2 liga: Odra Opole - Polonia Warszawa (15.03.2008r.)

będzie remis
50%
 50%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 8

PostWysłany: Śro 17:31, 12 Mar 2008 Temat postu: 2 liga: Odra Opole - Polonia Warszawa (15.03.2008r.)

Bardzo trudne spotkanie. W Warszawie ulegliśmy 0-2, ale na własnym stadionie myślę, że będzie wyglądało to lepiej. Do składu wraca Ugo i wraz z Józefowiczem w ataku myślę, że nie pozwolą na powtórkę sprzed roku. Stawiam ponownie (bo jak i z Jastrzębiem) na remis, z tym, że 2:2!

Wojtas1922

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 1655

PostWysłany: Śro 18:35, 12 Mar 2008 Temat postu:

Polonia jest dość silna i myślę że wywiozą 3pkt z Opola... Odra 1:2 Polonia

PostWysłany: Śro 23:13, 12 Mar 2008 Temat postu:

Faktycznie, bardzo ciekawe spotkanie. Hm, Odra na GKSie udowodniła że jest w niezłej formie, natomiast Polonia pokonała zawsze mocną u siebie Łomżę. Faworytem na pewno jest Poonia i na nią jestem skłonny postawić. 1:2 dla Rodowitych Warszawiaków.

Sanczo Pansa
Piłkarz B-klasy

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 52

Skąd: Opole

PostWysłany: Śro 23:31, 12 Mar 2008 Temat postu:

A ja nie wiem dlaczego, mam taka wielka ochote powiedziec ze to Odra wygra.
Byc moze, to przez moj optymizm. Okaze sie w sobote.

Wojtaldo

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 1230

Skąd: Lewin Brzeski

PostWysłany: Nie 9:49, 16 Mar 2008 Temat postu:

Odra Opole - Polonia Warszawa 1 : 1 (0 - 0)

Bramki:
0-1, Łukasz Piątek, 45 min

1-1, Samba Ba, 88 min.

Składy:
Odra Opole: Feć - Filipe, Ganowicz, Copik, Samba Ba, Bajdziak (77 Stępień), Konopelsky (56 Tracz), Pontus, Józefowicz, Karasiak, Piegzik (56 Grodzki).

Polonia Warszawa: Liberda - Konieczny, Pawlak (46' Kulpaka), Piątek, Piechna (60 Gilewicz), Zasada (21 Kazimierczak), Bąk, Kosmalski, Sedlacek, Kuzera, Mąka.

Kartki:
Żółte kartki: Copik, Karasiak, Tracz - Piechna, Pawlak, Konieczny.

Czerwona kartka: Tomasz Copik (81 min, za drugą żółtą).

PostWysłany: Nie 11:21, 16 Mar 2008 Temat postu:

No na meczu nie byłem, bo były moje urodziny i nie miałem z kim iść, ale mecz musiał być ciekawy na stadionie. Nie wiem jak grali, ale na pewno było nam smutno gdy strzelili bramkę do szatni, a kibice skakali z radości gdy w końcówce meczu nowy nabytek Oderki strzelił Wink
No, ogólnie bardzo pozytywny wynik. Drugi mecz noweych zawodników, nowych szkoleniowców i drugi remis z trudnymi przeciwnikami. Dlatego dwa dobre wyniki, a teraz łatwiejsze mecze z Motorem i ŁKS-em więc liczyłbym na conajmniej 4 pkt.

PostWysłany: Nie 14:22, 16 Mar 2008 Temat postu:

Od pierwszych minut meczu inicjatywę przejęli goście, którzy grali jednak bardzo chaotycznie i nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Marcina Fecia. Odra w tym fragmencie spotkania kompletnie nie istniała. Gospodarze nie potrafili dłużej utrzymać się z piłką na połowie Polonii, a w ich akcjach brakowało wszystkiego - tempa, dokładności, kreatywności i zrozumienia. Goście natomiast kontrolowali przebieg pojedynku, szczególnie w środku pola, gdzie bezproduktywny w zespole niebiesko-czerwonych był Andrew Koponelsky. Akcje Czarnych Koszul opierały się jednak wyłącznie na wrzucaniu piłek w pole karne, a tam padały one łupem dobrze dysponowanego golkipera niebiesko-czerwonych. Pierwszy strzał, który zmierzał w światło bramki kibice zobaczyli dopiero w 20. minucie, ale uderzenie Krzysztofa Bąka spokojnie złapał Feć. Kolejne próby podjął w 36. minucie Grzegorz Piechna, ale były król strzelców Ekstraklasy najpierw z ośmiu metrów nie potrafił skierować piłki do siatki, a potem jego uderzenie z 16 metrów poszybowała nad poprzeczką. Odrę stać było jedynie na mocny strzał Łukasza Ganowicza z rzutu wolnego, który ugrzązł jednak w murze.

Kiedy wydawało się, że nudne pierwsze 45 minut zakończy się wynikiem 0:0, Polonistom udało się jednak pokonać Fecia. Opolski bramkarz niezbyt dobrze zachował na przedpolu, próbując złapać dośrodkowanie z lewej strony boiska, a jego złą interwencję wykorzystał Łukasz Piątek, który spokojnie umieścił piłkę w bramce. -Byłem z tyłu i krzyczałem do Marcina żeby zostawił tą piłkę, bo mogłem spokojnie wybić ją na róg. Niestety nie usłyszał i straciliśmy bramkę - kometnował po meczu Papa Samba Ba.

