Skąd: się wziął Łysy?

PostWysłany: Sob 1:08, 19 Sty 2008 Temat postu:

A może mówił tak bo mało strzela Laughing Nie no w sumie jednak od tak go tam nie ściągneli. I powinien jednak mimo to i tam strzelać.

PostWysłany: Nie 22:20, 20 Sty 2008 Temat postu:

Marcin Żewłakow zdobył jedną z bramek dla KAA Gent w wygranym 2-0 (1-0) spotkaniu 18. kolejki belgijskiej ekstraklasy z Royal Excelsior Mouscron. Była to jego trzecia bramka w obecnym sezonie. Polak na boisku przebywał przez pełne 90 minut.

Paweł_Odra

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 5349

Pomógł: 13 razy
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon 13:13, 21 Sty 2008 Temat postu:

Ehh... Marcin Żewłakow. Kiedyś strzelał w dość dużo dla Excelsior Mouscron, ale teraz strzela przeciwko nim Razz Jakoś mało o nim słychać.

cola_11111

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 4897

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Czw 17:18, 24 Sty 2008 Temat postu:

W spotkaniu rozgrywanym w ramach turnieju towarzyskiego Channel One Cup w Izraelu Szachtar Donieck pokonał Beitar Jerozolima 3:0 (1:0).

Całe spotkanie w barwach ukraińskiego zespołu rozegrał Mariusz Lewandowski, który w 58. minucie wpisał się na listę strzelców.

BEITAR JEROZOLIMA - SZACHTAR DONIECK 0:3 (0:1)
Bramki: Fernandinho 2, Lewandowski 58, Gai 90 + 2

W spotkaniu towarzyskim rozegranym na Ernst-Abbe-Sportfeld w Jenie Vfl Wolfsburg pokonał 4:3 miejscowego drugoligowca Carl Zeiss. Jednego z goli strzelił Jacek Krzynówek.

Krzynówek zagrał całą drugą połowę. Bramkarza gospodarzy pokonał w swoim stylu, strzałem z 28 metrów pokonał golkipera gospodarzy.

CARL ZEISS JENA - VFL WOLFSBURG 3:4 (3:1)
Bramki: Simak 24 (k.), 32, 44 - Omodiagbe 42 (s), Gentner 68, Krzynówek 71, Ding 82
Wolfsburg: Platins - Madlung (46 Krzynówek), Costa, Baier (46 Quiroga), Gentner - Josue (78 Niang), Hasebe, Dejagah, Karimow - Dzeko, Grafite (46 Riether).
Widzów: 2000

Ostatnio zmieniony przez cola_11111 dnia Czw 17:19, 24 Sty 2008, w całości zmieniany 2 razy
cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Nie 20:18, 27 Sty 2008 Temat postu:

Polski weekend za granicą

W meczu 18. kolejki cypryjskiej ekstraklasy pomiędzy APO Péyias Kinýras a AÉ Olympiakós Lefkossías wygranym przez gospodarzy 3-1 (1-1) na listę strzelców wpisało się dwóch Polaków. Najpierw w 26. minucie pierwszego gola tego meczu zdobył Emmanuel Olisadebe. Trzy minuty później swoją pierwszą bramkę na Cyprze strzelił Zbigniew Grzybowski, wyrównując wynik spotkania. W 65. minucie Olisadebe wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, zdobywając swojego czwartego gola w obecnym sezonie.

26 stycznia 2008, 16:00 - Péyia
APO Péyias Kinýras 3-1 AÉ Olympiakós Lefkossías
Emmanuel Olisadebe 26, 65
, Ángelos Efthimíou 87 - Zbigniew Grzybowski 29

czerwona kartka: Bernardo Vasconcelos (89. minuta, APO Péyias Kinýras, za drugą żółtą).

Grzegorz Rasiak strzelił gola dla Southampton FC w wygranym meczu 1/16 finału Pucharu Anglii z Bury FC 2-0 (0-0). Polski napastnik ustalił wynik spotkania w 79. minucie spotkania, dobijając swój własny strzał z rzutu karnego obroniony przez bramkarza gości - Jima Provetta. Rasiak rozegrał cały mecz.

26 stycznia 2008, 16:00 - Southampton
Southampton FC 2-0 Bury FC
Andrew Surman 71, Grzegorz Rasiak 79

W 79. minucie Grzegorz Rasiak (Southampton FC) nie wykorzystał rzutu karnego (Jim Provett obronił).

Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedzieli dwaj inni Polacy - bramkarz Bartosz Białkowski i napastnik Marek Saganowski.

Polski napastnik Anórthossis Ammochóstou Łukasz Sosin zdobył bramkę w wygranym spotkaniu 18. kolejki cypryjskiej ekstraklasy z AÉK-iem 2-1 (1-1). Polak na listę strzelców wpisał się w 40. minucie meczu. Była to jego dziewiąta bramka w obecnym sezonie. Sosin został zmieniony w 66. minucie przez Milana Belicia.

