Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Galerie  :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj  :: Rejestracja

Piłkarz C-klasy

Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 28

Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto 20:49, 01 Lip 2008 Temat postu: Przygotowania do nowego sezonu.

Zatem tak:

W rozegranym w Wiśle sparingu Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Zagłębiem Lubin 2:2. Mecz składał się z trzech 30-minutowych tercji. Lubinianie już w 1. minucie objęli prowadzenie, a w 20. minucie podwyższyli na 2:0. Oba gole dla naszego zespołu zdobyli testowani zawodnicy - w 43. minucie do siatki trafił Krzysztof Myśliwy z Naprzodu Jędrzejów, a w 84. minucie z rzutu karnego bramkarza rywali pokonał Dawid Bartos z Hetmana Zamość. Przez 60 minut w bramce Zagłębia stał 19-letni Maciej Gostomski z Legii Warszawa.

W sparingu rozegranym na Stadionie Ludowym Zagłębie wygrało z Naprzodem Jędrzejów 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 43. minucie Daniel Niedzielski. Oprócz Niedzielskiego zagrało jeszcze trzech zawodników, którzy w rundzie wiosennej występowali w Zagłębiu: Dawid Ryndak, Michał Materla i Tomasz Mazur. Skład uzupełniło wielu testowanych zawodników.

Dwóch zawodników wzmocni Zagłębie w nowym sezonie. 19-letni bramkarz Legii Warszawa Maciej Gostomski (195 cm/90 kg) został wypożyczony na rok. Gostomski jest wychowankiem Cartusii Kartuzy. Do Legii trafił wiosną 2006, ale jeszcze nie miał okazji zadebiutować w I lidze. Także na rok związał się z naszym klubem 29-letni pomocnik Dawid Bartos (180 cm/72 kg) ostatnio występujący w III-ligowym Hetmanie Zamość. Bartos jest wychowankiem Ruchu Chorzów. W I lidze rozegrał 49 spotkań (21 w Ruchu Chorzów i 28 w Górniku Zabrze) i zdobył 3 bramki (1 w Ruchu i 2 w Górniku).

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2008/2009 w barwach Zagłębia zobaczymy ponownie 34-letniego Jacka Berensztajna. Ten pomocnik, który występował w Zagłębiu w sezonie 2006/2007 i jesienią 2007, w naszym klubie pełnić ma funkcję nie tylko zawodnika, ale ma być także odpowiedzialny za scouting. Berensztajn rozegrał w Zagłębiu 52 spotkania (31 w II lidze, 15 w I lidze, 2 w PP, oraz 4 w PE) i zdobył 7 bramek (6 w II lidze i 1 w I lidze)

W niedzielę 6 lipca Zagłębie wyjedzie na obóz przygotowawczy do Dzierżoniowa. Podczas obozu odbędą się trzy mecze kontrolne w których Zagłębie zmierzy się z :
- 8 lipca (wtorek) - MKS Kluczbork (II liga)
- 10 lipca (czwartek) - Górnik Polkowice (III liga)
- 12 lipca (sobota) - Piast Gliwice (Ekstraklasa)
Powrót z obozu zaplanowano na sobotę bezpośrednio po sparingu z Piastem Gliwice.

Ostatnio zmieniony przez Rz3zNiK dnia Wto 20:49, 01 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Zagłębie Sosnowiec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)