Posty: 4897

Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Pon 16:46, 02 Lip 2007 Temat postu:

90minut.pl napisał:
25-letni bramkarz Tomasz Kuszczak został wykupiony przez mistrza Anglii - Manchester United FC.

Polak w ubiegłym sezonie był wypożyczony do MU z West Bromwich Albion FC z opcją pierwokupu i jednoczesnego przedłużenia kontraktu do 2010 r. W zakończonym sezonie rozegrał sześć spotkań w lidze i pięć w Pucharze Anglii. Zdobył tytuł mistrza Anglii. Łącznie ma na koncie 37 występów w Premiership.

Klub z Manchesteru od dawna planował skorzystanie z opcji wykupu polskiego zawodnika, tym bardziej że groźnej kontuzji doznał Ben Foster.

Zwycięska bramka Błaszczykowskiego

Piłkarze Borussii Dortmund zajęli podczas turnieju Obi Cup w Bernie trzecie miejsce. W "małym finale" pokonali oni mistrza Belgii, rekordzistę pod względem zdobytych tytułów w tym kraju, Anderlecht Bruksela 2:1 (0:0).
Zwycięskie trafienie dla Borussii uzyskał w 86. minucie Jakub Błaszczykowski. Wcześniej bramkę dla niemieckiej drużyny strzelił Florian Kringe.

Brawo Kuba. Ten chłopak zrobi największą karierę w historii polskiej piłki. Już teraz jest głównym piłkarzem Borussi, a za rok kto wie, może... Realu. Jak Galacticos szukają prawoskrzydłowego, a Ribery"ego nie udało im się pozyskać to może "KUBĘ"

PostWysłany: Wto 7:15, 17 Lip 2007 Temat postu:

Polski obrońca Austrii Wiedeń, Jacek Bąk zadebiutował w swojej nowej drużynie. Polak wystąpił w zremisowanym spotkaniu 2. kolejki austriackiej Bundesligi z Linzer ASK 1-1 (0-1).

PostWysłany: Nie 9:54, 22 Lip 2007 Temat postu:

Mariusz Lewandowski strzelił bramkę w meczu drugiej kolejki ukraińskiej ekstraklasy. Jego drużyna, Szachtar Donieck, wygrała z Naftowykiem Ochtyrka 3-0 (0-0). Polak wpisał się na listę strzelców w 52. minucie meczu. Po dwóch spotkaniach Szachtar ma na koncie cztery punkty.

Marcin Wasilewski strzelił jedną z bramek dla Anderlechtu Bruksela w przegranym 2:4 meczu z Olympique Marsylia.
Polak wpisał się na listę strzelców w 59. minucie. Wasilewski grał całe spotkanie. Oprócz naszego reprezentanta bramkę dla "Fiołków" uzyskał Cyril Thereau.

PostWysłany: Sob 10:40, 04 Sie 2007 Temat postu:

DEBIUT BRONOWICKIEGO

Reprezentant Polski Grzegorz Bronowicki zadebiutował w barwach swojego nowego zespołu - FK Crvena zvezda. 26-letni obrońca zagrał pierwszy raz w klubie z Belgradu w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów wygranym z estońskim FC Levadia Tallin 1-0 (1-0). Bronowicki pojawił się na boisku w 74. minucie zmieniając Dušana Bastę.

PostWysłany: Sob 10:42, 04 Sie 2007 Temat postu:

Piotr Jacek podpisał kontrakt z greckim trzecioligowcem - AÓ Koropí.

30-letni pomocnik występował ostatnio w drużynie spadkowicza z II ligi - Unii Janikowo. Wcześniej Jacek występował m.in. w Lechu Poznań, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Amice Wronki, Zawiszy Bydgoszcz (2) i Kujawiaku Włocławek. Łącznie zagrał w 42 spotkaniach w I lidze.

Marcin Wasilewski strzelił bramkę dla RSC Anderlecht w wygranym 1-0 (0-0) meczu pierwszej kolejki belgijskiej Jupiler League z KV Mechelen. Polski obrońca dał zwycięstwo mistrzom Belgii już w doliczonym czasie gry.