27 stycznia 2008, 17:00 - Larnaka
AS Anórthossis Ammochóstou 2-1 AÉK (Larnaka)
Łukasz Sosin 40
, Klimenti Citaiszwili 71 - Sunny Ekeh Kingsley 45

Po osiemnastu kolejkach drużyna Polaka zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Byko

Posty: 3728

PostWysłany: Nie 20:29, 27 Sty 2008 Temat postu:

Na tym Cyprze to Oli i Sosin sie zbytnio nie wybiją. Ale dobrze, że tam strzelają Wink

Maxi King

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 995

Pomógł: 7 razy
Skąd: Płock

PostWysłany: Nie 20:40, 27 Sty 2008 Temat postu:

Szkoda mi Kowalewskiego już był dogadany z Lazio ( odrzucił propozycję z Reading) a tu nagle działacze się rozmyślili i klapa... Najprawdopodobniej trafi do Kielc...

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Czw 19:41, 31 Sty 2008 Temat postu:

Rasiak w Premiership!

Polski napastnik Grzegorz Rasiak został wypożyczony do końca sezonu do Bolton Wanderers FC - poinfomowała oficjalna strona tego klubu.

Po 24 kolejkach Premier League Bolton zajmuje piętnaste miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy.

W 23 ligowych meczach obecnego sezonu w barwach Southampton Rasiak strzelił 6 goli.

To nie pierwsza przygoda Rasiaka z Premiership. 31 sierpnia 2005 r., również w ostatnim dniu okna transferowego, Rasiak trafił do Tottenham Hotspur FC. W angielskiej ekstraklasie rozegrał osiem spotkań, nie strzelając żadnej bramki i wrócił do Championship, a konkretnie do Southampton FC, gdzie rozegrał 75 meczów i zdobył 28 bramek.

Byko

Posty: 3728

PostWysłany: Czw 20:57, 31 Sty 2008 Temat postu:

Oby to nie było jak ostatnio. Gdy Rasiak przechodził do Tottenhamu.

DawidKSG
Wielki piłkarz, trener 1-ligowca

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Pią 16:16, 01 Lut 2008 Temat postu:

Marcin Żewłakow zmienił klub w belgijskiej Jupiler League. Z KAA Gent, w którym grał od 2006 roku, przeniósł się do FCV Dender EH. Nowy klub Żewłakowa zajmuje 14. miejsce w tabeli ligowej.

Marcin Żewłakow jest wychowankiem Drukarza Warszawa. 31-letni napastnik występował także w Marymoncie, Polonii i Hutniku Warszawa. W stołecznej Polonii zagrał w 54 meczach polskiej ekstraklasy, w których zdobył cztery bramki. Od 1999 roku grał w Belgii. Najpierw reprezentował barwy KSK Beveren, następnie przez kilka lat grał w Royal Excelsior Mouscron i ostatnio w KAA Gent. W sezonie 2005/06 zagrał w 13 spotkaniach francuskiego FC Metz, nie zdobywając żadnego gola. W belgijskich klubach Marcin Żewłakow dotychczas wystąpił w 246 meczach, w których strzelił aż 93 bramki.

DawidKSG

Posty: 6151

Skąd: z Tąd

PostWysłany: Pią 19:11, 01 Lut 2008 Temat postu:

Polski napastnik Maciej Żurawski przeszedł z Celtic FC do drużyny greckiej ekstraklasy AÉ Lárissas - poinformowała oficjalna strona greckiego klubu.

31-letni Polak podpisał z dziesiątą drużyną Superleague Elláda 2,5-letni kontrakt. Jak donoszą brytyjskie media Grecy zapłacili za Żurawskiego klubowi z Glasgow ok. 500 tys. funtów (2,4 mln zł).

Jesienią w barwach mistrzów Szkocji Żurawski rozegrał zaledwie osiem spotkań (pięć w lidze), nie zdobył żadnej bramki.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Pią 19:58, 01 Lut 2008 Temat postu:

Ostatnio dużo polskich piłkarzy gra w Grecji i na Cyprze (Sosin, Olisadebe, Malarz, Grzybowski i teraz Żurawski) To dobrze że kapitan naszej reprezentacji troszkę sobie pogra. Trzymam kciuki za Magica!

Byko

Posty: 3728

PostWysłany: Pią 21:51, 01 Lut 2008 Temat postu:

Grecja to 2 dom Polaków Very Happy Czują sie tam dobrze bo tam jest dopiero klima klimatt podobny do Polskie Very Happy

PostWysłany: Sob 12:01, 02 Lut 2008 Temat postu:

Rasiak zaskoczył mnie na całej linii Smile Gratuluję mu przejścia do Boltonu, to wielki krok do przodu. Mam nadzieję, że się tam odnajdzie i pokaże się z dobrej strony, strzelając bramki.

PostWysłany: Sob 14:09, 02 Lut 2008 Temat postu:

Ja mam bardziej nadzieję że Żuraw wróci. bardzo chciałbym żeby jeszcze grał tak jak za czasów gry w Wiśle Karków czy potem pierwszy sezon w Celticu. Klub może nie ciekawy ale przynajmniej będzie tam gwiazdą a nie niepotrzebnym piłkarzem.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Ligi zagraniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)