Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 23:25, 19 Sie 2008 Temat postu:

Stawiam na Ruch po ciezkim boju 1:0 bramka Zajaca:D

PostWysłany: Śro 0:30, 20 Sie 2008 Temat postu:

Nagle wszyscy zaczęli kochać tego Zająca a przecież w meczu z Górnikiem w Zabrzu był on jednym z gorszych na boisku. To prawda że jest szybki sam Tyson Gay by się takiego wyniku na setkę nie powstydził ale bez przesady że jest on tak za***isty. W tym spotkaniu wystąpi Scherfchen więc druga liga będzie należała do Ruchu. Pytanie do kibiców Ruchu. Ilu spodziewacie się swoich na tym meczu?

Szopek
Piłkarz B-klasy

Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 56

Skąd: Niebieskie Katowice

PostWysłany: Śro 6:36, 20 Sie 2008 Temat postu:

Jak by u nas nie było tych Chujowy*h identyfikatorów to na Lechii już by był cały stadion.
Ale i tak na meczu z Polonią liczę na cały stadion 10tyś naszych + 1,5tyś z Polonii.

Ruch wygro 1-0 z Polonią ciężko się gro;]

witosa1920
Reprezentant Polski

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 476

PostWysłany: Pią 22:25, 22 Sie 2008 Temat postu:

Piłkarzom z Bytomia nie udało się poprawić niekorzystnego bilansu gier na Cichej. Po emocjonującym widowisku trzy punkty w derbach padły łupem gospodarzy.

Hubert Jaromin już po kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia meczu przetestował płaskim strzałem z dystansu Krzysztofa Pilarza, ale ten zdał egzamin wyłapując piłkę. Chwilę później w świetnej sytuacji znalazł się Marcin Zając, ale w porę ubiegł go Michal Peskovic. To wyraźnie rozochociło gospodarzy i zachęciło do kolejnych ataków. Kapitalne podanie od Michała Pulkowskiego z głębi pola otrzymał Zając, w swoim stylu zostawił obrońców za plecami, lecz po raz kolejny popisał się nieskutecznością, uderzając obok słupka.

Ta "setka" musiała się już zemścić… W 13 minucie precyzyjne dośrodkowanie na jedenasty metr wykorzystał Jakub Zabłocki. Do niedawna rezerwowy snajper bytomian ośmieszył obrońców Ruchu i uderzył mocno obok bezradnego Krzysztofa Pilarza.

Czas mijał, a Ruch - choć posiadał inicjatywę w środku pola i więcej operował piłką - nie potrafił stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Z kolei ich rywale "zza miedzy" groźnie kontrowali. Fatalnie na prawej stronie defensywy "Niebieskich" sprawował się Krzysztof Nykiel, który sam stwarzał zagrożenie we własnym polu karnym… Ale później niemal odkupił swoje winy, strzelając w pięknym stylu w okno bramki rywala. Kibice oczyma wyobraźni widzieli futbolówkę w siatce, ale na posterunku był Pesković. Golkiper Polonii jednak nie uchronił swych kolegów od straty bramki. Kwadrans przed gwizdkiem na przerwę "Kicaj" zmarnował kolejną sytuację jeden na jeden, ale wywalczył rzut rożny. Po centrze ze stałego fragmentu gry Maciej Scherfchen niemal leżąc kopnął piłkę wzdłuż linii bramkowej, a tam czyhał na nią Marcin Sobczak i dopełnił formalności. Po wyrównaniu uradowany strzelec gola podbiegł do ławki rezerwowych, gdzie symbolicznego czyszczenia butów dokonał Pavol Balaz. - Byliśmy co do tego umówieni, taka była umowa, że jeżeli zdobędę bramkę to Pavol wyczyści mi buty - mówił po derbach uradowany "Bizon". - Czy było to krępujące? Nie, jesteśmy w jednym zespole, kolegujemy się, więc nie było z tym czyszczeniem problemu - dodał z uśmiechem.

Na drugą połowę gracze Ruchu wyszli bardziej skoncentrowani i od momentu wznowienia gry przeważali. Marcin Zając "wkręcał"obrońców przeciwnika i raz obsłużył idealnym podaniem Marcina Nowackiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza Polonii.