W drugiej połowie Polonia, starając się utrzymać satysfakcjonujący ją wynik oddała pole Odrze, która wciąż nie potrafiła jednak skonstruować żadnej składnej akcji. W dalszym ciągu poczynania podopiecznych Roba Delahaije raziły nieporadnością i brakiem pomysłu na zagrożenie bramce bezrobotnego tego dnia Mariusza Liberdy. Po raz kolejny gra opolan w dużej mierze opierała się na Filipe, który zdecydowanie wyróżniał się spośród piłkarzy obecnych na boisku. Brazyliczyk w swoim drugim występie w barwach Odry udowodnił, że potrafi nie tylko bronić, ale i konstruować ataki swojej drużyny. To po jego rajdach prawą stroną, gdzie grał bezbarwny Piotr Bajdziak, obrońcy i bramkarz gości byli w największych opałach. W 57. minucie po jego akcji w dobrej sytuacji znalazł się Marcin Józefowicz, ale jego uderzenie świetnie obronił Liberda. Chwilę wcześniej na boisku pojawili się Marek Tracz i Jakub Grodzki, którzy zastąpili Konopelsky’ego i kontuzjowanego Madrina Piegzika. Po 8. minutach znowu indywidualną akcja popisał się Filipe, ale nie potrafił skutecznie jej wykończyć. Z szans Odry warto wymienić jeszcze okazję, przed jaką stanął w 40. minucie Marcin Pontus, ale i w tej sytuacji piłka nie znalazła drogi do siatki.

Od 81. minuty wydawało się, że szansa na choćby jeden punkt przepadła, bo drugą żółta i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Tomasz Copik. - Nawet go nie dotknąłem, ale może sędzia zakwalifikował to jako niebezpieczne zagranie - mówił po meczu. Trener Delahaije znalazł jednak pozytywne efekty tej sytuacji. - Czerwona kartka dla Copika dała nam impuls do gry, wytworzyła atmosferę do walki - stwierdził na konferencji prasowej.
Faktycznie, opolanie walczyli do końca i szczęście uśmiechnęło się do nich w samej końcówce. W 88. minucie źle - po rzucie wolnym wykonywanym przez Marka Tracza - piąstkował Liberda, do piłki dopadł Papa Samba Ba i strzałem z powietrza sprawił, że stadion eksplodował z radości. - Mariusz na pewno popełnił błąd. Przy jego zasięgu powinien złapać tą piłkę. Ale w piłce zdarzają się błędy i po jednej wpadce na pewno go nie skreślę - oceniał po meczu opiekun gości Dariusz Wdowczyk. Szansę na gola miał też w doliczonym czasie gry Józefowicz, ale niecelnie uderzył głową.

Opolanie po meczu cieszyli się z punktu zdobytego w pojedynku z ligowym potentatem, zwłaszcza, że do wyrównania doprowadzili grając w 10. - Chcielibyśmy serdecznie podziękować publiczności, która gorąco nas dopingowała przez cały mecz, a po zejściu Tomka w stu procentach go zastąpiła - mówił trener gospodarzy. Wynik oczywiście pójdzie w świat, ale kibice na pewno zapamiętają styl w jakim Odra uratowała punkt. Przed sztabem szkoleniowym niebiesko-czerwonych jest jeszcze sporo pracy, żeby zgrać gruntownie przebudowany zespół. Być może konieczne będą też zmiany personalne.

Słaby poziom sobotniego widowiska nie był jednak winą wyłącznie gospodarzy, bo zawiedli także piłkarze Polonii. Podopieczni Dariusza Wdowczyka nie zaprezentowali się jak zespół, który ma walczyć o awans. W ich grze było wiele niedokładności, a w drugiej połowie nie byli w stanie zagrozić bramce Fecia. Wynikiem najlepiej oddającym przebieg spotkania byłby rezultat 0:0. Żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownych sytuacji, a strzelone gole były wyłącznie zasługa złego zachowania rywali. Szkoda, bo po ostatnim pojedynku tych drużyn na Oleskiej kibice oczekiwali o wiele ciekawszego rozpoczęcia wiosny w Opolu.

Najlepszy piłkarz Odry: Filipe.
Najlepszy piłkarz Polonii: -

Zawodnik meczu: Filipe.
____________________________

Na boisku mecz nudny jak flaki z olejem, ale na tybunach w porządku. Ciekawa oprawa (foto w dziale Kibice) i dość liczny młyn. Goście stawili się liczbą 10-12 osób.

Bramka dla Odry:

Ostatnio zmieniony przez Komar88l dnia Nie 14:44, 16 Mar 2008, w całości zmieniany 2 razy
Decik_KSP

PostWysłany: Pon 11:12, 17 Mar 2008 Temat postu:

Paranoja....kolejny mecz po ktorym gdy Polonia strzela bramke to zaczyna sie bronic:/
Jesli nie wygrywa sie z Odrą to jak wygrać z Lechią

PostWysłany: Pon 19:14, 17 Mar 2008 Temat postu:

Odra z Lechią wygrała w Gdańsku, więc dla chcącego nic trudnego Wink Wasza drużyna w tym meczu miałem wrażenie, że sobie później odpuściła... Nie myślała o ofensywie, mimo przewagi jednego zawodnika. Do tego błąd Liberdy i się zemściło.

Decik_KSP

PostWysłany: Pon 22:11, 17 Mar 2008 Temat postu:

Ja wiem Komar ale my musimy gonic, a do tego ta taktyka heh.....kolejny mecz w ktorym 1 połowa jest wmiare ok a 2 do dupy:/
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Odra Opole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)