PostWysłany: Pon 21:38, 22 Mar 2010 Temat postu:

Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 223

Ostrzeżeń: 1/2

PostWysłany: Nie 19:41, 18 Kwi 2010 Temat postu:

Lazio Rzym przegrało 1:2 (1:0) z AS Romą w derbach Wiecznego Miasta w 34. kolejce włoskiej Serie A. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Claudio Ranieriego awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze meczu na Stadio Olimpico. W 13. minucie do bramki Romy trafił Tomasso Rocchi. Tuż po przerwie Lazio mogło prowadzić 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sergio Floccari.

Osiem minut później do wyrównania doprowadził Mirko Vucinic, który skutecznie egzekwował rzut karny. Ten sam zawodnik w 63. minucie ustalił wynik na 2:1. Vucinic uderzył potężnie z rzutu wolnego sprzed pola karnego w środek bramki. Błąd popełnili stojący w murze zawodnicy Lazio, którzy wyskoczyli z muru odsłaniając bramkę przed napastnikiem Romy.To szóste z rzędu zwycięstwo zmierzającej po mistrzowski tytuł Romy w Serie A.

pietras1991

Posty: 223

PostWysłany: Nie 11:55, 23 Maj 2010 Temat postu:

Włoska prasa szaleje. Dziennikarze z Italii z uwielbieniem piszą o Interze, Jose Mourinho i Argentyńczyku Diego Milito. Wszystko dlatego, że Nerazzurri wygrali w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

"Historyczny triplet! Czegoś takiego nie osiągnęła jeszcze żadna włoska drużyna. Grande (wielki - przyp. red.) Inter. Milito rozstrzelał Bayern. Niewiarygodny Argentyńczyk podarował Interowi europejski tron. Milito był galaktyczny - najlepszy na boisku. Słowa już nie wystarczają, by go opisać" - czytamy w "La Gazzetta dello Sport", która na okładce dała tytuł "Tylko Inter".

"Inter w ekstazie. Fenomen Milito. Diego królem Bernabeu" - to z kolei cytat z "Tuttosport".

"Corierre dello Sport" donosi: "Po 45 latach Inter znowu mistrzem Europy. Niewiarygodny dublet Milito zniszczył Bayern".

"Wielki Inter odrodzony. Mou zwycięża i żegna się" - to już "Corriere della Sera".

"Inter po 45 latach znów najlepszy w Europie. Mourinho we łzach" czytamy w "L'Unita

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Ligi zagraniczne / Włochy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)