Pomógł: 5 razy
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 13:04, 24 Lut 2008 Temat postu:

tak jak przypuszczałem 1;0 Wink dla Zagłebia. GKS nie ma szczescia co do gry z Zagłebim Very Happy

Ostatnio zmieniony przez WSAD dnia Nie 13:05, 24 Lut 2008, w całości zmieniany 2 razy
Komar88l

Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 12004

Pomógł: 26 razy

PostWysłany: Pon 9:06, 25 Lut 2008 Temat postu:

Lubinianie zaczęli od bardzo odważnych ataków. Miażdżąca przewaga została udokumentowana już w 9. minucie gry, kiedy to Lacić świetnie, prostopadle podał do wychodzącego ze skrzydła Kolendowicza, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z debiutującym w barwach PGE GKS, Kiślem i szansy tej nie zmarnował. Po zdobyciu gola Zagłębie zwolniło tempo, natomiast większą ochotę do gry wykazywali goście. Na nic się jednak zdały rajdy bardzo aktywnego tego dnia Wróbla czy dobra postawa Nowaka. Minuty mijały, a wynik się nie zmieniał.

Bełchatowianie momentami próbowali grać kombinacyjnie, ale brakowało dokładności w podaniach. Tymczasem gospodarze co kilka minut stwarzali sobie kolejne dogodne sytuacje, ale albo Kolendowicz minimalnie mijał się z piłką albo Jackiewicz strzelił nad poprzeczką.

Podopieczni Oresta Lenczyka jedną z lepszych okazji na wyrównanie mieli krótko po zmianie stron boiska. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Garguła, piłka trafiła do Dziedzica, który kopnął ją jak tylko mógł w tej sytuacji najlepiej, ale czujnie futbolówkę sparował Ptak. Dobijać próbował jeszcze Jarzębowski, który wyrósł między obrońcami Zagłębia w polu karnym jak spod ziemi, ale jego strzał został również zablokowany. Chwilę później prawdziwym piłkarskim kunsztem popisał się Wróbel, który zupełnie nie atakowany przez przeciwników przyjął sobie piłkę na 15. metrze i świetnie uderzył z przewrotki, ale i tym razem lepszy okazał się Ptak. Lubiński bramkarz wyciągnął się jak tylko mógł i wybił futbolówkę poza linię końcową.

Wraz z upływem czasu w poczynaniach obu zespołu było widać już duże zmęczenie, a gra się bardziej zaostrzyła i sędzia zaczął sięgać do kieszeni. Skończyło się jednak na kartkach dla Jackiewicza i Pawłowskiego, a samo spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla jeszcze aktualnych mistrzów Polski.

Najlepszy piłkarz KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak.
Najlepszy piłkarz PGE GKS Bełchatów: Tomasz Wróbel
Najlepszy piłkarz meczu: Tomasz Wróbel.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Zagłębie Lubin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)