Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3728

Pomógł: 19 razy
Skąd: się wziął Łysy?

PostWysłany: Sob 21:20, 19 Wrz 2009 Temat postu: Relacje i komentarze (17-19.09.2009)

PostWysłany: Nie 17:19, 20 Wrz 2009 Temat postu:

Po ostatnim wyjeździe do Bełchatowa wypadło nam rozegrać mecz na własnym stadionie z Cracovią. Po tragicznych doniesieniach o wypadku na KWK "Wujek – Śląsk" wiadomym było, że kibice Ruchu - wśród których mocno zakorzenione są górnicze tradycje - w sposób szczególny będą chcieli uczcić pamięć tragicznie zmarłych górników.

Grupa Ultras Niebiescy poprosiła kibiców o przyniesienie na sobotni mecz wkładów do zniczy. Z nich utworzony został krzyż na środku trybuny prostej. Wkłady pojawiły się również w sektorze 9, gdzie zawisł transparent "Wieczny Odpoczynek Racz Im Dać Panie". Na rudzkim sektorze została również rozciągnięta żałobna sektorówka przedstawiająca herb Ruchu na czarnym tle. Ponadto na znak żałoby flagi w młynie zostały wywieszone do połowy płotu. Na stadionie przed rozpoczęciem spotkania panowała atmosfera zadumy, a sposób w jaki uczczono pamięć o zmarłych górnikach, poruszył niejednego obecnego na meczu kibica. Po wejściu piłkarzy na murawę dodatkowo oddano hołd górnikom minutą ciszy, zaś zawodnicy Ruchu mecz rozegrali w czarnych opaskach na ramieniu.

Na meczu pojawiło się 8500 kibiców, w tym około 450 kibiców gości. Przez pierwszy kwadrans postanowiliśmy nie dopingować i w taki sposób dodatkowo uczcić pamięć o zmarłych górnikach. 15 minut milczenia próbowali wykorzystać fani Cracovii, którzy jednak przez ten czas woleli prowokować swoimi przyśpiewkami, niż dopingować swoich piłkarzy. Gdy w 13 minucie Ruch, po bramce Wojciecha Grzyba, wyszedł na prowadzenie stadion obiegły oznaki radości. Jednak prawdziwy doping rozpoczął się dokładnie w 15 minucie, gdy na stadionie i w okolicach rozległo się głośne "Górny Śląsk" oraz "Ruch, Ruch HKS".

Od tego momentu na trybunach chorzowskiego stadionu prowadzony był już bardzo dobry doping, a kibicom Cracovii "pozostało już tylko" stać i słuchać, gdyż nie wykazywali zbytniej aktywności wokalnej do końca meczu.

Trzeba oddać, że w końcu doping młynu i dzies10ny był równomierny, co miało swoje przełożenie na bardzo dobry doping przez cały mecz. Po kolejnych akcjach naszych piłkarzy atmosfera oraz zabawa się rozkręcała i po raz kolejny przez Cichą 6 przejechała "Niebieska ciuchcia". Widać było, że głośny doping dodał naszym zawodnikom skrzydeł, co przypieczętowała bramka na 2:0 strzelona przez Andrzeja Niedzielana.

Na płotach podczas meczu wisiały flagi: "Psycho Fans", "Ultras", "Niebiescy", "Ruda Śląska" z czarną szarfą, "Halemba", "Piekary Śląskie", "Świętochłowice", "Radlin", Kęty", "DZIES10NA", "Nakło Śląskie", "Zgierz" (Widzewa), "Mikołów & Łaziska" oraz dwie stare fany Mikołowa.

Gości w Chorzowie pojawiło się 450 osób w tym, około 150 osobowa delegacja GKSu Tychy. Cracovia wywiesza na płocie barwówkę Arki Gdynia oraz 6 swoich flag m.in. "ANTIDOG CLUB", "Cracovia" i "Duma Pokoleń". Prowadzą "doping" przez pierwsze 15 minut meczu później spoczęli na laurach, czego efektem skierowana była w ich stronę piosenka "Po co jeździcie, jak na wyjazdach siedzicie!?"

W czasie meczu dochodzi w pewnym momencie do napiętej sytuacji i Cracovia ściąga wszystkie flagi z płotów. Po naszej stronie zostają również zdjęte flagi kibiców z Mikołowa, którzy jednoznacznie odebrali reakcję gości. Tymczasem okazało się, że fani "Pasów" chcieli opuścić stadion, z powodu nie wpuszczenia kibiców z Tychów. Ostatecznie pozostali na sektorze, a ich koledzy z GKS-u pojawili się na sektorze.

Na trybunach nie zabrakło wymiany uprzejmości z kibicami przyjezdnymi. Po raz kolejny "pozdrowiony" został Grzegorz Lato piosenką "Lato! Co? Oberschlesien!"

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem piłkarzy Ruchu 2:0, co pozwoliło nam na zajęcie pozycji wicelidera. Zawodnicy po meczu podchodzą pod młyn żeby nam podziękować, przy czym nas zaskakują! Piłkarze stworzyli ... "Niebieską ciuchcię" co spotkało się z gromkimi brawami i licznymi uśmiechami na twarzach zgromadzonych kibiców. Tym samym zawodnicy pokazali, że z Ruchem nie wiąże ich tylko kawałek papierka, a coś znacznie więcej. I o to w tym wszystkim chodzi!

Byko

Posty: 3728

PostWysłany: Nie 22:51, 20 Wrz 2009 Temat postu:

Arka Gdynia - Polonia Warszawa

W Gdynii 35 osób z KSP z 2 flagami (KSP i K6 on tour)
Podczas powrotu ok. 5 fur Arki trafia 1 naszą.
Arka ma ze sobą sprzęt którym wybija szyby w naszym aucie.

Szmaciarstwo ze strony Arki niesamowite, do niedawna pili z polonistami i się pozdrawiali, a teraz ustawiają się na ich furę - porażka maksymalna.

Patryk174
Piłkarz 3 ligi

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 195

PostWysłany: Pon 20:02, 21 Wrz 2009 Temat postu:

Flota Świnoujście - Warta Poznań

Nas w młynie ok.100 , prowadzimy baardzo słaby doping jak na tyle osób , robimy oprawe składającą się z białych i niebieskich flag.Oczywiście niektórzy jak zwykle wszystko zjebali ,kiedy młynowy mówił żeby nie machać flagami , ci debile machali. Warty 15 głów z jedną flagą.
TRAGEDIA
Nie dość , że słaby doping to jeszcze nasi piłkarze zremisowali z Wartą Poznań.

Arka była bez sprzętu

Ostatnio zmieniony przez KowaLegia dnia Wto 12:22, 22 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> ...i po meczach Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)