PostWysłany: Pią 12:59, 04 Lip 2008 Temat postu:

Widzew Łódź 2-1 Jagiellonia Białystok
Mindaugas Panka 13, Łukasz Mierzejewski 34 - Ensar Arifović 3

Widzew Łódź: Bartosz Fabiniak (46 Jakub Hładowczak) - Łukasz Broź (46 Andrzej Niewulis), Ugochukwu Ukah (79 Sebastian Madera), Piotr Stawarczyk (46 Radosław Kursa), Tomasz Lisowski (46 Rafał Stefański) - Adrian Budka (46 Stefano Napoleoni), Mindaugas Panka (46 Krzysztof Sokalski), Łukasz Juszkiewicz (69 Mindaugas Panka), Piotr Kuklis (72 Mikołaj Zwoliński), Vladimír Bednár (79 Marcin Rackiewicz) - Łukasz Mierzejewski (46 Przemysław Oziębała).

Jagiellonia Białystok: Maciej Kudrycki - Igor Lewczuk (46 Łukasz Nawotczyński), Pavol Staňo (46 Jacek Markiewicz), Thiago Rangel Cionek (46 Marcin Pacan), Alexis Patricio Norambuena Ruz (46 Dariusz Łatka) - Mariusz Dzienis (46 Bartłomiej Niedziela), Jacek Falkowski (46 Everton), Hermes (46 Paweł Zawistowski), Robert Szczot (46 Dariusz Jarecki) - Ensar Arifović (46 Michał Renusz), Łukasz Tumicz (46 Iwo Zubrzycki).

W sparingowym spotkaniu I-ligowy Widzew Łódź pokonał występującą w Ekstraklasie Jagiellonię Białystok 2-1 (2-1).

DawidKSG
Wielki piłkarz, trener 1-ligowca

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Pią 23:00, 04 Lip 2008 Temat postu:

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika zagrają w sobotę kolejny sparing. Ich rywalem będzie drugoligowy Gawin Królewska Wola. Mecz rozpocznie się o godz. 11 na bocznym boisku Widzewa. W drużynie gospodarzy będzie sprawdzany 32-letni pomocnik Tomas Ražanauskas.

To 32-krotny reprezentant kraju, który grał m.in. w Žalgirisie Wilno, SK Brann i także AS Anórthossis Ammochóstou. Kolejnym nowym graczem jest 20-letni wychowanek GKS Bełchatów Jakub Kisiel. Mierzy 191 cm wrostu i występuje na pozycji środkowego obrońcy. Jest bratem Dominika Kisiela, bramkarza bełchatowskiej drużyny. Sprawdzany będzie też napastnik Kamil Gęśla.

Posty: 357

PostWysłany: Nie 10:23, 06 Lip 2008 Temat postu:

W sparingowym meczu piłkarskim Widzew pokonał Gawin Królewska Wola 5:0. Dwie bramki zdobył Stefano Napoleoni.

5:0 - Kowalczyk - 71 min.

Widzew: Fabiniak (46. Kaniecki) – Budka (76. Sokalski), Ukah (46. Stawarczyk), Kisiel (46. Kursa), Lisowski (46. Ł. Broź), Bednar (67. R. Kowalczyk), Juszkiewicz (46. Panka), Gęśla (59. Rackiewicz), Kuklis (43. Mierzejewski), Napoleoni (46. Oziębała), Razanauskas (72. Madera).

Na zdjęciu: Testowany w łódzkim klubie Vladmir Bednar

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Pią 19:02, 11 Lip 2008 Temat postu:

Do drużyny Widzewa Łódź dołączyło dwóch Czechów.

Zgodnie z zapowiedziami do zespołu dołączyło dwóch Czechów, którzy też ćwiczyli z drużyną.

Pierwszy z nich to 30-letni obrońca Roman Dobeš, który oprócz gry w czeskiej ekstraklasie, ostatnio był piłkarzem Dinama Tbilisi. Drugi to 25-letni Radek Görner, pomocnik czeskiego drugoligowca 1.FC Slovácko Uherské Hradiště.

Obaj zostaną z drużyną do końca zgrupowania i zagrają w trzech grach kontrolnych. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w sobotę o godz. 17 a rywalem Widzewa będzie FK Mladá Boleslav. W niedzielę zaplanowana jest wycieczka do Pragi.

Posty: 357

PostWysłany: Nie 11:11, 13 Lip 2008 Temat postu:

Widzew zremisował z Mladą Boleslav w meczu sparingowym rozegranym w Czechach. W łódzkim zespole testowani byli dwaj czescy piłkarze: Roman Dobes i Radek Görner. Pierwszy grał cały mecz, drugi boisko opuścił przed przerwą z powodu kontuzji.

