek. W środę lub czwartek poleciał do Krakowa - powiedział Igor Pamić, trener NK Karlovac. - Po raz pierwszy w klubie o zainteresowaniu Bunozą przez Wisłę usłyszałem miesiąc temu. Rozmowy nabrały poważnego toku dopiero tydzień temu. To dobry piłkarz, ale będzie jeszcze lepszy. Ma zadatki, by stać się klasowym obrońcą i wkrótce trafić do pierwszej reprezentacji Bośni - dodał Pamić.

Po transferze Bośniaka (ma też paszport chorwacki) upada kandydatura Brazylijczyka Davida Braza.

Przegląd sportowy

Wisla_1906

Posty: 7

PostWysłany: Nie 21:20, 04 Lip 2010 Temat postu: Wisła rozbiła Germanię

Aż osiem bramek zdobyła Biała Gwiazda w meczu sparingowym przeciwko Germanii Egestorf-Langreder, rozegranym w Barsinghausen, gdzie krakowianie przebywają na obozie przygotowawczym do nowego sezonu.

Wiślacy już od 3. minuty prowadzili po golu Łukasza Garguły. Asystę przy trafieniu pomocnika zaliczył Piotr Brożek. Przed przerwą krakowianie zdobyli jeszcze dwa gole, oba autorstwa Paolo Etame Etamane, testowanego Kameruńczyka. W 30. minucie Etamane zamienił na bramkę podanie Patryka Małeckiego, a w 43. minucie po zagraniu Marcelo Kameruńczyk celnie uderzył z pierwszej piłki.

W drugiej części meczu Wisła strzeliła drużynie z 6. ligi niemieckiej kolejne pięć goli. W 50. minucie Paweł Brożek zagrał do wprowadzonego w przerwie Macieja Żurawskiego, ten zakręcił obrońcami Germanii i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Szesnaście minut później było już 5:0, a na listę strzelców wpisał się sam Paweł Brożek, który strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera drużyny gości. W 71. minucie po indywidualnej akcji wynik spotkania na 6:0 podwyższył Wojciech Łobodziński, a sześć minut później po Patryk Małecki strzałem z ostrego kąta zdobył dla Wisły siódmego gola. Wynik spotkania na 8:0 ustalił w 82. minucie Słowak Erik Cikos.

W meczu z Germanią zagrało czterech z pięciu testowanych przez Wisłę zawodników. Etamane grał pierwsze 45 minut, Cikos zaliczył 90-minutowy występ, a Gordan Bunoza oraz Jeronimo Daniluz Soares weszli na boisko po przerwie. W kadrze na sparing z niemiecką drużyną nie znalazł się natomiast Kemy Agustien, który do drużyny dołączył dzisiaj.

Wisła Kraków – Germania Egestorf-Langreder 8:0 (3:0)
8:0 Cikos 82'

Wisła Kraków: Jovanić – Cikos, Marcelo, Kowalski (46' Bunoza), Diaz (46' Singlar) – Małecki, Jirsak (46' Mączyński), Garguła (46' Soares), Piotr Brożek (46' Łobodziński) – Etamane (46' Żurawski), Boguski (46' Paweł Brożek)

PostWysłany: Wto 10:43, 06 Lip 2010 Temat postu:

Z tego co patrze to najwięcej wzmocnień ma Legia, zobaczymy jak to będzie My zaczynamy od mocnego kopa z WisłąSmile, by walczyć o podium musimy z nimi wygraćSmile

Pawlokg
Piłkarz okręgówki

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 110

Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: Pon 22:51, 30 Sie 2010 Temat postu:

Legia gra masakrycznie na początku sezonu.

PostWysłany: Pon 23:09, 30 Sie 2010 Temat postu:

może coś w koncu sie ruszy z tym forum witam witam...

Co do Legii to sie zgodze.Nic praktycznie nie prezentują piłkarsko.Kupe kasy władowane w transfery i blaszka...Może sie rozkręcą.Sezon dla Legii myśle w kratke bedzie.Dobre mecze bedą przeplatac tymi gorszymi.