Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 476

Ostrzeżeń: 1/2
Skąd: Niebieskie Katowice

PostWysłany: Śro 10:28, 10 Wrz 2008 Temat postu: Ekstraklasa: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków (12.09.2008r.)

Dziś nie oczekiwanie Ruch zmienił trenera i nie wiem co teraz będzie był on trenerem naszej ME i wygrali 4 mecze. Cracovia nie gra dobrze na wyjazdach licze na 3-1 dla Ruchu.

Marcin_OKS
Piłkarz C-klasy

Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 30

PostWysłany: Śro 12:45, 10 Wrz 2008 Temat postu:

Typuję 2:0 dla niebieskich.
A co się stało ,że Radolski zrezygnował?

witosa1920

Posty: 476

PostWysłany: Śro 15:26, 10 Wrz 2008 Temat postu:

Marcin_OKS napisał:

Jeszcze nie wiadomo czemu odeszedł wszystko owiane w tajemnicy hehe Very Happy Very Happy

19Kadden20

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 9

Skąd: ChoRzów

PostWysłany: Śro 15:38, 10 Wrz 2008 Temat postu:

Powiem tylko jedno DO BOJU NIEEEEEEBIESCY!!.Stawiam 3-0 dla ChoRzowskiej dRużyny

PostWysłany: Śro 15:47, 10 Wrz 2008 Temat postu:

Stawiam na skromne 1:0 dla Cracovii Razz Szkoda że nie pojade na ten mecz, taki termin dali debile w pzpn Sad

MiSzCzU_KSC napisał:

Ostatnio sie zaliles ze nie zdasz Very Happy wiec po rozmowie z PZPN dalismy specjalnie taki termin Laughing

Miszczu_KSC

Posty: 3050

PostWysłany: Śro 17:49, 10 Wrz 2008 Temat postu:

Tyle że chyba lepiej gdybym pojechał w sobote niż w piątek nie szedł do szkoły Very Happy A napewno bym nie poszedł gdyby nie to ze nikt ze znajomych nie jedzie właśnie przez szkołe Razz

PostWysłany: Śro 21:44, 10 Wrz 2008 Temat postu:

Mało. Jakby mecz był w sobote to pewnie byłby komplet, skoro do Gdańska pojechało 500 osób. Tak to pewnie ze 300 Sad

Komar88l

Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 12004

Pomógł: 26 razy

PostWysłany: Pią 14:23, 12 Wrz 2008 Temat postu:

To są drużyny, które dobre wyniki osiągają na własnych stadionach. W przypadku, w którym gospodarzem jest chorzowski Ruch postawię na wygraną właśnie tej drużyny - 1:0!

PostWysłany: Pią 22:31, 12 Wrz 2008 Temat postu:

Mecz Ruchu z Cracovią początkowo nie zapowiadał tak dużych emocji, jakie przyniosła jego końcówka. Szalę na korzyść Ruchu przechyliła młodzi piłkarze, w dodatku wprowadzeni z ławki rezerwowych, czyli Marcin Sobczak i Artur Sobiech.

Już 5 minut od rozpoczęcia spotkania świetnym podaniem Marcina Zająca obsłużył Maciej Scherfchen, ale bramkarz Cracovii był górą. Niezwykle aktywny od początku spotkania był Tomasz Brzyski, który niespodziewanie zagrał na lewej pomocy. Próbował nawet wziąć na siebie odpowiedzialność za zdobywanie bramek, ale jego próby z dystansu były zbyt słabe, aby przynieść zamierzony skutek. Zapewne trenerów „Niebieskich” denerwowała nonszalancja Piotra Ćwielonga, który zbyt długo przetrzymywał piłkę zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów, co zresztą zdarza mu się nie pierwszy raz.

Wraz z upływem czasu tempo meczu stało się spadło, a ze zdecydowanej, choć jedynie optycznej przewagi Ruchu nic nie wynikało. Kolejną dobrą sytuację chorzowianie stworzyli sobie w 38 minucie. Po raz kolejny świetnie podał Scherfchen, ale Zając znów nie wykorzystał dogodnej okazji. Kilkadziesiąt sekund później dwójkowa akcja Dariusz Kłus - Paweł Nowak omal nie przyniosła prowadzenia „Pasom”, ale pomocnik krakusów uderzył nad poprzeczką. Tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę świetnie spisujący cie „Szeryf” uderzył niesygnalizowanie z 25 metrów, ale futbolówka potoczyła się minimalnie obok słupka.

Po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania groźną sytuację dla Cracovii stworzył… Pilarz, mijając się przy niegroźnej centrze z piłką. Ale była to zapowiedź dobrych wieści dla niego i jego kolegów. Mijała 54 minuta spotkania, z rożnego precyzyjnie dośrodkował, Tomasz Brzyski, a Marcin Sobczak wykorzystał swój największy atut i głową umieścił piłkę w siatce. Po upływie kilku minut „Bizon” miał szansę podwyższyć wynik, lecz najpierw strzelił wprost w Cabaja, a następnie przy próbie dobitki wydawało się, że został podcięty przez golkipera Cracovii. Arbiter uznał jednak, że napastnik w niebieskiej koszulce tylko się potknął.

Po tym trafieniu gospodarze złapali wiatr w żagle i piłkarze spod Wawelu nie mieli nic do powiedzenia. Nadal jednak mankamentem w grze podopiecznych Bogusława Pietrzaka (przynajmniej tymczasowo) był brak precyzji. Szczególnie irytował „Pepe”, seryjnie marnujący dogodne okazje bramkowe. Cracovia spisywała się fatalnie i kibice pewnie zachodzili w głowę, jak ci sami zawodnicy kilkanaście dni temu zremisowali z Wisłą Kraków.

W 84 minucie meczu doszło do kuriozum rzadko spotykanego na piłkarskich stadionach. Sobczak namieszał w polu karnym rywali, jeden z defensorów gości podał do Cabaja przy linii końcowej, a ten wbrew przepisom chwycił piłkę do rąk. Ruch zyskał więc rzut wolny pośredni z narożnika pola bramkarskiego, czyli z 5 metrów! W tych arcytrudnych warunkach (8 przyjezdnych stało na linii bramkowej) gola chciał strzelić Brzyski, ale nie dał rady przebić się przez gąszcz przeciwników.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się skromną wygraną Ruchu, bramkarz krakowian zdecydował się zagrać pokerowo i wyjść przed swoją „szesnastkę”. Ale się przeliczył, bo kolejny rezerwowy, Artur Sobiech, ograł go jak dziecko i skierował futbolówkę do pustej bramki. Na trybunach zapanowała euforia, a i sami piłkarze Ruchu wydawali się odżyć. Przez całe spotkanie naciskali i górowali nad rywalami nie tylko pod względem taktycznym, jak i fizycznym.

Przeczytaj również naszą relację LIVE!

Ruch Chorzów 2:0 (0:0) Cracovia

Bramka: Sobczak 54', Sobiech 90'

Żółte kartki: Zając, Ćwielong, Sobiech - Nowak, Kulig

Ruch: Pilarz - Grzyb, Baran, Grodzicki, Nykiel - Zając, Scherfchen, Nowacki (70' Pulkowski), Brzyski - Ćwielong (79' Sobiech), Fabusz (46' Sobczak).
Rezerwowi: Perdijić, Adamski, Pulkowski, Balaz, Jakubowski.

Cracovia: Cabaj - Wasiluk, Milosević, Polczak, Kulig - Nowak, Baran (79' Snadny) A., Kłus (88' Karwan), Szeliga - Krzywicki, Dudzic (57' Pawlusiński).
Rezerwowi: Olszewski, Tupalski, Baliga, Moskała.

Sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom)

Widzów: 7.000 (w tym około 300 kibiców Cracovii)

Relacja moja

Zaczyna sie mecz kibice Cracovii zaczynąją śpiewać odrazu anty Ruch i zaczyna się lekkie obrażani. W 1 połowie czasami było słychac fanów Cracovii w 2 połowie po golu dla Ruchu nie było wogóle słychac Cracovii chodzby umarlii hehe

Z Katowic przyjerdzaja 2 zbiórki FC wschód ok 700 głów i FC Zachód ok 500 osób w tym nas 12 z Witosa hehe

Miszczu_KSC

Posty: 3050

PostWysłany: Sob 9:25, 13 Wrz 2008 Temat postu:

A czemu mieliście taki słąby doping jak na tą liczbę?

witosa1920

Posty: 476

PostWysłany: Sob 10:18, 13 Wrz 2008 Temat postu:

Czemu słaby doping w 1 połowie był średni doping a w 2 już lepszy. Może nie był super ale doping był na normalnym poziomie:) Very Happy Very Happy

Hej Ks Ruch Hej KS Ruch to nasz najwspanialszy klub lalalalala

KOlejna wygrana brawo panowie teraz wygrana z Polonią i Jagą.

Cieszy liczba osób na zbiórce w Katowicach.

Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Szopek dnia Sob 11:54, 13 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / MŚ 2010 / Ruch Chorzów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)