Piłkarz B-klasy

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 76

PostWysłany: Sob 18:21, 30 Maj 2009 Temat postu: Wisła Kraków Mistrzem Polski

Wisła Kraków pokonała Śląsk Wrocław 2:0 w meczu 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy i obroniła wywalczony przed rokiem mistrzowski tytuł.

Już w czwartej minucie bliski zdobycia gola dla Ślaska był Janusz Gancarczyk. Po jego strzale z 20m. piłka trafiła w poprzeczkę. W 10. minucie groźnie było pod drugą bramką. Technicznym uderzeniem Kaczmarka próbował pokonać Paweł Brożek, ale golkiper Śląska przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 28. minucie było już 1:0 dla Wisły. Marek Zieńczuk z lewej strony dośrodkował w pole karne a Radosław Sobolewski strzałem z pierwszej piłki pokonał Kaczmarka. Śląsk mógł wyrównać w 67. minucie. Marek Gancarczyk podał do wbiegającego w pole karne Sebastiana Dudka, po strzale którego piłka trafiła w słupek.

Na dziewięć minut przed końcem drugi cios zadali gospodarze. Celeban odbił piłkę przed pole karne, tam dopadł do niej Marek Zieńczuk i strzalem po ziemi pokonał bramkarza Śląska.

Wisła pokonała Śląsk 2:0 i obroniła wywalczony przed rokiem mistrzowski tytuł.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: Radosław Sobolewski 27, Marek Zieńczuk 82

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 15 600.

Gratulacje dla Białej Gwiazdy oby zagrała w Champions League

Riddick

Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 666

Skąd: Poznań/PYRLANDIA

PostWysłany: Sob 18:49, 30 Maj 2009 Temat postu:

Na początek oczywiście gratuluje piłkarzom i kibicom Wisły.
Sam się dziwię, że to mówię, ale właściwie Wiślacy zasłużyli na ten tytuł.
Jak pamiętacie już od października do kwietnia wszyscy "eksperci" mówili, że mistrza zdobędzie ktoś z dwójki Lech - Legia. Wisła zostawała w cieniu, ale powoli zbierała te w wiekszości szczęsliwe zwycięstwa żeby wreszcie ostatnio wystrzelić i uciec ww. dwójce.
Wisła mistrzem, ale warto zauważyć, że w meczach z dwoma największymi rywalami o mistrzostwo no nie wypadła dobrze.
Z Lechem u siebie zagrała chyba najgorszy mecz od 10 lat, w Poznaniu po "obronie Częstochowy" wywiozła ten 1 pkt. Z Legią u siebie wygrała, ale nie po jakiejś świetnej grze, a w Warszawie nie miała nic do powiedzenia. Ale co z tego skoro od dawna mówi się, że mistrzem zostaje drużyna, która wygrywa mecze z drużynami z dołu tabeli, a Wisła była w tym sezonie świetna.
Teraz pozostaje myśleć tylko o LM i tu od razu zbyt dobre myśli mi się nie nasuwają. Od dawna było wiadome, że tegoroczny mistrz Polski będzie najsłabszym od ładnych kilkunastu lat i jeśli Wisła nie wzmocni się 4-5 świetnymi piłkarzami znowu zostanie tylko kompromitacja polskiego zespołu w wale o LM.
Kończąc, jeszcze raz - Gratuluje Wiślacy !!!

PostWysłany: Sob 19:45, 30 Maj 2009 Temat postu:

Gratulacje dla Wisły, która w przeciągu całego sezonu była najlepsza.

Myk
Piłkarz A-klasy

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 96

PostWysłany: Sob 21:49, 30 Maj 2009 Temat postu: Wisła Mistrz

Gratulacje dla Wisły za Mistrza Exclamation

Grali najbardziej równo w lidze i dzięki znakomitej wiośnie (31 pkt., bez porażki) mogą znów cieszyć się majstrem - Choć obiektywnie patrząc, to mieli i trochę szczęścia. Gdyby Lech nie miał wiosennej serii pięciu remisów na własnym boisku, to ogladali by tylko plecy rywali (ale to ich problem)
Jeszcze raz wielkie brawa i czekamy na LM

piotrek1325

Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 590

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Sob 22:02, 30 Maj 2009 Temat postu:

Mistrz Mistrz Nasz TS!Very Happy Już w sumie wróciłem ale warto żyć dla takich chwil ;D

PostWysłany: Wto 9:52, 02 Cze 2009 Temat postu:

Cóż, przyznaję, że Wiśle nie kibicowałem w walce o tytuł, ale gratulacje się należą. Można się rozwodzić nad tym, czy zasłużenie, czy nie, ale to nie ma sensu. Wisła zdobyła najwięcej punktów w lidze, więc się jej należało.

Wisła ma mistrzostwo Polski, Lech ma Puchar Polski, a najbardziej poszkodowana zostaje Legia - wicemistrzostwo Polski i półfinalista Pucharu Polski, więc bez trofeum.

kw. do Ligi Mistrzów: Wisła Kraków
kw. do Ligi Europejskiej (dawniej Puchar UEFA): Legia Warszawa, Lech Poznań, Polonia Warszawa
(Puchar Intertoto został już wycofany z tego co pamiętam?)

Ostatnio zmieniony przez Komar88l dnia Wto 13:59, 02 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Wto 13:10, 02 Cze 2009 Temat postu:

Tak, Intertoto nie ma już od zeszłego sezonu, zamiast PUEFA wprowadzona zostaje Liga Europejska.

Riddick

Posty: 666

PostWysłany: Wto 13:33, 02 Cze 2009 Temat postu:

Której, jak zdecydowała FIFA mecze będzie sedziowało 5 sędziów Shocked
Dla mnie totalny bezsens, po co ich tam więcej ??? I tak nadal będą popełnianie błędy, bo piłka nożna bez błędów sędziów traci dużo.

PostWysłany: Wto 15:46, 02 Cze 2009 Temat postu:

Mistrzem Polski jest Wisła.Ale to nie wszystko,najważniejsze żeby teraz godnie zaprezentowała nasz Kraj w LM i tego właśnie najbardziej się obawiam.Podstawowi zawodnicy już powoli odchodzą(Zieńczuk,Marcelo),a co ze wzmocnieniami?

PostWysłany: Wto 15:53, 02 Cze 2009 Temat postu:

Odchodzi także Baszczyński. Wiem ze do Wisły przyszedł Garguła ale na razie chyba nie zagra bo cały czas leczy kontuzję. Co do innych ewentualnych wzmocnień to na razie nic w prasie i mediach ogólnie się nie pokazało. Co gorsza z Wisły mogą odejść tacy piłkarze jak bracia Brożkowie czy Rafał Boguski.