Po 62 minutach na tablicy wyników nadal widniał remis 1:1, a sędzia Paweł Gil zmuszony był przerwać spotkanie. Powód? Dym z rac odpalonych podczas prezentacji transparentu kibiców Ruchu ograniczył widoczność na boisku. Kilka chwil oddechu dla zawodników wiele nie zmieniło. Piłkarze Ruchu nadal atakowali, ale nic z tego nie wynikało. Niewiele brakowało, aby na prowadzenie swoją ekipę wyprowadził Grzegorz Podstawek, który trafił w słupek.

W końcu jednak przewaga Ruchu przyniosła owoce. Na nieco ponad 10 minut przed końcem spotkania Balaz (moment wcześniej pojawił się na placu gry) świetnie dośrodkował w "szesnastkę" Polonii, a mający najwyraźniej "dzień konia" Sobczak pokonał Peskovicia po raz wtóry. - Trzeba przyznać, że zagrał mi świetną piłkę, nie pozostało mi nic innego, jak dostawić głowę i strzelić gola.

Mało brakowało, a radość chorzowskich fanów zmąciłby Marek Bażik. Słowak jednak zmarnował w 84 minucie sytuację sam na sam z Pilarzem. Mógł być remis, ale równie dobrze jeszcze jednego gola mogli zdobyć chorzowianie. W ostatniej minucie w spojenie słupka z poprzeczką trafił Krzysztof Nykiel. Ostatecznie Ruch wygrał 2:1 i został - przynajmniej do soboty - wiceliderem ligowej tabeli.

Ruch Chorzów 2:1 (1:1) Polonia Bytom

Bramki: Sobczak 32', 78' - Zabłocki 13'

Żółte kartki: Klepczyński, Jaromin

Składy:

Ruch: Pilarz - Nykiel, Baran, Grodzicki, Brzyski - Zając, Scherfchen, Pulkowski (64' Grzyb), Straka, Nowacki (63' Balaz) - Sobczak (89' Adamski).

Rezerwowi: Mioduszewski, Ćwielong, Fabusz, Jakubowski.

Polonia: Peskovic - Klepczyński, Owczarek, Dziółka, Sokolenko (60' Wolański), Jaromin (79' Robaszek), Bazik, Przybylski, Komorowski, Podstawek, Zabłocki (27' Zieliński).

Rezerwowi: Kiełpin, Basta, Broniewicz, Trzeciak.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 9.000 (w tym ok. 1200 kibiców Polonii)

PostWysłany: Pią 23:18, 22 Sie 2008 Temat postu:

Mysle ze za pare lat moze dojsc do zgody miedzy Ruchem a Polonia Bytom bylo by ciekawie:) co do meczu to Polonia nadal nie ma szczescia mysle ze w nastepnych meczach zacznie wygrywac

Teraz krutka moja relacja

Przed pierwszym gwizdkiem meczu cały stadion śpiewa piosenki anty GKS i Górnik wiadomo dołancza się do nas Polonia wychodzą piłkarze zero gwizdów na trybunach z jednej czy drugiej strony tylko brawa do 13 minuty doping Ruchu bardzo słabnie po strzeleniu gola dla Polonii. W 32 minucie gol dla Ruchu wrzawa na tryunach i znów mocny doping który utrzymuje się do końca meczu. Po strzeleniu 1 gola wszyscy chopcy na młynie ściągają koszulki.

W 2 połowie są oprawy Polonii i Ruchu zobaczycie je na filmikach. W 2 połowie znów dołanczamy się do Polonii do piosenek zawsze i wszędzie Policja jeban* będzie anty PZPN i znów anty GKS i Górnik najlepiej wychodziła piosenka Gieksa górnik dwa ped*ły. W 2 połowie było troche gwizdów kibiców Ruchu jak Polonia wykonywała rogi.

Bardzo fajny mecz jak dlamnie lepszy niż deRby z Górnikiem chodzi mi o kibicowanie bo Górnik cały czas musiał coś anty wciepywać.

Ostatnio zmieniony przez witosa1920 dnia Sob 10:41, 23 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz