Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Galerie  :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj  :: Rejestracja

Ekstraklasa: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (28.02.09) WDŚ

Posty: 543

Ostrzeżeń: 1/2
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 14:53, 07 Mar 2009 Temat postu:

Wiemy już, jakie konsekwencje spotkały władze Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze za zachowanie swoich kibiców podczas Wielkich Derbów Śląska. Komisja Ligi za odpalenie i rzucanie rac wymierzyła klubom kolejno 50 tysięcy i 15 tysięcy złotych kary (dodatkowo "Niebiescy" rozegrają jeden mecz bez udziału publiczności za awanturę z ochroną - przyp. red.). Orzeczona kara jest rekordowa, ale nie wzięło się to z przypadku. Tego dnia na trybunach zostało odpalonych grubo ponad tysiąc rac, a dodatkowo mnóstwo stroboskopów czy ogni wrocławskich. Dość powiedzieć, że pokazy pirotechniczne zdeterminowały widowisko, choć wiele mówiło się także o tym, co działo się w przerwie meczu.

W tym roku na Stadionie Śląskim nie było kompletu widzów, ale liczba sprzedanych biletów i tak była imponująca. W kotle czarownic zjawiło się 40.000 widzów, w tym 8.000 sympatyków z Zabrza. Drobne prześwity były na sektorach, gdzie obowiązywały droższe ceny biletów, ale za to ścisk panował na łuku, czyli tam gdzie był usytuowany młyn.

Do Chorzowa zawitali zaprzyjaźnieni kibice Atletico Madryt, Elany Toruń, Apatora, Widzewa Łódź czy Igloopolu Dębica. Największe wrażenie zrobili sympatycy RTS-u, których na WDŚ zjawiło się około 1800 osób!

Przed meczem rozdawane były niebieskie peleryny. Pomysł był trafny, bo dzięki temu na sektorach zajmowanych przez naszych sympatyków dominowały jedyne, słuszne barwy. A trzeba dodać, że dawało to efekt piorunujący!

Przy wejściu piłkarzy na boisku w naszych sektorach zostały podniesione niebieskie i białe kartony, które ufundował główny sponsor meczu Warka. Co ciekawe, kartoniada była przygotowana również na sektorach gości, ale ci postanowili z tego "prezentu" nie skorzystać.

Kibice z Zabrza na początek meczu unieśli transparent z napisem "Niebieskie som jak kreple w tusty czwortek, roz do roku jest ich w ciul". W pierwszej połowie zaprezentowali również swoją główną oprawę, związaną z 10-leciem powstania Torcidy. Na trybunach pojawiła się wówczas sektorówka symbolizująca zdjęcie – składak z czterema motywami (wyjazdu na mecz, walki, racowiska i grupy kibiców), a do tego został podniesiony transparent "10 lat za nami a my ciągle wariatami".

W naszych szeregach najważniejsza oprawa była zaplanowana na drugą połowę. Nim jednak ona nastąpiła, na stadionie działy się inne "atrakcje". W przerwie gry na boisku doszło do awantury z ochroną. W niepotrzebnej walce z białymi kaskami niektórzy postanowili wykorzystać elementy nagłośnienia. W wyniku zamieszek, zatrzymano 11 kibiców, 6 ochroniarzy zostało rannych , a decyzją Komisji Ligi najbliższe spotkanie z Odrą Wodzisław Śląski zostanie rozegrane przy pustych trybunach. Przez wydarzenia z przerwy nie zaprezentowano choreografii przygotowanej przez FC Ruda Śląska. Zostanie pokazana na innym meczu.

Po przerwie na młynie pojawiła się wielka sektorówka z napisem "Niebieska Ferajna", a po jej bokach na całym łuku odpalono ponad 600 rac. Efekt był świetny!

W kolejnej prezentacji ultras na naszych sektorach odpalono kilkaset rac oraz stroboskopów. Samą pirotechnikę na sam koniec meczu zaprezentowali również kibice Górnika.

Na trybunach nie sposób było wyczuć rywalizacji Fan Clubów Ruchu i Górnika z Rudy Śląskiej. Najpierw u nas został wywieszony transparent "TRSL – Tylko Ruch Się Liczy" ,a następnie na sektorach gości podniesiono płótno o treści "Niebieskie To Może Być Niebo A Nie Ruda Śląska". Kolejny transparent to z naszej strony "Mieliście Do Wyboru Bitwę Lub Hańbę - Wybraliście Hańbę", natomiast goście zaprezentowali tekst "26.02.2009.-Bykowina My Się Boimy? Ha Ha :]"

W drugiej połowie fani Górnika zaprezentowali także oprawę , w której zostały na transparentach wypisane dzielnice Rudy Śląskiej, do tego pojawiła się okolicznościowa sektorówka oraz transparent "W jedności siła". Całość została uzupełniona pirotechniką.

W kwestii dopingu trzeba oddać to, że po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej części – za sprawą wyniku oraz zepsutego nagłośnienia w naszych sektorach – lepiej prezentowali się goście. Pod koniec meczu część z nich ściągnęła koszulki. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 1:0.

źródło: Niebiescy.pl