Paweł_Odra

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 5349

Pomógł: 13 razy
Skąd: Opole

PostWysłany: Sob 17:50, 04 Sie 2007 Temat postu:

Dobrze, że Bronowicki zmienił klub może nabierze teraz cennego doświadczenia przed meczami el. Euro 2008, Kolejny transfer dzięki LEO.

w_s
Piłkarz C-klasy

Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 27

PostWysłany: Pon 10:01, 06 Sie 2007 Temat postu:

Wasilewski obrońca ale zdobywa bramki dla Anderlechtu, ciekawe czy w tym sezonie pokusi się o kilka bramek? Słaby mecz natomiast Celtiku w tym też Żurawskiego, nic specjalnego nie pokazał, niestety ale być może straci miejsce w 11 ;/

Paweł_Odra

Posty: 5349

Skąd: Opole

PostWysłany: Pon 10:09, 06 Sie 2007 Temat postu:

Żurawski po dobrym początku w Celticu w poprzednim i w tym sezonie gra słabo...
Powinien zmienić klub, bo coraz mniej gra w pierwszym składzie.

WIŚLAK09

Posty: 409

PostWysłany: Pon 12:08, 06 Sie 2007 Temat postu:

paweł_odra napisał:

Nie pisz jak nie wiesz dobra !!! Maciek i w sparingach i we wczorajszym meczu ligowym wychodził w pierwszym składzie, więc jak możesz pisać że coraz mniej gra w pierwszym składzie ? Inna sprawa to ta że Żuraw nie błyszczy ostatnio niestety i nie wiem czym to jest spowodowane. W tamtym sezonie miał dużo kontuzji, większość nie grał z ich powodu, a poza tym nagonka po mundialu że to on najbardziej zawiódł, a na dodatek problemy osobiste zrobiły swoje, ale i tak Maćka było stać na 10 goli co jest wcale nie takim złym wynikiem.

PostWysłany: Pon 13:54, 06 Sie 2007 Temat postu:

Żuraw dostał propozycję od PO żeby został jej posłem na sejm przyszłej kadencji Smile Poje**ło ich chyba kompletnie...

PostWysłany: Pon 15:41, 06 Sie 2007 Temat postu:

Polski napastnik, Artur Wichniarek zdobył bramkę dla Arminii Bielefeld w wygranym 2-0 (1-0) meczu I rundy Pucharu Niemiec z piątoligowym SV Seligenporten.

Marcin Żewłakow zdobył bramkę dla KAA Gent. Polak wpisał się na listę strzelców w meczu 1. kolejki ekstraklasy belgijskiej, a jego zespół wygrał na wyjeździe z Royal Excelsior Mouscron 4-1 (2-1). Żewłakow przebywał na boisku do 73. minuty, kiedy zmienił go Gil Vermouth.

cola_11111

Posty: 4897

PostWysłany: Śro 6:55, 08 Sie 2007 Temat postu:

Polski pomocnik Daniel Lubieniecki zdobył bramkę dla Sogndal IL w spotkaniu II ligi norweskiej. Jego drużyna przegrała 1-2 (1-1) z Bryne FK. Ponadto Lubieniecki został ukarany żółtą kartką.

5 sierpnia 2007, 18:00 - Sogndal
Sogndal IL 1-2 Bryne FK
Daniel Lubieniecki 33 - Allan Borgvardt 35, Ronny Espedal 61

W drużynie Sogndal IL całe spotkanie rozegrał również Łukasz Nadolski.

Marcin Mięciel zadebiutował w swoim nowym klubie VfL Bochum w spotkaniu I rundy Pucharu Niemiec przeciwko 1.FC Dynamo Dresden. Drużyna Polaka wygrała 1-0 (1-0). Mięciel pojawił się na boisku w 82. minucie w miejsce Stanislava Šestáka.

5 sierpnia 2007, 17:10 - Drezno
1.FC Dynamo Dresden 0-1 VfL Bochum 1848
Dennis Grote 55

W drużynie 1.FC Dynamo Dresden cały mecz rozegrał były zawodnik Wisły Kraków Marek Penksa. W VfL przez 90 minut przebywał na boisku Tomasz Zdebel.

Paweł_Odra

Posty: 5349

Skąd: Opole

PostWysłany: Śro 7:56, 08 Sie 2007 Temat postu:

WIŚLAK09 napisał:

Takie jest moje zdanie, że Maciek gra coraz słabiej i w końcu niestety będzie siedział na ławce... A wogóle w sparingach to se możesz, na sparingach Odry wyszedł kilka razy 18-latek i strzelił raz bramkę, ale to zdecydowanie nie znaczy, że będzie grał w pierwszym składzie!