Posty: 146

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 22:00, 20 Kwi 2007 Temat postu:

Komar- troche się czepiasz jestem pokemon
Lysy_ksg-być może masz rację ale w 4 lidze dokonalibyśmy znaczących wzmocnień bo jak mówił sam Adamczuk do Nowej zgłaszali się zawodnicy pierwszoligowi (odmawiał im gry w klubie bo klub chce stawiać na młodzież). A oto bardzo ciekawey news, w którym Nowa stawia na wychowanków (choć również zaawansowanych wiekowo Very Happy):
Miło nam poinformować, iż w najbliższym spotkaniu z Komarexem Komarowo (niedziela godz. 12) w barwach KS Pogoń Szczecin Nowa od pierwszej minuty na boisko wybiegnie Zenon Kasztelan

Zenon Kasztelan to jeden z najlepszych zawodników szczecińskiej Pogoni w blisko 60-letniej historii Klubu z Twardowskiego. Jako Portowiec rozegrał 310 spotkań w I lidze, w barwach Pogoni zdobył 66 bramek w meczach o mistrzostwo I i II ligi.

Popularny "Jojo" już w niedziele powróci na boisko przy ul. Twardowskiego, aby przypomnieć się szczecińskim kibicom. Wszystkich sympatyków zapraszamy na niedzielne spotkanie z Komarexem.

PostWysłany: Pią 22:34, 20 Kwi 2007 Temat postu:

Hehe świetny i oryginalny pomysł! A ten Kasztelan jak bardzo jest "zaawansowany wiekowo"? Wink

Krol Sledz

Posty: 146

PostWysłany: Pon 11:00, 23 Kwi 2007 Temat postu:

Pogoń Nowa Szczecin - Komarex 18:0

Piłkarze Pogoni Nowej pokonali na własnym stadionie Komarex aż 18:0. Ustanowili tym wynikiem nowy rekord.
Jak zapowiadano, od pierwszych minut na murawie pojawił się Zenon Kasztelan, wybitny piłkarz Pogoni Szczecin sprzed lat (dziś 61-letni!). Już w 4 minucie, po jego akcji lewą stroną i dośrodkowaniu na głowę Dawida Toboły, prowadziliśmy 1:0.
Chwilę później wychowanek Pogoni Szczecin ponownie podawał do strzelca pierwszej bramki, ale ten trafił w słupek. Dobijał jeszcze Bartosz Barandowski, ale również futbolówka trafiła w lewy słupek bramki.
W 15 minucie powinno być już 2:0, lecz Toboła po podaniu Barandowskiego przegrał pojedynek "sam na sam" ze Zbigniewem Stasiakiem, golkiperem gości. Jednak to, co nie udało mu się w 15, udało się w 21 minucie meczu. Chwilę później po serii nie wykorzystanych sytuacji przełamał się Barandowski, podwyższając na 3:0.

Kolejne dwie bramki były autorstwa Toboły. Najpierw po podaniu od Barandowskiego, a następnie po dośrodkowaniu Roberta Białka. Wyczyn kolegi z ataku powtórzył Barandowski, który po wrzutce Artura Dmowskiego i Toboły strzelił szóstego oraz siódmego gola w tym spotkaniu. Na pięć minut przed końcem podwyższył Dmowski, i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 8:0 dla Pogoni.

Druga odsłona rozpoczęła się od strzelenia bramki przez Tobołę, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Jednak już przy hat-tricku Barandowskiego arbiter nie miał żadnych wątlipowości. Dwie minuty po wejściu na boisko Marcin Astramowicz wyszedł "sam na sam" i po raz pierwszy pokonał Stasiaka. Chwilę później zaliczył asystę, a bramkę strzelił Dawid Trzeźwiński.

Swoją szansę mieli także goście, jednak Wojciech Janczak przegrał pojedynek z Tomaszem Rejmanem, bramkarzem Pogoni Nowej.

W 70 minucie błąd popełnił golkiper Komarexu. Źle wybił futbolówkę, która wpadła pod nogi Dariusza Adamczuka, a ten "wpakował" ją z metra do pustej bramki. Chwilę później Adamczuk mógł mieć drugiego gola na swoim koncie, ale z pięciu metrów uderzył nad poprzeczką. – Adamczuk może strzelić tylko jedną bramkę na mecz – powiedział o tym uderzeniu kapitana Pogoni trener Krzysztof Sobieszczuk.

