PostWysłany: Czw 20:34, 10 Lip 2008 Temat postu:

FK Zlín 1-0 Ruch Chorzów
Karel Kroupa 16

FK Zlín: Aleš Kořínek - Michal Malý, Zdeněk Kroča, Ondřej Čelůstka, Miloslav Penner (46 Lukáš Pazdera) - Vladimír Malár (84 Petr Musil), Pavel Elšík (70 Vít Vrtělka), David Šmahaj (70 James McQuilkin), Zdeněk Konečník (76 Tomáš Dujka) - Karel Kroupa (75 Martin Bača), Libor Žůrek (46 Martin Vyskočil).

Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Ariel Jakubowski, Grzegorz Baran, Ireneusz Adamski (10 Toni Golem), Krzysztof Nykiel - Wojciech Grzyb (60 Łukasz Janoszka), Gábor Straka (80 Rafał Grodzicki), Michał Pulkowski, Marcin Zając (60 Piotr Ćwielong), Tomasz Brzyski (60 Pavol Baláž) - Martin Fabuš (60 Artur Sobiech).

W towarzyskim meczu rozegranym za naszą południową granicą Ruch Chorzów przegrał 0-1 (0-1) z 8. drużyną czeskiej Gambrinus ligi - FK Zlín.

PostWysłany: Czw 20:36, 10 Lip 2008 Temat postu:

Dziś zgrupowanie Lecha Poznań w Großpetersdorf opuści Maciej Scherfchen.

- Maciek wyjedzie dziś na testy medyczne do zespołu Ruchu Chorzów. Ustaliliśmy z tym klubem wszystkie szczegóły rocznego wypożyczenia. Jeśli pozytywnie przejdzie wszystkie badania, to najbliższy sezon spędzi właśnie w Ruchu - mówi dyrektor sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk.

? 54

Ruch Chorzów: (I połowa) Mioduszewski - Nykiel, Grodzicki, Adamski, Brzyski - Zając, Pulkowski, Straka, Balaz - Nowacki, Fabusz. (II połowa) Mioduszewski - Golem, Grodzicki, Adamski, Jakubowski - Ćwielong, Baran, Sadlok, Janoszka - Zając (65 Sobiech), Sobczak.

W meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania na Słowacji piłkarze Ruchu Chorzów ulegli 0-1 (0-0) 8. drużynie słowackiej ekstraklasy - FK Dukla Bańska Bystrzyca.

Łysy

PostWysłany: Sob 12:54, 12 Lip 2008 Temat postu:

Im bliżej końca zgrupowań i bliżej sezonu tym forma chyba gorsza (na co wskazują dwie porażki z rzędu). A liga tuż tuż, co ciekawe mecz Wisła - Ruch obejrzy na pewno mnóstwo ludzi bo mecz ten będzie transmitowany w TVP2 o godzinie 20 Smile

DawidKSG

Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Pon 18:59, 14 Lip 2008 Temat postu:

Maciej Scherfchen został piłkarzem Ruchu Chorzów. Zawodnik związał się dziś z "Niebieskimi" umową trwającą do 30 czerwca 2009 z możliwością przedłużenia na kolejne lata.

29-letni Scherfen jest wychowankiem Sokoła Pniewy, w swojej karierze reprezentował także barwy Lecha Poznań, Polonii Warszawa i Widzewa Łódź.

Przez ostatnie pięć sezonów był piłkarzem poznańskiego "Kolejorza". W Ekstraklasie rozegrał łącznie 198 spotkań, zdobył w nich sześć goli.

PostWysłany: Pon 21:12, 14 Lip 2008 Temat postu:

Ruch się wzmacnia, zobaczymy czy to wystarczy aby wygrać Derby w Zabrzu.

Szopek
Piłkarz B-klasy

Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 56

Pomógł: 4 razy

PostWysłany: Wto 11:31, 15 Lip 2008 Temat postu:

Szeryf to jest def. Pomocnik a ich w Ruchu jest pod dostatkiem nie wiem czemu go kupili ale cóżRazz

witosa1920

Posty: 476

PostWysłany: Wto 20:23, 15 Lip 2008 Temat postu:

Chorzowianie zremisowali z Odrą 2:2.

Ruch Chorzów 2:2 (0:0) Odra Wodzisław Śl.

Bramki: Ćwielong 81', Ćwielong 86' - Małkowski 74', Gierczak 87'

Żółta kartka: Moskal

Ruch: Pilarz - Nykiel (62' Jakubowski), Baran, Adamski (46' Grodzicki), Brzyski - Zając (76' Sadlok), Straka, Pulkowski (46' Ćwielong), Scherfchen, Balaz (46' Grzyb) - Fabusz (76' Sobiech).
Rezerwowy: Mioduszewski.

Odra: Stachowiak (73' Palecek) - Radler (46' Kokoszka), Cichy (46' Hinc), Dudek, Szary (76' Szymiczek) - Woś (63' Rygel), Kuranty, Gierczak, Małkowski - Moskal (46' Korzym), Aleksander (46' Seweryn).

