Polacy za granicą

PostWysłany: Pon 13:51, 03 Wrz 2007 Temat postu:

Heh śmieszny ten człowiek ;|

PostWysłany: Śro 9:01, 05 Wrz 2007 Temat postu:

Polski napastnik Łukasz Sosin strzelił bramkę dla swojego klubu AS Anórthossis Ammochóstou w wygranym 2-1 (1-0) meczu 1. kolejki cypryjskiej ekstraklasy przeciwko Énossis Néon Paralimníou.

Polski napastnik, Daniel Lubieniecki zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny, Sogndal IL w przegranym 1-2 (1-2) wyjazdowym meczu norweskiej II ligi (Adeccoligaen) z Moss FK.

Paweł_Odra

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 5349

Pomógł: 13 razy
Skąd: Opole

PostWysłany: Śro 13:35, 05 Wrz 2007 Temat postu:

Łukasz Sosin, dobry on jest. Zagrał w jednym meczu reprezentacji i strzelił 2 bramki, a w chyba poprzednim sezonie został królem strzelców właśnie ligi cypryjskiej. Może Leo powinien nad nim pomyśleć skoro tyle strzela!

PostWysłany: Śro 15:26, 05 Wrz 2007 Temat postu:

On tym królem na Cyprze był już 3 lata z rzędu :] No, ale liga cypryjska nie należy do najlepszych :] Przykładem tego jest choćby Olisadebe, który w debiucie strzelił tu 2 bramki.

cola_11111

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 4897

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Nie 18:13, 23 Wrz 2007 Temat postu:

Piłkarze Celtiku Glasgow doznali pierwszej ligowej porażki w obecnym sezonie. W niedzielę ulegli na wyjeździe Hibernianowi Edynburg 2:3, m.in. wskutek dwóch błędów Artura Boruca.

Polski bramkarz nie zaliczy tego meczu do udanych. Stacja BBC, jego interwencje przy pierwszej i trzeciej bramce dla gospodarzy określiła jako "fatalne błędy".

Trener mistrzów Szkocji Gordon Strachan powiedział po meczu: "Nigdy nie powinniśmy tutaj przegrać. Sami podarowaliśmy Hibernianowi zwycięstwo. Dwa błędy Boruca były brzemienne w skutkach".

Goście dwukrotnie doprowadzali w tym spotkaniu do remisu, a trzeciego gola stracili w 87. minucie, kiedy Boruc nie zdołał złapać piłki po strzale Marokończyka Merouane'a Zemmamy i pozwolił skierować ją do siatki Deanowi Shielsowi.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził drugi z Polaków w barwach Celtiku - Maciej Żurawski.

Po porażce z "Hibs" Celtic spadł na drugą pozycję w tabeli. Wyprzedził go lokalny rywal - Rangers - pokonując Aberdeen 2:0 i ma obecnie dwa punkty więcej.

PostWysłany: Pon 9:30, 24 Wrz 2007 Temat postu:

Marek Saganowski zdobył gola w siódmej kolejce angielskiej Coca-Cola Championship (odpowiednik II ligi). Jego Southampton FC przegrał na własnym stadionie z Barnsley FC 2-3 (1-2).

Jacek Krzynówek zdobył bramkę dla VfL Wolfsburg w wygranym przez jego klub 2-1 (1-1) meczu Bundesligi przeciwko FC Energie Cottbus. Polak ustalił wynik spotkania w 83. minucie. Krzynówek przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Obrońca reprezentacji Polski, Jacek Bąk strzelił zwycięską bramkę dla Austrii Wiedeń w wygranym spotkaniu 11. kolejki austriackiej Bundesligi ze Sturmem Graz 1-0 (1-0). Polak na listę strzelców wpisał się w 16. minucie gry. Dla Bąka jest to pierwsze trafienie w obecnym sezonie.

Jarosław Popiela zawodnik greckiego ÓFPF Ethnikós strzelił bramkę dla swojej drużyny w przegranym spotkaniu 1. kolejki drugiej ligi greckiej z Agrotikós Astéras 1-2 (0-0). Polak na listę strzelców wpisał się w 78. minucie gry z rzutu karnego.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Pią 21:53, 05 Paź 2007 Temat postu:

Napastnik VfL Bochum Marcin Mięciel strzelił gola na 1:1 w meczu 9. kolejki Bundesligi z Borussią w Dortmundzie. Jednak jego zespół przegrał 1:2. Wśród gospodarzy zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, który jest kontuzjowany.

