PostWysłany: Nie 22:13, 04 Maj 2008 Temat postu:

No pięknie! Takiego młyna to się i w ekstraklasie nikt nie powstydziłby, oprawy tez ładne. Brawo Zawisza!

Posty: 1788

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon 8:29, 05 Maj 2008 Temat postu:

Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Arkadiusz Kozłowski (11 minuta).

Już godzinę przed meczem kibice Zawiszy oflagowali cały płot na stadionie Chemika i od razu stało się dla wszystkich jasne, że tego dnia wsparcie całej publiczności na stadionie będzie miał jedynie zespół Niebiesko-Czarnych. Od pierwszych minut spotkania Zawiszanie ruszyli do ataku, jednak nie potrafili wypracować sobie dobrych sytuacji. W 11 minucie Arkadiusz Kozłowski znalazł się w polu karnym w najodpowiedniejszym miejscu i zdobył gola. Szał ogarnął 4 tysięczną publiczność. Kibice prowadząc głośny doping oczekiwali kolejnych goli Zawiszy, tak się jednak nie stało. Do sytuacji bramkowych zaczęli dochodzić również Chemicy, którzy nawet zdobyli gola, jednak nie uznanego, ponieważ padł ze spalonego. Zawiszanie mieli również bardzo dobrą okazję do podwyższenia, jednak Dah z bliska strzelił nad poprzeczką. Trzeba przyznać, że kibice stanęli na wysokości zadania i przygotowali na derby kilka ładnych opraw z wykorzystaniem flag, sektorówek i dużej liczby pirotechniki. Do tego dochodził głośny doping. Najstarsi kibice wspominali kiedy to ostatni raz "młyn" Zawiszy był tak liczny, jak na tym meczu. Piłkarze Zawiszy w drugiej połowie nie potrafili podwyższyć wyniku. Dah w paru sytuacjach w polu karnym nie potrafił zapanować nad piłką. Babiarz, który zmienił Daha nie wniósł nic do gry, przegrywając każde starcie z obrońcami Chemika. Widząc nieporadność napastników i pomocników coraz śmielej do ataku włączał się "profesor" Tomczak, który był chyba najlepszy na boisku. Wywiązywał się idealnie ze swoich zadań w obronie, a i w ataku robił wiele. Z drugiej połowy należy wspomnieć sytuację Ettingera, który w lepszej nawet sytuacji jak Dah strzelił podobnie zbyt mocno i zbyt wysoko. Chemik pod koniec spotkania stworzył kilka groźnych sytuacji i gdy sędzia gwizdnął ostatni raz wielu kibiców odetchnęło z ulgą i rozpoczęło się świętowanie derbowego zwycięstwa. Piłkarze i cały sztab szkoleniowy, z trenerem Tworkiem na czele, śpiewali razem z kibicami chwalące Zawiszę pieśni. Na koniec kibice odśpiewali "mamy lidera, Zawiszo mamy lidera" i w świetnych humorach udali się na świętowanie wyniku, które trwało do późnych godzin nocnych...

W jednozdaniowym podsumowaniu bydgoskich derbów można napisać, że kibice Zawiszy po raz kolejny udowodnili, że są kilka lig wyżej, nadszedł czas, aby to samo pokazali piłkarze.

Zawisza: Kowalski - Suchecki, Łukaszewski, Tomczak, M. Kozłowski - Maziarz, Brzeziński (85' Ettinger), Sobolewski, A. Kozłowski (69' Szczepan) - Dah (60' Babiarz), Bajera (89' Cielasiński

Reszta zdjec.

Ps. wiem ze był nagrywany film z oprawy przez cały mecz wiec jakbedzie on gotowy to go wstawie.

Ostatnio zmieniony przez WSAD dnia Pon 10:47, 05 Maj 2008, w całości zmieniany 3 razy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Zawisza Bydgoszcz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)