Kolejne cztery bramki to popis Piotra Kalecińskiego. Najpierw strzelił, następnie dwa razy asystował Astramowiczowi, a na koniec, po podaniu od Trzeźwińskiego uderzył na 17:0. Rekordowy wynik spotkania przypieczętował Dmowski, który po podaniu od Adamczuka pokonał Stasiaka.

==================================================

Bramki:
Toboła (4, 21, 26, 31), Barandowski (23, 32, 5Cool, Dmowski (40, 8Cool, Kaleciński (60, 73, 84), Astramowicz (64, 78, 83), Trzeźwiński 66, Adamczuk 70.

Pogoń:
Rejman – Targoński, Adamczuk, Armonajtis, Białek – Dmowski, Matlak (46 Pawlak), Kasztelan (39 Trzeźwiński), Wójtowicz – Toboła (51 Kaleciński), Barandowski (62 Astramowicz).

Komarex:
Stasiak – Włoszczyński, Szymański, Mostkiewicz, Korczak – Marulewicz, Kulesza, Dudek – Kowal, Janczak. Grali także: Pięta i Grychuta.

PostWysłany: Pon 14:55, 23 Kwi 2007 Temat postu:

No rewelacyjny wynik! Zaczynam mieć powoli wątpliwości, czy ta Pogoń nie poradziłaby sobie o wcześniej wspomnianej 4 lidze Wink

PostWysłany: Pon 15:43, 23 Kwi 2007 Temat postu:

Hehe a jak pan Kasztelan sobie radził? Widzę że zmieniono go w 39 minucie. Co do wyniku to jestem w szoku chociaż Górnik Zabrze II wygrał w tym sezonie w B klasie z jakąś drużyną 32:0 Very Happy

Krol Sledz

Posty: 146

PostWysłany: Pon 19:30, 23 Kwi 2007 Temat postu:

Kasztelan zagrał dobry mecz. Dobrze klepą grał, rajdzik też miał 20-metrowy, ośmieszył jakiegoś gościa z Komarowa jestem pokemon Zagrał jak za dawnych czasów. Jak na 61 lat to świetny występ.

PostWysłany: Pon 19:44, 23 Kwi 2007 Temat postu:

Hehe niesamowite... 61 lat? Robi wrażenie! A, że grał tak krótko to nie ma się co dziwić, lata lecą i zdrowie, kondycja już nie ta Wink

Wojtas1922

Posty: 1655

PostWysłany: Wto 9:32, 24 Kwi 2007 Temat postu:

No dziadek się zmęczył po jednej akcji i musiał zejść.. no ale brawa nalezą sie za to że odważył sie wybiec na boisko i zagrać w takim wieku

Krol Sledz

Posty: 146

PostWysłany: Pią 15:20, 27 Kwi 2007 Temat postu:

W minionym tygodniu do grona sponsorów PN dołączył Dominet Bank. Jest to kolejny poważny partner klubu.

W najbliższym czasie Pogoń Nowa dzięki uprzejmości dyrekcji PAZiM-u dysponować będzie własnym biurem, co z pewnością ułatwi wiele spraw od strony organizacyjnej. Kroki podejmowane przez działaczy PN po raz kolejny dowodzą, że klub ten, wywodzący się ze środowiska kibiców i mający jego poparcie, prężnie się rozwija. Już teraz jest przygotowany do gry w dużo wyższej klasie rozgrywkowej.

Krol Sledz

Posty: 146

PostWysłany: Nie 19:35, 29 Kwi 2007 Temat postu:

Pogoń Nowa pokonała w Kolinie tamtejszy Piast 5:2.

Jednak nie wiele brakowało, a szczeciński zespół zanotowałby pierwszą w tej rundzie wpadkę. Od 47 minuty aż do 72 utrzymywał się remis 2:2. Pogoń straciła bramki po błędach Armonajtisa i Pawlaka. Wyszła na prowadzenie dopiero w 73 minucie po uderzeniu Grzegorza Matlaka.
Do tej pory Piast bronił się dzielnie, jednak w końcówce zabrakło gospodarzom siły i "Portowcy" dorzucili jeszcze dwa trafienia ustalając wynik na 2:5. /skw, dwp/

# 0:1 Wójtowicz 22 min.
# 0:2 Toboła 35 min.
# 2:3 Matlak 73 min.
# 2:4 Dmowski 77 min.
# 2:5 Barandowski 90 min.

Pogoń Nowa: Rejman – Targoński, Adamczuk (Misiura) , Pawlak, Armonajtis – Dmowski (Nocko), Trzeźwiński , Matlak (Białek), Wójtowicz – Astramowicz, Toboła (Barandowski).

