Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 4897

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Nie 23:05, 10 Lut 2008 Temat postu:

Rafał Grzelak zdobył bramkę dla AÓ Xánthi w wygranym spotkaniu 20. kolejki greckiej Superleague Elláda z APÓ Levadiakós 4-1 (2-0). Polak na listę strzelców wpisał się w 70. minucie. Było to jego trzecie trafienie w barwach AÓ Xánthi. Polak przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

10 lutego 2008, 14:00 - Xánthi
AÓ Xánthi 4-1 APÓ Levadiakós
Stávros Tziortzópoulos 24, Tomasz Radziński 39, Rafał Grzelak 70, Sebastián Ariel Penco 88 - Anderson 59

Maxi King

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 995

Pomógł: 7 razy
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 10:14, 11 Lut 2008 Temat postu:

Jesteśmy pijani ze szczęścia, bo mamy Żurawskiego" - śpiewali kibice Larissy po zwycięstwie z AEK Ateny 1:0. Polak strzelił zwycięskiego gola i stał się ulubieńcem greckich fanów.
Grecka prasa chwali Polaka nie tylko za gola, ale także za grę. "Już w pierwszym meczu udowodnił, że jest wart pieniędzy, które na niego wydano" - pisze "Sportday".

"MAGIC Żurawski" - to tytuł z gazety "Goal".

Posrają sie nim Cool

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 19:53, 11 Lut 2008 Temat postu:

Były reprezentant Polski, Tomasz Frankowski zadebiutował w barwach Chicago Fire. Napastnik zagrał w dwóch meczach sparingowych drużyny, która przygotowuje się do rozgrywek MLS.

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 15:39, 12 Lut 2008 Temat postu:

Od pół roku nie potrafi przebić się do składu FC Porto. Jego występy w zespole mistrza Portugalii można policzyć na palcach jednej ręki. "Kaz" nie traci jednak nadziei. W niedzielę strzelił dla Porto gola w Pucharze Portugalii.
- Trafiłem do naprawdę wielkiego klubu i początkowo bardzo mnie to cieszyło. Moje ambicje są jednak dużo większe. Nigdy nie będzie satysfakcjonowało mnie siedzenie na ławce rezerwowych, choćby było to nawet w najlepszym zespole świata - powiedział Kaźmierczak na łamach "Przeglądu Sportowego".

PostWysłany: Wto 18:35, 12 Lut 2008 Temat postu:

Chłop dobrze mysli. Powinien teraz przejśc do jakiegoś słabszego portugalskiego zespołu gdzie stałby się prawdziwą gwiazdą. Poza tym jeśli nie zacznie grać może nie pojechać na ME.

PostWysłany: Śro 11:19, 13 Lut 2008 Temat postu:

Napastnik poznańskiej Warty Paweł Posmyk wyjeżdża jutro do Turku, gdzie do 17 lutego będzie przebywał na testach w trzeciej drużynie ekstraklasy fińskiej - Turun Palloseura.

Posmyk jest wychowankiem Lubuszanina Drezdenko. Następnie grał w Pogoni Świebodzin, z której w 2006 r. przyszedł do Warty Poznań. W tym sezonie wystąpił w siedemnastu meczach drugoligowych oraz zdobył 5 bramek.

szczepan

Posty: 67

PostWysłany: Śro 14:44, 13 Lut 2008 Temat postu:

niektórzy Polacy wyjeżdżają za granicę i nie robią tam kariery to poco wyjeżdżać????

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Śro 18:22, 13 Lut 2008 Temat postu:

Emmanuel Olisadebe zdobył bramkę dla APOP Kinyras w przegranym przez ten zespół 1:2 (0:1) meczu 21. kolejki cypryjskiej ekstraklasy.
Były reprezentant Polski trafił do siatki w 90. minucie, ustalając wynik spotkania. Była to piąta bramka Olisadebe w obecnych rozgrywkach.

APOP Kinyras, beniaminek ekstraklasy, zajmuje czwarte miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Śro 19:06, 13 Lut 2008 Temat postu:

Oli ostatnio o sobie przypomina Very Happy Może liczy na wyjazd na EURO 2008? Very Happy

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Czw 9:39, 14 Lut 2008 Temat postu:

Polski napastnik Herthy BSC Berlin Łukasz Piszczek przedłużył kontrakt z niemieckim klubem do czerwca 2010 roku - informuje "Sport".