W 17. minucie gola dla gospodarzy zdobył Tinga. Mięciel wyrównał w 35. minucie strzałem w lewy róg z 18 metrów.

Od 58. minuty Borussia grała w dziesiątkę po drugiej żółtej i czerwonej kartce dla Christiana Woernsa. Mimo tego w 70. minucie gospodarze odzyskali prowadzenie po golu Giovanni Federico. W ostatniej minucie gospodarzy uratowała poprzeczka.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Nie 22:13, 07 Paź 2007 Temat postu:

Polski napastnik, Euzebiusz Smolarek zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Real Racing Club de Santander. Polak wpisał się na listę strzelców po indywidualnej akcji w 53. minucie wygranego 2-0 (0-0) meczu siódmej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Real Valladolid CF.

7 października 2007, 21:00 - Santander
Real Racing Club de Santander 2-0 Real Valladolid CF
Euzebiusz Smolarek 53, Mohammed Tchité 89

czerwona kartka: Joseba Llorente Etxarri (90. minuta, Valladolid, za drugą żółtą).

Euzebiusz Smolarek rozegrał 81 minut - zmienił go Mohammed Tchité. Po siedmiu kolejkach Primera División drużyna z Santander zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów.

PostWysłany: Pon 0:06, 08 Paź 2007 Temat postu:

Bramka Smolarka to pierwsza bramka strzelona przez Polaka w Primera Division od 10 lat!! Mam nadzieję że Ebi teraz pokaże wszystkim na co go naprawdę stać.

PostWysłany: Śro 17:20, 10 Paź 2007 Temat postu:

Polski napastnik, Maciej Bykowski zdobył jedną z bramek dla AS Véria w wygranym 2-1 (1-1) przez jego drużynę meczu IV rundy Pucharu Grecji z trzecioligowym PAS Préveza.

10 października 2007, 13:30 - Préveza
PAS Préveza 1-2 AS Véria
Athanássios Miliónis 14 - Maciej Bykowski 16, Julinho 79

czerwona kartka: Konstantínos Dimouliás (67. minuta, Préveza).

PostWysłany: Sob 18:47, 20 Paź 2007 Temat postu:

Bartosz Ślusarski zadebiutował w West Bromwich Albion FC w spotkaniu ligowym przeciwko Colchester United FC. Drużyna Polaka przegrała 2-3 (2-2). Ślusarski pojawił się na boisku w 84. minucie w miejsce Carla Hoefkensa.

20 października 2007, 16:00 - Colchester
Colchester United FC 3-2 West Bromwich Albion FC
Mark Yeates 8, 68 (k), Kevin Lisbie 19 - Kevin Phillips 6, Ismael Miller 39

Ireneusz Jeleń zdobył trzy bramki dla AJ Auxerre w wygranym 5-3 (0-1) spotkaniu ligowym z FC Lorient Bretagne-Sud. Polak wpisał się na listę strzelców w 72., 75. i 90. minucie. Były to jego pierwsze bramki w tym sezonie. Jeleń pojawił się na boisku w 71. minucie w miejsce Jeana-Sebastiena Jauresa.

20 października 2007, 16:00 - Auxerre
AJ Auxerre 5-3 FC Lorient Bretagne-Sud
Christophe Jallet 55 (s), Ireneusz Jeleń 72, 75, 90, Daniel Niculae 82 - Rafik Saïfi 5, 58, Kemal Bourhani 90

sędziował: Philippe Malige.
widzów: 8157.

Polski bramkarz, Grzegorz Szamotulski zobaczył czerwoną kartkę w wygranym przez Dundee United 3-1 (2-0) wyjazdowym meczu szkockiej ekstraklasy z Hearts. Polak opuścił boisko w ostatniej minucie spotkania za zagranie ręką poza polem karnym.

20 października 2007, 16:00 - Edynburg
Heart of Midlothian FC 1-3 Dundee United FC
Laryea Kingston 90 - Jordan Robertson 14, 25, Barry Robson 89 (k)

czerwone kartki: Calum Elliot (89. minuta, Hearts), Grzegorz Szamotulski (90. minuta, Dundee United).

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Ligi zagraniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)