1 liga:Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec (15.03.08)

będzie remis
14%
 14%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 7

PostWysłany: Śro 8:26, 12 Mar 2008 Temat postu: 1 liga:Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec (15.03.08)

Jaga gra ostatnio dosłownie fatalnie... Teoretycznie jest jedną z najsłabszych drużyn w lidze po tych 3. kolejkach. Zdegradowany klub z Sosnowca ostatnio pokonał nawet Legię, ale miał przy tym jednak na tyle dużo szczęścia, że ośmielę postawić jednak na zwycięstwo gospodarzy. 1:0 po słabym meczu.

PostWysłany: Śro 9:14, 12 Mar 2008 Temat postu:

Jagiellonia gra fatalnie, ale z kim ma wygrać jak nie z Sosnowcem? Niby Zagłębie wygrało z Legią, ale nie sądze by ta drużyna potrafiła wygrać 2 mecze z rzędu.

Wojtas1922

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 1655

PostWysłany: Śro 10:56, 12 Mar 2008 Temat postu:

a Ja myślę że Zagłębie sprawi niespodziankę i wygra 0:1... Jaga gra ostatnio fatalnie

PostWysłany: Śro 11:24, 12 Mar 2008 Temat postu:

Jaga może i gra fatalnie ale Zagłębie też nie gra najlepiej. Wprawdzie te punkty jakoś zbiera ale gra słabo. Myślę że Jagiellonia powinna poradzić sobie z Zagłębiem, które notabene jest mocne tylko u siebie.

Rz3zNiK
Piłkarz C-klasy

Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 28

Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 7:27, 13 Mar 2008 Temat postu:

Jaga nie wygrała jeszcze nic w tej rundzie, więc pokusiłbym się o zwycięstwo dla Zagłębia, bo przecież z kim jak nie z Jagą czy ŁKS'em mamy wygrać? Myślę że jeśli w pierwszym składzie wyjdzie duet Małęcki i Olszar i to właśnie Jaga głównie będzie się bronić.

Ostatnio zmieniony przez Rz3zNiK dnia Czw 7:28, 13 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Nie 13:47, 16 Mar 2008 Temat postu:

Pierwsze minuty meczu to typowe badanie przeciwnika przez obydwie drużyny. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili sosnowiczanie. Już w 6. minucie goście powinni objąć prowadzenie, ale Patryk Małecki nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji.

W 17. minucie Dariusz Jarecki zgrał piłkę głową do Jacka Markiewicza, a ten posłał futbolówkę do siatki. Bramka nie została jednak uznana, ponieważ kapitan Jagiellonii znajdował się na pozycji spalonej. Jaga posiadała inicjatywę i w końcu dopięła swego. Po podaniu Mariusza Dzienisa strzałem z ponad dwudziestu metrów Aleksander Kwiek pokonał Adama Bensza.

Wydawało się, że gospodarze na przerwę zejdą z jednobramkowym prowadzeniem. Nic z tych rzeczy. Cztery minuty później był już remis. Zagłębie przeprowadziło ładną akcję, którą skutecznie wykończył Marcin Komorowski. W 43. minucie wszyscy kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Białymstoku widzieli już piłkę w bramce Bensza, lecz ta po uderzeniu Remigiusza Sobocińskiego zatrzymała się na słupku.

Cztery minuty po wznowieniu drugiej połowy Jagiellonia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Podopieczni Artura Płatka przeprowadzili podręcznikową kontrę. Z prawego skrzydła dośrodkował Dzienis, a Sobociński strzałem w krótki róg wpakował piłkę do siatki.

Po stracie gola Zagłębie zmuszone było się odkryć, przez co narażało się na groźne kontry gospodarzy. Jagiellonia cofnęła się i spokojnie czekała na swoje okazje. W 77. minucie fatalny błąd popełnił Bensz, który skiksował i piłka trafiła na głowę Vuka Sotirovicia. W ostatniej chwili golkiper Zagłębia naprawił swój błąd i złapał piłkę już na linii bramkowej.

Goście mieli także swoje sytuacje. W 82. minucie strzał z rzutu wolnego Sławomira Pacha trafił w poprzeczkę. Już w doliczonym czasie gry Jaga powinna postawić "kropkę nad i". Dzienis po raz kolejny obsłużył znakomitym podaniem swoich partnerów, ale Sotirović fatalnie przestrzelił z pięciu metrów.

Jagiellonia wygrała zasłużenie i zrównała się liczbą punktów z siódmym w tabeli Górnikiem Zabrze. Zagłębie Sosnowiec po tej porażce praktycznie jest już w trzeciej lidze. Sosnowiczanie przegrali w tym sezonie wszystkie jedenaście spotkań wyjazdowych.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1)
1:0 - Kwiek 38'
1:1 - Komorowski 42'
2:1 - Sobociński 49'

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Łatka, Nawotczyński (76' Marczak), Kałużny, Wasiluk, Dzienis, Markiewicz, Falkowski, Jarecki, Kwiek (64' Sotirović), Sobociński (89' Sokołowski).

Zagłębie Sosnowiec: Bensz - Łuczywek, Ciesielski, Marek, Komorowski, Skrzypek (60' Chwalibogowski), Szatan (71' Olszar), Pach, Bednar, Folc (65' Bałecki), Małecki.

Żółte kartki: Wasiluk, Łatka (Jagiellonia) oraz Szatan, Ciesielski, Folc, Bednar, Komorowski, Bałecki (Zagłębie).

Sędzia: Adam Kajzer (Rzeszów).