W tym sezonie Bundesligi 22-letni Piszczek zagrał w 11 spotkaniach.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Czw 17:57, 14 Lut 2008 Temat postu:

Tomasz Frankowski strzelił dwa gole w wygranym 3:2 sparingu Chicago Fire z Kolubus Crew. Polak zagrał całą pierwszą połowe spotkania.
Według "Przeglądu Sportowego" przed tym meczem zanosiło się, że Frankowski nie podpisze kontraktu z Fire, bo włodarze amerykańskiego klubu oferowali najwyżej 50 - 100 tysięcy dolarów rocznie. Po sparingu z Columbus być może złożą "Frankowi" lepszą ofertę.

źródło: PilkarskieFakty.com

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Pią 11:24, 15 Lut 2008 Temat postu:

Władze Bayernu Monachium będą jednak szukać klasowego następcy dla kończącego po sezonie karierę 38-letniego Olivera Kahna. Jednym z kandydatów jest bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc z Celticu - piszą niemieckie gazety - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Wg tygodnika "Kicker" Borucem Bayern interesuje się od czasu świetnej gry na mundialu w Niemczech. Jego występy w ubiegłej edycji Ligi Mistrzów osobiście obserwował trener bramkarzy Bawarczyków - legendarny Sepp Maier. - On normalnie nie jeździ na obserwacje. Ale niewykluczone, że w ubiegły weekend oglądał Boruca w wygranym 5:1 meczu Celticu przeciwko Aberdeen, z którym Bayern czekał mecz w Pucharze UEFA i stąd ponowne zainteresowanie Polakiem - mówi dziennikarz "Muenchener Merkur" Andreas Werner. Klinsmann na pewno pamięta Boruca ze świetnej postawy w meczu Niemcy - Polska w Dortmundzie podczas mundialu.

W czwartkowy wieczór Bayern zremisował z Aberdeen 2:2, choć do przerwy przegrywał 1:2.
Tymczasem "Przegląd Sportowy" przytacza słowa trenera AC Milan Carlo Ancelottiego, który rozpływa się w zachwytach nad Polakiem.

- Artur Boruc jest w tej chwili jednym z najlepszych bramkarzy w Europie - mówi Carlo Ancelotti.

- Zgadza się, obserwujemy Boruca bardzo uważnie od dłuższego czasu. Co najmniej od roku. Chyba nic w tym dziwnego, bo to w tej chwili jeden z najlepszych bramkarzy w Europie. Nie ma co prawda "listy życzeń Ancelottiego", ale jest grupa piłkarzy, których kandydatury rozpatrujemy. Wśród nich jest Polak - mówi trener Milanu.

Artur Boruc od kilku miesięcy uchodzi za jednego z najpoważniejszych kandydatów do gry w Milanie. Wszystko przez serię fatalnych błędów Brazylijczyka Didy.

Oprócz Boruca mówi się jeszcze o kilku zawodnikach, którzy mogliby zająć miejsce w bramce Milanu. Kontrkandydatami bramkarza Celtiku są m. in. Sebastian Frey z Fiorentiny i Marco Amelia z Livorno.

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Sob 22:16, 16 Lut 2008 Temat postu:

Napastnik Warty Poznań Paweł Posmyk zdobył dwa gole dla Turun Palloseura w wygranym 5-1 (2-0) meczu Pucharu Ligi Finlandzkiej z Kuopion Palloseura. Polak, który od środy przebywa na testach w trzeciej drużynie poprzedniego sezonu fińskiej ekstraklasy, rozegrał całe spotkanie.

Narazie dobrze mu poszło;]

Maxi King

Posty: 995

Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 14:58, 25 Lut 2008 Temat postu:

Ernest Konon zdobył bramkę dla KVK Tienen w zremisowanym 2-2 (0-1) spotkaniu drugiej ligi belgijskiej z KFC Verbroedering Geel. Polak na listę strzelców wpisał się w 58. minucie gry. Konon na boisku przebywał przez pełne 90 minut. Dla Polaka było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Ligi zagraniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)