Łodzianie mieli wymarzony początek gry, bo objęli prowadzenie już w 7. minucie. Łukasz Masłowski zaatakował bramkarza, który wybijał piłkę i zrobił to tak skutecznie, że futbolówka wpadła do siatki. Wyrównanie nastąpiło dziesięć minut później. Widzewiacy wychodzili z piłką spod własnej bramki. Odbita futbolówka trafiła jednak do czeskiego napastnika, który niepilnowany przez nikogo skierował ją do siatki. Piłkarze Widzewa protestowali, że był spalony, ale sędzia uznał gola.

W 52. minucie podopieczni Waldemara Fornalika przeprowadzili wręcz książkową akcję. Vladimir Bednar dostał piłkę na skrzydło, podciągnął z nią kilka metrów, po czym zacentrował w pole karne. Tam był już dobrze ustawiony Przemysław Oziębała, który posłał piłkę w sam róg bramki. Czesi wyrównali w 78. minucie. Przy dośrodkowaniu z prawej strony błąd popełnił Jakub Hładowczak, który wyszedł z bramki, ale nie zdołał wybić piłki. Zamiast tego futbolówka uderzona przez jednego z rywali przelobowała go i wpadła pod poprzeczkę.

Bramki:
1:0 Masłowski (7)
1:1 Chramosta (17)
2:1 Oziębała (50)
2:2 Dudka (78 )

Składy:
Widzew: Fabiniak (46, Hładowczak), Bednar (76, Zwoliński), Ukah (63, Stawarczyk), Kisiel (46, Kursa), Lisowski, Masłowski (63, Mierzejewski), Juszkiewicz (46, M. Broź), Dobes, Napoleoni (46, Ł. Broź), Görner (35, Panka), Mierzejewski (46, Oziębała).

Ostatnio zmieniony przez Widzewianka93 dnia Nie 11:12, 13 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
DawidKSG

Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Pią 16:42, 18 Lip 2008 Temat postu:

Vladimír Bednár podpisał kontrakt z Widzewem Łódź. 28-letni Słowak wraca do klubu z al. Piłsudskiego po trzech latach.

Klub ustalił z nim warunki indywidualnego kontraktu jeszcze przed wyjazdem na zgrupowanie do Czech, ale do finalizacji doszło już w jego trakcie. Nie miało to jednak związku z tym, w której lidze Widzew będzie występował. - Już wcześniej mówiłem, że w Widzewie mogę grać w każdej lidze. Nie zastanawiałem się nawet, czy to będzie druga liga czy ekstraklasa - podkreśla Bednár. - Jest młoda, fajna drużyna. Czuję się w niej bardzo dobrze. Na zgrupowaniu była okazja, żeby wszystkich lepiej poznać - stwierdził.

Widzew - Korona 2:1

Wykorzystując wolny weekend, w sobotę piłkarze Widzewa rozegrali sparing z Koroną Kielce. Mecz odbył się na głównej płycie widzewskiego stadionu, ale przy pustych trybunach. Dla łodzian był to sprawdzian generalny przed rozgrywkami pierwszej ligi, dla kielczan niekoniecznie. Nie wiadomo bowiem, kiedy oni zaczną rozgrywki, a nawet w której lidze będą występować.

Widzewiacy już na samym początku spotkania objęli prowadzenie. W 8. minucie Łukasz Juszkiewicz przejął piłkę w środku boiska. Zagrał do wbiegającego z boku Tomasza Lisowskiego, który zdecydował się na strzał. Bramkarz zdołał sparować piłkę, ale wobec dobitki Przemysława Oziębały był już bezradny. Goście wyrównali w 35. minucie. W pole karne Widzewa wpadł z piłką Michałek, ale faulował go Ugo Ukah. Sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Marcin Robak.

Łódzki zespół ponownie mógł objąć prowadzenie w 55. minucie, również po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Mindaugasie Pance. Jedenastkę egzekwował Piotr Kuklis, który zdecydował się na niezbyt mocny strzał po ziemi. Niestety, futbolówkę zdołał złapać bramkarz Radosław Cierzniak. Ale Kuklis tym się nie przejął i już po chwili się zrehabilitował. W 55. minucie przejął odbitą od jednego z obrońców piłkę i z siedemnastu metrów posłał ją do siatki. W odpowiedzi w 65. minucie groźnie głową strzelał Paweł Król, ale łodzian uratowała poprzeczka. Do końca meczu rezultat już się nie zmienił.

