Komar88l

Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 12004

Pomógł: 26 razy

PostWysłany: Śro 6:46, 09 Maj 2007 Temat postu: 1 liga: Pogoń Szczecin - Odra Wodzisław (09.05.07r.)

Ale fajny mecz :] Typuje 0:1, choć pomimo świetnej ostatnio gry Odry, liczę na punkcik dla Pogonii.

PostWysłany: Śro 22:46, 09 Maj 2007 Temat postu:

Pogoń Szczecin - Odra Wodzisław 1:3 (0:2)

W wyjściowym składzie nie było większych niespodzianek. W bramce stanął Radosław Majdan, który zastąpił niedoświadczonego i niepewnego w meczu z Legią Gu. Do jedenastki wrócił też Marcelo.
Pierwszego gola zdobył w 15 minucie Dariusz Dudek, który przejął piłkę po rzucie rożnym. Drugiego – Jakub Grzegorzewski w 21 minucie, po szybkiej kontrze. Podawał Jan Woś, błąd przy tej bramce popełnił Tinga (z zawodu murarz).
Odra miała w pierwszej połowie przewagę, i gdyby goście wykorzystali wszystkie okazje, wynik byłby wyższy. Pogoń także próbowała kilka razy zagrozić bramce Wojciecha Skaby, jednak akcje wodzisławian byly groźniejsze – zwłaszcza kontrataki.
Już w 35 minucie Bogusław Baniak dokonał zmiany. Zdjął jak zwykle bezproduktywnego Eltona, w jego miejsce wpuścił Marka Kowala.
W drugiej połowie piłkarze Antoniego Ptaka mieli kilka dobrych okazji. W 55 minucie Edi po podaniu Tingi próbował zaskoczyć Skabę strzałem z linii pola karnego, jednak bramkarz wybił piłkę nad poprzeczką. Także Tinga miał później co najmniej jedną znakomitą okazję do zdobycia gola, jednak nie potrafił wykończyć akcji.
W końcówce meczu Odra podwyższyła wynik meczu. Autorem gola – ponownie Grzegorzewski, po podaniu Adama Czerkasa.
W końcówce Pogoni udało się odpowiedzieć jednym trafieniem. Po faulu na Tindze sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Edi, choć kibice domagali się, by strzelał... Radek Majdan.
W ostatnich minutach jeszcze Tiago Martins mógł zmienić rezultat, ale z kilku metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
Mecz obserwowała garstka kibiców – chyba nie było ich nawet 1000. Tak słabej frekwencji nie notowano na Twardowskiego już dawno...