PostWysłany: Wto 9:28, 01 Maj 2007 Temat postu:

41-letni wieloletni piłkarz oraz były trener Pogoni Szczecin Mariusz Kuras wraca na boisko. Kuras ma zadebiutować w barwach Pogoni Szczecin Nowej w niedzielnym (godz. 12:00) meczu klasy B przeciwko Zorzy Tychowo.

Krol Sledz

Posty: 146

PostWysłany: Czw 13:47, 03 Maj 2007 Temat postu:

Dnia 05.05.2003r. odbyło się Zebranie Założycielskie, na którym to, obecni tam kibice, podjęli decyzję o powołaniu do życia nowego klubu sportowego - "Pogoni Szczecin Nowej", mającego za zadanie podjęcie się trudu ratowania ligowej piłki nożnej dla Szczecina i Regionu.
Rejestracja nowego klubu, nastąpiła 3 tygodnie później. Od tamtego czasu za kilka dni miną 4 lata. Mamy nadzieję, że z pomocą kibiców i sponsorów wspierających naszą działalność, świętować będziemy nie tylko rocznicę założenia klub, ale przede wszystkim kolejne sportowe awanse, czego sobie i Wam wszystkim na lata następne życzymy.

PostWysłany: Czw 18:10, 03 Maj 2007 Temat postu:

Ja tez Wam tego życzę!!!

Krol Sledz

Posty: 146

PostWysłany: Czw 21:07, 03 Maj 2007 Temat postu:

KS Sparta Węgorzyno - Pogoń Szczecin Nowa 1:2 (1:1)

Zespół z Węgorzyna zajmuje obecnie szóste miejsce w lidze okręgowej. Mimo tego na boisku nie było widać różnicy klas. Można śmiało powiedzieć, że gdyby piłkarze Portowców wykorzystali wszystkie nadarzające się okazję wynik mógłby być jeszcze wyższy. Bramki dla Pogoni zdobyli Barandowski oraz Kaleciński.
Przed meczem zawodnicy Pogoni zostali zaproszeni przez władze miasta na godzinne spotkanie z kibicami. Zespół Pogoni w podziękowaniu z zaproszenie przekazał na ręce Pani Burmistrz przekazał koszulkę z podpisani graczy.
Po meczu zawodnicy zjedli posiłek razem z gospodarzami spotkania.

Pogoń Nowa: Reyman- Białek, Marcinkowski, Pawlak, Armonajtis - Misiura, Wójtowicz, Trzeźwiński, Kocyba - Barandowski, Astramowicz.
Na zmiany wchodzili: Osuch, Wiecławski, Nocko, Kalacinski

Krol Sledz

Posty: 146

PostWysłany: Pon 16:05, 07 Maj 2007 Temat postu:

Piłkarze Pogoni Nowej wygrali swój kolejny mecz. W barwach Pogoni wystąpił Mariusz Kuras.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Dmowski. Kilkanaście minut później w pole karne wszedł Toboła i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wkrótce obudzili się goście zdobywając gola kontaktowego. Jak się okazało później była to jedyna bramka Zorzy w tej części gry. Przez resztę spotkania dominowali gospodarze, strzelając jeszcze pięć goli. Bramki strzelali Toboła (3) i Kaleciński (2).
Wydawało się, że w drugiej połowie zobaczymy również mnóstwo goli. Tymczasem drugą bramkę dla zespołu z Tychowa zdobył Szyszkowski, a Pogoń jeszcze "tylko" trzy razy pokonała golkipera Zorzy. Najważniejsza jednak wydaje się być ta ostatnia strzelona w dzisiejszym meczu, ponieważ była to setna bramka Nowej w rozgrywkach B-klasy. Zdobył ją Grzegorz Matlak. Pieniądze (200 złotych), które sponsorzy zaoferowali w trakcie meczu za zdobycie setnej bramki, zawodnik przeznaczy na pomoc Mateuszowi, kibicowi Pogoni.
Były piłkarz i trener szczecińskiej Pogoni Mariusz Kuras rozegrał w tym meczu 32 minuty.
Końcowy wynik 10:2.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Forum piłkarskie - polska piłka nożna - forum sportowe - forum kibicowskie kibiców Strona Główna -> Archiwum / Pogoń Szczecin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)