Dodajmy, że w łódzkim zespole w drugiej połowie testowany był czarnoskóry pomocnik Alberto Ramirez.

Bramki:
1:0 Oziębała (8 )
1:1 Robak (35) - karny
2:1 Kuklis (60)

Składy:
Widzew: Kaniecki, Ł. Broź, Ukah, Kisiel (46, Stawarczyk), Lisowski, Budka, Juszkiewicz (41, Dobes, 46, Kuklis) Masłowski (46, Bednar), Mierzejewski (46, Ramirez), Oziębała (75, Jarmuż).

Korona: Mielcarz (46, Cierzniak), Sasin (46, Szymoniak), Hernani (46, Król), Drzymont, Bednarek, Kiełb (46, Sobolewski), Wilk, Zganiacz (60, Radulj), Karczmarek, Michałek, Robak (46, Kowalczyk).

żródło - [link widoczny dla zalogowanych]

Ostatnio zmieniony przez ajtoro dnia Sob 18:08, 26 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz

Posty: 357

PostWysłany: Pon 9:51, 28 Lip 2008 Temat postu:

No ciekawie, ciekawie Wink

Posty: 357

PostWysłany: Sob 9:57, 02 Sie 2008 Temat postu:

Nowy napastnik i bramkarz Widzewa

KS Widzew Łódź pozyskał dwóch zawodników z Korony Kielce: napastnika - Marcina Robaka i bramkarza - Macieja Mielcarza. Zawodnicy rozpoczną treningi z drużyną Widzewa już 5 sierpnia.

„Podpisanie kontraktów z Marcinem Robakiem i Maciejem Mielcarzem to dla nas duży sukces transferowy, tym bardziej, że wygraliśmy konkurencję o nich z liczącymi się drużynami Ekstraklasy. Są to zawodnicy charakteryzujący się wysokim poziomem umiejętności piłkarskich, a jednocześnie doświadczeni, dlatego z pewnością będą istotnym wsparciem dla drużyny w najbliższych rozgrywkach ligowych. Zgodnie z zapewnieniami, budujemy zespół na miarę Ekstraklasy i podpisane właśnie kontrakty są na to kolejnym dowodem. Marcinowi i Maćkowi życzę wielu osiągnięć sportowych w naszym klubie” – mówi Marek Zub, dyrektor ds. sportu, KS Widzew Łódź S.A.

„Zależało mi na grze w klubie, który zapewnia dobre warunki rozwoju sportowego swoim piłkarzom, a w mojej opinii takim właśnie klubem jest Widzew Łódź. Otrzymałem atrakcyjną propozycję przejścia do klubu i w kolejnym sezonie będę mógł grać w barwach Widzewa. Liczę na to, że wkrótce będą miał szansę wykazać się strzelając bramki już nie Widzewowi, a dla Widzewa” – mówi Marcin Robak, napastnik Widzewa Łódź.
„Widzew Łódź to profesjonalnie zorganizowany klub, z marką rozpoznawalną w kraju i za granicą. Obecny zespół na pewno będzie walczył o Ekstraklasę i mam nadzieje, że będę mógł mu w tym pomóc. Mam nadzieje, że trener już w najbliższych meczach pozwoli mi zaprezentować moje umiejętności bramkarskie” - mówi Maciej Mielcarz, bramkarz Widzewa Łódź.

PostWysłany: Sob 10:19, 02 Sie 2008 Temat postu:

Robak to jest pikarz zupełnie bez ambicji. Jak można mając ofertę z Cracovii i Legii wybrać Widzewa? Podobno w Widzewie płacą mu o 5 tys zł więcej miesięcznie niż proponowali w Cracovii...

Posty: 357

PostWysłany: Sob 10:34, 02 Sie 2008 Temat postu:

Może wolał ten klub, albo bo więcej płacili ;P

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Wto 18:35, 12 Sie 2008 Temat postu:

24-letni obrońca Paweł Wojciechowski podpisał trzyletnią umowę z I-ligowym Widzewem Łódź.

Wojciechowski przeszedł do Widzewa na zasadzie transferu definitywnego z Cracovii. W poprzednim sezonie był wypożyczony do Polonii Bytom. Piłkarz zaczynał swoją karierę w LSPM Zielona Góra. W polskiej ekstraklasie występował w barwach Górnika Zabrze, Cracovii i Polonii Bytom. Łączenie rozegrał 61 meczów, w których strzelił jedną bramkę.