cola_11111

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 4897

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Śro 16:55, 27 Lut 2008 Temat postu: 1.liga: Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec (29.02.2008)

Pojedynek dwóch drużyn walczących o utrzymanie (w przypadku Zagłębia w II lidze). Polonia w Krakowie zdobyła cenny punkt i jest coraz bliżej utrzymania. Ja liczę że Zagłębie mimo że jest niemal pewne spadku do III ligi zagra jak najlepiej sprawi pewną niespodziankę. Stawiam na remis przy przewadze Zagłębia.

Ostatnio zmieniony przez cola_11111 dnia Śro 16:55, 27 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
Maxi King

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 995

Pomógł: 7 razy
Skąd: Płock

PostWysłany: Czw 8:26, 28 Lut 2008 Temat postu:

Stawiam na Polonię Bytom dla mnie jest lepszym zespołem gra u siebie jest wyżej w lidzę wygra 2:0

PostWysłany: Czw 10:35, 28 Lut 2008 Temat postu:

Goście są wg mnie jeszcze słabszą drużyną niż sprzed kilku miesięcy, mającą co raz to mniejsze szanse na tą tylko drugą ligę, a mecze wyjazdowe przegrali do tej pory wszystkie! Tak więc myślę, że zdeterminowana Polonia wygra. 1:0.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Pią 22:24, 29 Lut 2008 Temat postu:

29 lutego 2008, 20:00 - Bytom
Polonia Bytom 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Jacek Trzeciak 6

Polonia: 87. Seweryn Kiełpin - 14. Paweł Wojciechowski, 3. Pavol Staňo, 5. Tomasz Owczarek, 4. Wałerij Sokołenko - 6. Jacek Trzeciak (61, 25. Michał Zieliński), 24. Rafał Grzyb, 20. Mariusz Przybylski, 19. Marek Bažík (88, 22. Jakub Dziółka), 7. Janusz Wolański - 10. Grzegorz Podstawek (77, 21. Hubert Robaszek).

Zagłębie: 12. Adam Bensz - 9. Tomasz Łuczywek, 19. Adrian Marek (80, 13. Marcin Folc), 17. Dženan Hošić, 22. Marcin Komorowski - 21. Vladimír Bednár (64, 7. Dawid Skrzypek), 5. Rafał Berliński, 18. Sławomir Pach, 14. Bartłomiej Chwalibogowski (46, 11. Paweł Cygnar) - 23. Sebastian Olszar, 30. Patryk Małecki.

żółte kartki: Przybylski, Wojciechowski, Owczarek - Małecki, Łuczywek.

sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).
widzów: 6000.

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Sob 8:55, 01 Mar 2008 Temat postu:

Ważne 3 punkty Polonii w walce o utrzymanie widać że trener Probierz poukładał drużynę w której niema gwiazd...

PostWysłany: Sob 9:18, 01 Mar 2008 Temat postu:

Pierwsza akcja należała do Zagłębia. Doskonałą sytuację miał Sebastian Olszar, ale jego płaski strzał minął bramkę Polonii. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i przede wszystkim celna. Prawą stroną popędził Valeri Sokolenko, dośrodkował w pole karne, a tam czekał już Jacek Trzeciak, który strzałem głową w długi róg nie dał szans sosnowieckiemu bramkarzowi.

Szybko stracona bramka zmusiła sosnowiczan do gry atakiem pozycyjnym, a to im zupełnie nie wychodziło. Długimi minutami obrońcy Zagłębia podawali piłkę do siebie, a próby przejścia linii środkowej kończyły się natychmiastową stratą. Przechwyty owocowały niebezpiecznymi kontrami Polonii, inicjowanymi najczęściej przez błyskotliwie grającego Marka Bazika. Zagłębie miało swoje szanse głównie po stałych fragmentach gry, jednak próby strzałów z rzutów wolnych były niecelne.

W drugiej połowie obraz boiskowych wydarzeń powoli zaczął ulegać zmianie. Sosnowiczanie zastosowali pressing, z którym gospodarze nie za bardzo potrafili sobie poradzić. Przewaga Zagłębia rosła z minuty na minutę, jednak nie przynosiła ona efektów w postaci sytuacji bramkowych. Nieliczne strzały, takie jak ten Patryka Małeckiego z 63 minuty mijały słupek bramki bytomian w bezpiecznej odległości. Znamienne jest to, że pierwsze celne uderzenie sosnowiczanie oddali dopiero na siedem minut przed końcem meczu. Po strzale Olszara piłka toczyła się po murawie w takim tempie, że Seweryn Kiełpin nie miał żadnych problemów z jej złapaniem.

Goście dążąc do remisu odsłaniali się coraz bardziej, a to było wodą na młyn dla bytomian, szczególnie wprowadzonego w końcówce spotkania Michała Zielińskiego. Młody, niezwykle szybki zawodnik miał dwie doskonałe sytuacje do powiększenia rozmiarów wygranej Polonii. W doliczonym czasie gry najpierw strzelił jednak tuż obok słupka, a chwilę później przegrał pojedynek oko w oko z Adamem Benszem. Wyśmienitej okazji nie wykorzystał również Bazik, który otrzymał doskonałe podanie od… sosnowieckiego obrońcy Tomasza Łuczywka.

Polonia odniosła zasłużone zwycięstwo, ma już na koncie 18 punktów i realną szansę na utrzymanie się w Orange Ekstraklasie. Sytuacja Zagłębia robi się powoli beznadziejna. Z taką grą sosnowiczanie wydają się pewnymi kandydatami do spadku.

Najlepszy piłkarz Polonii: Marek Bazik.
Najlepszy piłkarz Zagłębia:Adam Bensz.

Zawodnik meczu: Marek Bazik.

PostWysłany: Sob 10:05, 01 Mar 2008 Temat postu:

No i bardzo ładny wynik. Jak chcą to potrafią. Był to pierwszy od 20 lat mecz na Olimnpijskiej w Bytomiu (w 1. lidze).