Sędzia: Andrzej Mrowiec (Katowice)

Widzów: ok. 1.000

Bilety płatne po 5zł jak by był wjazd free to z pewnością by było 3-4k ludzi

Łysy

PostWysłany: Wto 22:26, 15 Lip 2008 Temat postu:

Widział ktoś Gierczaka i Moskala w akcji? jestem ciekaw jak się szczególnie Moskal zaprezentował.

witosa1920

Posty: 476

PostWysłany: Śro 8:56, 16 Lip 2008 Temat postu:

Moskal grał bardzo słabo miał z 3-4 sytuacje 100% i zero goli. Może Pilarz to super bramkarz dlatego. Ruch nie miał wogóle świerzości było to wiadać myśle że na meczu z Wisła będzie już świerzość i będą 3pkt:D

Łysy

PostWysłany: Śro 11:00, 16 Lip 2008 Temat postu:

hehe tak myślałem Smile Naprawdę jestem ciekaw jak Moskal pokaże się w lidze gdzie będzie raczej grał w większości meczów. Jeszcze się okaże że nam strzeli hattricka Laughing

DawidKSG

Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Sob 12:06, 19 Lip 2008 Temat postu:

Ruch Chorzów 1-0 GKS Bełchatów
Toni Golem 87

Ruch Chorzów: (I połowa) Krzysztof Pilarz - Wojciech Grzyb, Grzegorz Baran, Ireneusz Adamski, Ariel Jakubowski - Marcin Zając, Maciej Scherfchen, Michał Pulkowski, Marcin Nowacki - Piotr Ćwielong (32 Artur Sobiech), Martin Fabuš. (II połowa) Robert Mioduszewski - Krzysztof Nykiel (85 Artur Sobiech), Rafał Grodzicki, Toni Golem, Tomasz Brzyski - Daniel Feruga, Maciej Sadlok, Gábor Straka, Pavol Baláž - Łukasz Janoszka, Marcin Sobczak.

GKS Bełchatów: Krzysztof Damian Kozik (65 Rafał Misztal) - Jhoel Alexander Herrera Zegarra (65 Artur Marciniak), Dariusz Pietrasiak (65 Maciej Stolarczyk, 80 Paweł Magdoń), Paweł Magdoń (65 Edward Cecot), Jacek Popek (65 Piotr Klepczarek) - Alexander Gustavo Sánchez Reyes (65 Tomasz Wróbel), Tomasz Jarzębowski (65 Krzysztof Michalak), Patryk Rachwał (65 Janusz Gol), Kamil Poźniak (65 Bartłomiej Chwalibogowski), Mariusz Ujek (65 Krzysztof Janus) - Carlos Yaír Costly Molina (65 Janusz Dziedzic).

żółta kartka: Ujek.

widzów: 800.

W meczu sparingowym Ruch Chorzów wygrał na własnym stadionie 1-0 (0-0) z GKS-em Bełchatów.

witosa1920

Posty: 476

PostWysłany: Sob 14:57, 19 Lip 2008 Temat postu:

Początkowo lepsze wrażenie pozostawiali gracze z Bełchatowa. W pierwszych 10 minutach kilkakrotnie meldowali się w "szesnastce" Ruchu, ale ich groźnym akcjom brakowało wykończenia. Gracze Ruchu, gdy dali się rywalom wyszumieć, przejęli inicjatywę i prowadzili grę. Mimo to nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Krzysztofa Kozika. Widać było, że w wypożyczony Maciej Scherfchen potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby dojść do pełnej sprawności i wkomponować się w nowy zespół. Wielokrotnie swoich kolegów długimi podaniami starał się uruchamiać Marcin Nowacki, ale słane przez niego piłki były zazwyczaj nieprecyzyjne. Ponad to sytuacji podbramkowych piłkarze w niebieskich trykotach stwarzali sobie jak na lekarstwo. - Moim zawodnikom grało się dzisiaj bardzo ciężko. W obronie GKS-u grali naprawdę klasowi zawodnicy, tacy jak Magdoń, Cecot czy Stolarczyk. O sytuacje podbramkowe było więc nie łatwo - usprawiedliwiał swoich podopiecznych trener Duszan Radolsky.

Natomiast rywale chorzowian nastawili się głównie na grę z kontry. W 31 minucie zawodnicy GKS rozmontowali chorzowską defensywę, ale uderzenie Tomasza Jarzębowskiego nieznacznie chybiło celu. W powietrzu świetnie radził sobie napastnik rodem z Hondurasu - Carlos Costly. Na nic się to jednak zdało, bo dość dobrze spisywała się defensywa Ruchu, na czele z Ireneuszem Adamskim.

W końcu nadeszła wspomniana 87 minuta potyczki. Maciej Sadlok dośrodkował z lewego sektora boiska w pole karne GKS, piłkę głową strącił Marcin Sobczak i gdy wydawało się, że swój zespół uratuje golkiper Rafał Misztal, do odbitej przez niego futbolówki dopadł chorwacki obrońca Ruchu i z bliska skierował ją o siatki. - Czekam na swoją szansę i mam nadzieję, że w nowym sezonie pogram w lidze - mówił wyraźnie uradowany ze zdobytej bramki Golem. Ale 4 minuty przed tym wydarzeniem niewiele brakowało, by z z gola cieszyli się goście. Piotr Klepczarek przymierzył z ponad 20 metrów egzekwując rzut wolny i piłka wpadła do siatki, ale arbiter zauważył, że Robert Mioduszewski przy próbie piąstkowania piłki był faulowany.

Do końca meczu wynik się nie zmienił, choć mógł. Janusz Dziedzic nie zdołał jednak pokonać Mioduszewskiego w sytuacji sam na sam.

W sumie w trakcie przygotowań do nowych rozgrywek ekstraklasy „Niebiescy” rozegrali 8 sparingów. 3 z nich wygrali, tyle samo odnieśli porażek, a dwukrotnie remisowali.

Ostatnio zmieniony przez witosa1920 dnia Sob 17:20, 19 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz